Toto musíte vidět na vlastní oči: Shledání muže s jeho psem po třech letech bylo tak dojemnou chvílí, že rozbrečí každého. Když už to vypadalo, že se nikdy nesejdou, stalo se něco úžasného!

Přátelství mezi člověkem a jeho domácím mazlíčkem, zvláště jedná-li se o psa, mnohdy přetrvává déle než běžné mezilidské vztahy. Pejsci jsou příjemnými společníky a se svým pánem vydrží v dobrém i ve zlém. Psí láska je velmi hluboká a mnohdy překračuje běžné hranice chování domácích mazlíčků. Psi dokážou být odvážní a stateční, proto jsou využíváni pro řadu nebezpečných činností, nebo pomáhají nevidomým, či jsou součástí běžných terapeutických metod (canisterapie), které se uplatňují pro osoby s různým stupněm fyzického i mentálního postižení. Vytvoří-li si pes k člověku pouto, bývá velmi silné a nezdolá jej ani čas. Své o tom ví i tento muž z Gruzie, kterému se milovaný pes na dlouhé tři roky ztratil.

Příběh jednoho pejska

Giorgi Bereziani svého milovaného pejska ztratil před třemi lety, jednoho dne se jednoduše nevrtil domů. Giorgi byl z této ztráty velmi smutný a po pejskovi jménem Jorge pátral dlouhé měsíce, ovšem bezvýsledně. Hledal jej po okolí svého domu i ve vzdálenějších lokalitách, na místech, kam spolu chodívali, ale po pejskovy jako by se zem slehla. Po několika měsících již přestal doufat, že se s Jorgem opět shledá, přesto v něm však pořád hlodala myšlenka na to, co se s ním mohlo stát, a tak pokračoval ve vylepování plakátů s jeho fotkou a popisem. S postupujícím časem se Giorgi pomalu smířil s tím, že pejska již nikdy neuvidí.

Šťastné shledání

Uplynuly téměř tři roky ode dne, kdy Giorgi viděl svého psa naposled, když mu zavolalo neznámé číslo. Jak se ukázalo, jednalo se o paní pracující v obchodním domě, která před svým obchůdkem často vídala pejska přesně odpovídajícího popisu na plakátech, které Giorgi i přes beznaděj neustále pravidelně vylepoval po městě. Jakmile domluvili, vydal se muž ihned k obchodu, kde pejska uviděl. Zavolal na něj jménem – ten se ihned otočil a přispěchal se s ním přivítat. Toto neuvěřitelné setkání mělo šťastný konec – poté, co si pes ověřil, že se skutečně jedná o jeho majitele, ihned vyskočil radostí a dlouho se s ním vítal. Takovou radost jen tak neuvidíte.

Čtěte také: 10 znamení, že jste potkali Vaší spřízněnou duši!