David Hampl
18 prosince, 2019

Dnes si stále více lidí volí vegetariánský nebo veganský životní styl. Někteří lidé jsou přesvědčeni a jiní nejí maso z módy nebo protože je to cool. Každý k tomu má jiný důvod, nicméně je jisté, že nejíst maso má na naše tělo určitý vliv. Pojďte se podívat, co se s našim tělem stane, když maso přestaneme jíst. Opravdu se tomu tak děje.

Sníží se cholesterol

Většina rostlinných potravin a výrobků má protizánětlivé vlastnosti, což tělu skvěle prospěje, pokud ho trápí nějaký zánět nebo infekce. Pokud se tedy i vás týkají problémy s nějakým zánětem, zkuste na pár dnů vyřadit ze svého jídelníčku maso. Třeba to pomůže a vy tak najdete do budoucna skvělý lék.

Velkou výhodou vyřazení masa z jídelníčku je i to, že se prokazatelně sníží hladina cholesterolu v našem těle. Podle průzkumů, které jsou v této oblasti opravdu oblíbené a časté, může přechod na vegetariánskou stravu snížit cholesterol až o 35 %. Trápí-li vás potíže s cholesterolem, vyřazení masa určitě může pomoci.

Snížené riziko rakoviny

Obrovským plusem vegetariánské stravy je také zdravé prostředí střevní flóry. Dennodenně do sebe dostáváme spoustu živin a s nimi i hromadu nevítaných bakterií, které mohou negativně ovlivnit naše zažívání. Je zjištěno, že potraviny rostlinného původu, resp. vegetariánská strava, se do těla lépe vstřebává, čímž se zlepšuje zdraví střevní flóry.

Přechodem na vegetariánskou stravu můžete značně ovlivnit výskyt rakoviny ve vašem těle. Zejména u těch, kteří měli ve své rodině rakovinu prostaty, se doporučuje přejít na vegetariánskou stravu. Navíc je vegetariánská strava opravdu cool a člověk se po ní cítí mnohem lépe.

Maso způsobuje cukrovku

Podle odborníků zvyšuje maso, zejména bílé maso, riziko vzniku diabetu 2. typu. Pokud tedy nechcete dostat cukrovku, měli byste maso omezit nebo ho úplně vyřadit z jídelníčku.

Je zde také další důvod a tím je, že pracování a výroba masa mají na Zemi velmi škodlivý účinek. Pokud nebudeme konzumovat maso, můžeme výrazně snížit znečištění životního prostředí. Popřemýšlejte o tom, až si budete příště dávat steak.

Sdílejte článek