David Hampl
12 dubna, 2019

Játra jsou velmi důležitým orgánem v lidském těle, jelikož právě v nich probíhají procesy, díky kterým z lidského těla mohou být eliminovány špatné a škodlivé látky. Dokonce se říká, že játra jsou jakýmsi sítem, kdy zadrží to špatné a zpátky do oběhu naopak pošlou to dobré. Jelikož se každý den musejí potýkat s řadou škodlivých látek, je celkem jasné, že jsou také poměrně výrazně zatěžovány. Proto není radno podceňovat jejich zdraví. Jak jim můžete prospět? Zde jsou nápoje, kterými zaručeně vyčistíte svá játra. Podívejme se na ně.

Jak mohou být játra poškozována?

Jsou to nejenom již zmíněné různé nežádoucí látky, které do těla dostanete z prostředí, nebo ze stravy, či třeba z alkoholu. Zapomínat nelze na to, že játrům toho může škodit i podstatně více. Pokud se podíváme na to, o co se může jednat, tak je to třeba tuk. Když je ho hodně, tak se hromadí v jaterních buňkách a ty nemohou tak dobře pracovat. Stejně tak se v nich mohou ukládat třeba i těžké kovy, volné radikály a mnoho dalšího, co játra odchytnou, aby se nic z toho nedostalo do vašeho těla. Proto vám poradíme, jak vyčistit játra, aby opět fungovala tak, jak mají. Tyto nápoje fungují.

Ostropestřec

Velmi zajímavá bylina a také velmi silný antioxidant, který je pro vaše játra zaručeně tím nejlepším, co jenom můžete zvolit. Nejenom, že se vám povede játra vyčistit, ale také je budete moci skvěle regenerovat. Ostropestřec doporučujeme v jeho čisté a přírodní formě. Následně vezmete zhruba 30 gramů a ty rozmícháte v 0,5 litrů studené vody. Tuto směs povaříte a zredukujete zhruba na polovinu. V tu chvíli máte účinná nápoj, který stačí vypít. Takto opakujte po několik dní a pijte před spaním.

Ovesné vločky

Málokdo tuší, že právě ovesné vločky jsou také vhodné na čištění jater. Ideální je ranní konzumace, díky čemuž si také uděláte zdravou a dobrou snídani. Jak na to? Kupte si pytlík ovesných vloček a z nich si uvařte ovesnou kaši. Doplnit ji můžete třeba skořicí, trochou medu, nebo ovocem. Jezte ji každý den k snídani a uvidíte, jak se to pozitivně podepíše na vašich játrech.

Zázvor

Jistě ho znáte hlavně jako pomocníka ve chvíli, kdy chcete zlepšit svou obranyschopnost a tedy podpořit svou imunitu. Nejde však o jedinou možnost, jak se dá zázvor dobře využít. Jeho předností je také to, že pomůže každému, kdo hledá způsob jak vyčistit svá játra. Pomocí zázvoru to není zase až tak nic složitého. Stačí ho kousek nastrouhat, přidat trochu citronové šťávy a medu a zalít horkou vodou. Nechte chvíli louhovat a máte zázvorový čaj, který doporučujeme pít jeden hrnek ráno a jeden hrnek večer.

Červená řepa

Na tu se poslední roky bohužel celkem výrazně zapomíná, což je velká škoda. Přitom je červená řepa nejenom chutná, ale pro játra také velmi vhodná. Stačí ji nakrájet na větší kostky a umístit do vody, kde ji uvaříte. Nejenom, že následně je vhodné konzumovat samotnou řepu, jako dobrou přílohu k různým jídlům. Nutné je také dodat, že je vhodné pít i vodu, kde se vařila. Tu je vhodné lehce redukovat, díky čemuž bude chutnat mnohem lépe. Opět platí, že je ideální pít ji nejenom ráno, ale také večer.

Bylinky

Ty jsou pro játra skvělou volbou. Samozřejmě ne všechny. Pokud pomineme již zmíněný ostropestřec, určitě se vyplatí sáhnou třeba po známém heřmánku, nebo zajímavé třezalce. Použijte je stejně, jako byste si z nich vařili čaj. Dejte je do hrnce, zalijte je teplou vodou, nechte louhovat a poté přeceďte. Takový čaj je dobré pít jednou ráno a jednou večer. I tak játrům skvěle prospějete.

Sdílejte článek