Toto se stane s vaším tělem, když zkusíte jednu z těchto metod s ústní vodou. Tohle je naprostý poklad!

Ústní hygiena je základním a jednou z nejdůležitějších částí lidského zdraví. Dospělý člověk, stejně jako děti, se musí o své zuby důkladně a pravidelně starat, pokud nechce, aby s nimi měli problémy. Vyčistit si pořádně zuby pouze kartáčkem už v dnešní době v žádném případě nestačí. Zubní nitě, mezizubní kartáčky, pasty na bělení zubů, ústní vody, všechny tyto přípravky jsou potřebnými složkami řádné zubní hygieny. A právě o ústní vodě bude v tomto článku řeč. Nicméně se to nebude týkat zubní hygieny, ale věcí, o kterých jste možná ani netušili. Takže pokud jste poctivým uživatelem ústních vod a máte jich doma plné zásoby, pozorně čtěte. Budete překvapeni, na co vše se dá ústní voda použít.

Zdravotní použití

Zastavuje svědění: pokud vás něco neustále svědí na kůži, pravděpodobně vás něco kouslo nebo máte lehkou reakci na vyrážku. Namočte si vatový tamponek do ústní vody a dané místo s ním pravidelně potírejte. Svědění nebo vyrážka po čase zmizí.

Zbavuje kožního onemocnění: máte problémy s kožní vyrážkou nebo jiným onemocněním? Vyzkoušejte na to použít ústní vodu na vatě nebo vatové tyčince. Pravidelným používáním budete brzy fit. Stačí namočit na 30 minut nohy do roztoku s vodou Listerine a mykóza bude pryč.

Čtěte také: V bulharské restauraci jsme jednou ochutnali květák v pivovém těstíčku. Před odchodem jsem se šli zeptat na recept a dnes ho připravuji pravidelně!

Zbavuje modřin: bouchli jste se tak, že máte modřinu a potřebujete se jí zbavit? Stačí namočit vatu do ústní vody, přiložit na modřinu a vydržet. Po čase zmizí.

Kosmetika a hygiena

Zápach z podpaží: ústní voda dokonale pomáhá proti nepříjemnému zápachu z podpaží. Vyzkoušejte to, funguje to.

Pozitivně působí na pleť: na pleť je ústní voda skvělým pomocníkem. Navlhčete v ní vatovou tyčinku a potřete s ní daná místa. Uvidíte, že to zabere. Antiseptické účinky bojují účinně proti pupínkům a akné.

Čistí zubní kartáček: špinavý kartáček vložte do sklenice s ústní vodou a bude opět jako nový. Bakterie budou zničeny.

Úklid domácnosti

Čistí WC: na úklid WC můžete použít čistící prostředky nebo ústní vodu, která bude mít stejný, ne-li lepší efekt.

Čistí monitory: mnoho monitorů v domácnosti potřebuje pravidelnou očistu. Vezměte si na to ústní vodu a pravidelně je s ní utírejte.

Zbavuje zápachu v odpadkovém koši: vás odpadkový koš nepříjemně zapáchá? Vytřete ho pořádně s pomocí ústní vody. Můžete do ní namočit ubrousek, který poté vhoďte do koše. Zápach bude pryč.

Šikovný odstraňovač

Odstraňuje lupy: pokud máte lupy a nejde se jich zbavit, umyjte si vlasy ústní vodou a potom si je klasicky umyjte.

Odstraňuje klíšťata: na klíšťata je spousta metod a ústní voda patří mezi ně. Dokáže pomoci s jejich odstraněním.

Pomáhá se zbavit vší: Pokud vás trápí vši, myjte si vlasy touto ústní vodou a bude po starostech. Dejte si na hlavu ručník na dobu jedné hodiny a poté je omyjte vlažnou vodou.

Další výhody

Pomáhá domácím mazlíčkům: má váš domácí mazlíček blechy? Neutrácejte drahé prostředky na jejich odstranění. Použijte ústní vodu Listerine s šamponem a blechy brzy sami odskáčou.

Udržuje řezané květiny déle na živu: 2 lžíce ústní vody Listerine a 3,5 l vody vylité do květináče, dokáže udržet řezané květiny déle na živu.

To bylo jen několik možností, jak lze tuto ústní vodu využít. Možná máte své zaručené metody, každopádně stojí za to, to s touto vodou vyzkoušet. Klidně se s ostatními podělte o cenné rady, které s touto vodou máte. Všichni to jistě ocení.