David Hampl
27 února, 2020

Tvrdě pracujete a domů se vracíte až pozdě večer? Nestíháte odpočívat a vaše tělo jede neustále na max? Je vám jasné, že takhle to dlouho nevydrží? Dostává totiž zabrat skoro jako tělo vrcholového sportovce, které odchází po několika letech tvrdých tréninků. Pokud nejste vrcholový sportovec, ale i tak se hodně přepínáte a neodpočíváte, dopadnete špatně. Budete náchylní k nemocem nejen fyzickým, ale i psychickým. Stres je totiž jeden z prvních, který bude mít na tyto problémy zásadní vliv. Zastavte se tedy prosím a odpočiňte si. Pokud nemáte kdy, večer si určitě chvíli najdete. Pomocí tohoto způsobu s dokážete odpočinout během krátké chvíle. Uvidíte, že se budete cítit lépe a vaše tělo vám určitě poděkuje.

Odpočinek pro unavená záda

Je velmi důležité naučit se umět odpočívat. Stejně jako jsme se naučili houpat na houpačce nebo jezdit na kole, měli bychom umět relaxovat, jinak dopadneme špatně. Pokud navíc vykonáváte náročné povolání nebo povolání, u kterého nenaděláte moc pohybu, týká se to přímo vás. Možná si říkáte, že takoví lidé odpočívají celý den, protože sedí. Ve skutečnosti dostávají šíleně zabrat jejich záda. A právě zádové svalstvo, které mimochodem patří plošně k největším na těle, potřebuje pořádnou a kvalitní regeneraci. Metoda, kterou vám dnes představíme, se o to dokáže rychle postarat.

Polštáře a 5 minut

Tělesné cvičení na uvolnění zad využívá speciální pohyby, vlastní hmotnost těla a gravitační zákony. Budete k tomu potřebovat několik polštářů a trochu času. Pro maximální účinek byste měli cvičení provádět alespoň po dobu 5 minut.

Natáhněte se na polštář

Sedněte si na polštář podle své výšky a tak, aby se vám dobře sedělo. Natáhněte nohy dopředu a pod kolena si dejte další polštář. Seďte a snažte sedací svaly vytáhnout ze sedacích kostí. Následně se pokuste předklonit, ale stále se snažte mít záda, co nejvíce rovna. Nohy od sebe mějte cca 15 cm a na nich mějte položený další polštář. V předklonu se natáhněte na tento polštář a relaxujte. Dýchejte plynule a s každým výdechem vypouštějte napětí. Uvidíte, že se vám uleví.

Sdílejte článek