Toto sladké miminko poprvé promluvilo už v osmi týdnech

Snad každá maminka si pamatuje první slova svých dětí, je to nezapomenutelný okamžik, který se jí navždy zapíše do srdce. Když se je ještě ke všemu podaří zachytit na video, o dojemné okamžiky sdílené s ostatními příbuznými je postaráno. Podařilo se to i mamince teprve osmitýdenního miminka. Zatímco jiné děti začínají mluvit kolem šestého měsíce a jejich prvními slovy bývají „máma“ a „táta“, její miminko řeklo „Mám tě ráda“. Tak mimořádný okamžik se rozhodla sdílet na internetu.

První slova většinou bývají těžko rozeznatelná

Ještě než dítě začne opravdu mluvit, vydává různé zvuky, které upozorňují na jeho aktuální potřeby, například si jimi vyžádá lahev mléka nebo oblíbenou hračku. Zachytit tato slova může být někdy obtížné, protože se většinou jedná o kombinaci zvuků a někdy i pláče, které se rozpoznávají jen velmi obtížně.

Video publikované na YouTube ohromilo mnoho diváků, protože rozhodně není obvyklé, aby osmitýdenní dítě dokázalo opakovat slova lásky po své mamince. Naštěstí se jí podařilo celou situaci nahrát. Maminka se svou malou dcerkou vedla „konverzaci“, kde s ní probírala její první Vánoce, což dívce vykouzlilo široký úsměv na tváři a začala dokonce vydávat radostné zvuky.

Čtěte také: Holčička poprvé řekla adoptivnímu otci „tati“ a dojala internet

https://madlyodd.com/

Někdo má pochybnosti

Diváci se rozdělili na dvě skupiny – jedni bezmezně věřili, že dívčina slova opravdu zněla „Mám tě ráda“, pro jiné miminko jen roztomile zašvitořilo a mumlání jen náhodou připomínalo tato slova. Maminka je pochopitelně přesvědčená, že nastala ta první situace, a je velmi šťastná, že tento okamžik mohla zvěčnit.

Je prokázáno, že časté mluvení na miminka už od narození a udržování očního kontaktu napomáhá intelektuálnímu rozvoji a zlepšuje jejich budoucí mluvící a poslouchací schopnosti. Proto je tak důležité povzbuzovat miminka mluvením a zapojovat je do všech aktivit v domácnosti. Možná tak budou rovněž v několika týdnech reagovat na vyznání lásky.

Zdroj: madlyodd.com