Toto tajemství se od plastických chirurgů nedozvíte. Vzalo by jim všechnu práci! Přitom existují unikátní metody cvičení, díky kterým lze nejenom omládnout, ale díky kterým lze také zkrásnět. Jak na ně?

Každá žena touží po věčné kráse, která ani s věkem nemizí. A řadě žen se to i daří uskutečňovat. Možná namítnete, že je to jen díky práci plastických chirurgů, kterou si většina běžných smrtelnic nemůže dovolit. Dovolte nám vyvést vás z omylu. Ne každý krásný obličej je dílem plastického chirurga. Stačí jen pravidelně cvičit tzv. obličejovou jógu.

Co to je, ptáte se? Jedná se o sérii cviků, které procvičují a posilují svaly v obličeji tak, aby eliminovaly vznik vrásek a udržely pleť co nejdéle pevnou, svěží a mladistvě vypadající. Obličejová jóga navíc není žádná věda. Jsou to jednoduché cviky, které můžete bez obav provádět doma anebo kdekoliv, kde si vyšetříte trošku času. Jak tedy na krásný a mladistvý vzhled? Inspirujte se těmito cviky!

Uvolnění čelisti

V současné době jsou moderní výrazné rysy, kde jsou jasně viditelné lícní kosti i čelistní kost. Tyto rysy můžete snadno zdůraznit s pomocí líčení, ale také díky cvičení. Je to velmi jednoduché, jen opakovaně vyslovujte slovíčka „a“ a „o“ a snažte se je vyslovovat skutečně výrazně, abyste obličejové svaly pořádně protáhli. Cvičení provádějte alespoň s 15 opakováními.

Rybka

Toto cvičení posílí a protáhne svaly na vašich tvářích tak, aby nevypadaly povadle a unaveně. Díky tomu budete mít hezké kulaté tvářičky, i když už vám dávno není dvacet. Cvičení je snadné. Jen opakovaně vtahujte tváře dovnitř úst, chvíli vydržte a poté povolte. Opakujte ve dvou sériích po deseti cvicích. Když budete dělat cvik před zrcadlem, možná se i dost nasmějete.

Lev

U tohoto cviku budete možná vypadat trochu děsivě, a proto si ho raději schovejte na někdy, kdy budete zcela sami, abyste nikoho nevyděsili. Nejprve se pořádně nadechněte nosem a dech chvíli zadržte. Poté vydechněte ústy a zároveň s tím také vyplázněte jazyk, jak nejdál to půjde a vykulte oči. Takto procvičíte svaly prakticky celého obličeje.

Překvapení

Díky tomuto cvičení dosáhnete vyhlazení vrásek na obličeji a vypnete pleť na celém obličeji. Cílem je co nejvíce doširoka otevřít oči, ale zároveň nenakrčit čelo. V této udivené pozici vydržte několik sekund a poté povolte. Cvik opakujte dvacetkrát. Podobně se můžete zkusit i zamračit tak, že stáhnete nos, ale čelo opět nenakrčíte. Tak postupně docílíte vyhlazení vrásek a vyrovnání nerovností v oblasti čela.

Pro krásu bez chirurga

Díky těmto cvikům budete moci konkurovat kráskám, které se svěřují do rukou plastických chirurgů. Nepotřebujete žádný botox ani jiné umělé látky na vyplnění vrásek nebo na zpevnění pleti. Budete-li obličejovou gymnastiku provádět pravidelně, docílíte velice podobných výsledků. Společně se cvičením vsaďte také na pravidelnou péči o pleť s pomocí přírodních produktů pro váš typ pleti. A věku už se bát nemusíte, nikdo ho na vás nepozná.