Toto jsou nejčastější příznaky rakoviny vaječníků, kterým ženy nevěnují pozornost

Jste ženou, a ještě nemáte děti? Chtěli byste je v budoucnu mít? Chcete se vyhnout vážným zdravotním komplikacím? Je nutné, aby vaše vaječníky byly v pořádku. Dnes vám však ukážeme nejčastější příznaky toho, že s vašimi vaječníky může být něco v nepořádku a měli byste si dát tedy pozor a navštívit raději lékaře. Velké procento žen si totiž stále neuvědomuje, jak nebezpečná rakovina vaječníků je. Jakmile se objevím vážnější problémy, už většinou nejde pomoci, a proto jsme si pro vás připravili nejčastější příznaky, které vám mohou pomoci.

Šíří se velmi rychle

Rakovina vaječníků je velmi zákeřným typem nádoru a je velmi náročné a obtížné ji zjistit. Šíří se navíc velmi rychle, rychleji než jiné rakoviny, a silně negativně ovlivňuje ženský reprodukční systém. Pokud je problém odhalen včas a začne se řešit, může být nejhoršímu zabráněno. Podívejte se tedy, jaké jsou nejčastější příznaky rakoviny vaječníku a zachraňte si život.

Nadýmání a bolesti břicha

Jedním z prvních příznaků je otok břicha nebo silné nadýmání. Tyto problémy nemusí být vždy spojeny jen s nahromaděným plynem, ale intersticiální vodou. Ta se hromadí v břišní dutině a může způsobit vážné potíže. K tomuto příznaku obvykle dochází později, nicméně je dobré o něm vědět.

Neustálá bolest pánve nebo břicha je také signálem k zastavení. Máte-li chronickou bolest v břiše nebo v pánvi, může to být jasný příznak toho, že něco není v pořádku. Bolesti mohou během pár dní odeznít, ale mohou také trvat a jít o příznak ovariálních cyst a rakoviny. Vyžaduje to neprodleně lékařské vyšetření.

Zažívací potíže a časté močení

Dalším příznakem, který může znamenat silné problémy rakoviny vaječníku, může být pocit plnosti nebo zažívací potíže. Pokud dodržujete správnou životosprávu a jíte lehká jídla v pravidelném režimu, a přesto máte problémy se zažíváním, může to znamenat potíže s vaječníky. V takovém případě byste měli rozhodně zajít k lékaři.

Problémy s častým močením jsou také příznakem, který značí rakovinu vaječníku. Může jít samozřejmě o infekci močových cest, nicméně je dobré vědět, že i časté močení je jedním z příznaků, na které si můžete dát pozor.

Nedostatek energie a nepravidelná menstruace

Příznakem je také nedostatek energie. Jíte-li zdravě, pravidelně odpočíváte a cvičíte, ale i přesto se cítíte unavení, pak byste měli navštívit lékaře.

Abnormální krvácení a silné výkyvy v menstruačním cyklu mohou také znamenat jistá podezření na rakovinu vaječníku. Neváhejte proto, a raději vyhledejte lékaře.