Toto se stane s vaším tělem, pokud sníte 1 banán denně

Jak zhubnout? Nejlépe pomocí správné diety. Aktuálním velkým hitem je takzvaná japonská ranní dieta, která je unikátní tím, že je založena na jedné jediné potravině. A to na takové, kterou všichni znají. Tou potravinou jsou banány. Když se doplní vodou, kila půjdou jako zázrakem dolů.

Jak na to? Postačí posnídat banán

Japonská ranní dieta je unikátní tím, že vyžaduje plnění pouze jednoho jediného pravidla. O jaké se jedná? Každé ráno je třeba sníst na lačno jeden celý banán, který se zapije jednou sklenicí vody. Dále by se do oběda nemělo konzumovat absolutně nic. Kdo toto vydrží, ten si může být jistý, že jeho přebytečné kilogramy půjdou dolů doslova jako zázrakem.

Proč dieta funguje?

Princip je celkem jednoduchý. Banány jsou unikátní především tím, že obsahují různé druhy škrobů. Když daný banán sníte, tak se jeho složky dostávají přímo do tlustého střeva. A zde kvasí a mění se na kyseliny. Tento postup se podepisuje jak na tom, že budete zdravějším, tak hlavně i na tom, že budete také hubenější. Je to postup, který je jednoduchý, a přitom také velmi efektivní.

Čtěte také: Nepečený čokoládový dort: Do těsta jsem nemusela dát žádnou mouku a navíc mi stačily jen 4 ingredience

S dietou souvisí několik dalších pravidel

Ta jsou spíše obecná a dají se napasovat na většinu redukčních programů. Aby váha klesala co nejefektivněji, je dobré po celý den dostatečně pít vlažnou vodu, která pomůže zrychlení metabolismu. Také je vhodné nejíst večer po osmé hodině. Dalším pravidlem je dostatek spánku, jelikož jedině tak může tělo, jak regenerovat, tak může také dobře fungovat.

Stravování během dne by mělo být umírněné. Oběd může být libovolný, ale během odpoledne a večer je třeba jíst už jenom ovoce. Myslet je nutné i na kalorický příjem potravin. Pokud by stále přesahoval výdej, tak ani unikátní síla banánů nepomůže.

Nejenom že zhubnete. Také zlepšíte své zdraví

Banány mají i řadu přínosů pro lidské zdraví. Kromě zhubnutí zlepší fungování metabolismu, dodají do těla sodík a draslík, stejně jako sníží chutě na jídlo. Mohou zlepšit stav pokožky eliminovat výskyt celulitidy. To vše zvládne toto ovoce, pokud ho budete jíst každý den ráno.