David Hampl
26 ledna, 2020

Pokud máte trávicí obtíže, jde o celkem nepříjemný stav. Mohou mít mnoho podob a jednou z hlavních je zácpa. To znamená, že i několik dní nejdete na toaletu, což je neúnosné, nepříjemné a také bolestivé. My si ukážeme, jak se dá tento problém efektivně a poměrně jednoduše vyřešit.

Proč se zácpa objevuje?

Důvodů může být celá řada. Může za to konkrétní strava, kterou jíte, stejně jako za to mohou různé toxiny ve střevech, které způsobují problémy v jejich pohybu. A když se střeva špatně hýbou, tak jimi nemůže procházet zpracovaná potrava. Střeva se tak postupně ucpávají a nás začíná trápit zácpa. Proto je vhodné střeva čas od času vyčistit, tedy detoxikovat. Tím lze opět podpořit jejich činnost a myslet i na prevenci.

Tyto ingredience budete potřebovat

Zmínili jsme, že na vyprázdnění a vyčištění střev budou potřeba jenom dvě ingredience. A za tím si i nadále stojíme. Potřebovat budete pouze toto:

  • 150 g švestek
  • 150 g datlí

Potom už zbývá jenom voda. Ta by měla být, pokud možno vroucí a potřebovat jí budete 5 šálků. Jelikož ji má každý doma, bereme to jako jasnou samozřejmost.

Takto vše připravíte

Postup je jednoduchý. Do vroucí vody v hrnci přidáte nakrájené ingredience. Tedy švestky a datle. Následně je ve vodě vaříte po dobu asi 15 minut. Potom odstavíte ze sporáku a necháte postupně při pokojové teplotě chladnout. Potom ji rozmixujte a je hotovo. Směs zamíchejte a můžete uchovávat v uzavíratelné nádobě v lednici. Takto vám bez problémů vydrží několik dní.

Užívejte každý den

Pojďme na užívání, které není nijak složité. Ideální je tuto směs užívat každé ráno, po probuzení, na lačno. Optimálním množstvím je jedna lžíce denně. V případě že vás zácpa trápí akutně, je možné dávku zdvojnásobit. Zároveň to však nepřehánějte, jelikož nadměrné množství by mohlo způsobit zcela opačný efekt, tedy velké projímavé účinky.

Sdílejte článek