Toto tajemství vévodkyně Kate nemělo nikdy uniknout na veřejnost. Na první pohled dokonalá žena něco skrývá. Až zjistíte co to je, budete velmi překvapeni. Co se před veřejností tajilo?

Britská královská rodina je fenoménem nejen ve Velké Británii, ale takřka po celém světě. I tady v České republice celá řada z nás sledovala svatbu britského prince Williama s krásnou Kate. Tento pár se stal jedním z nejsledovanějších na celém světě. Kate si každý oblíbil pro její krásný úsměv a milé, skromné, přesto sebevědomé vystupování. A že to neměla příliš lehké – novináři ji sledovali na každém kroku a každý malý prohřešek proti královské etiketě ji dávali pořádně „sežrat“.

I členové královské rodiny mohou mít tajemství

A občas se stane, že na povrch vypluje nějaké tajemství, o kterém se veřejnost neměla dozvědět. Nedávno se tak stalo právě v případě vévodkyně Kate. Královská rodina, která i dnes dbá na přísnou etiketu, má mezi sebou ženu, u které bylo odhaleno něco velice zarážejícího. Ačkoli to na oblíbenosti Kate příliš neubírá, přesto vás to překvapí. Kromě někdy trochu za vlasy přitažených královských pravidel má vévodkyně svůj vlastní poněkud zvláštní zvyk…

Cestování je pro královskou rodinu na denním pořádku

To, že královská rodina musí cestovat a navštěvovat různá města a země, každý z nás již ví. Každý má svůj zvláštní zvyk, který si na cestování a jeho přípravě dodržuje. Pokud to jde, volí cestu automobilem. Tak například o královně Alžbětě II. je známo, že při jízdě v automobilu musí mít deku. To dává rozum – po cestě bývá starším lidem často chladno, zejména v podzimních a zimních měsících. Důvodem je také to, že královna nenosí kalhoty, takže má odhalené nohy.

A jaký cestovní zvyk má vévodkyně Kate?

To vévodkyně z Cambridge si na cestu vždy bere krabičku s jídlem. Mnozí by řekli, no jistě, má děti, to dělám také. Avšak toto jídlo není určené pro děti. Vévodkyně Kate má strach, že by mohla v průběhu cestování dostat hlad, a proto si tuto krabičku chystá sama pro sebe. Ale není z královské rodiny jediná, kdo má poněkud zvláštní cestovní zvyky.

Další neobvyklé zvyky královské rodiny

Pokud bychom šli dále po ženách královské rodiny a jejích zvycích, pak například Camilla si dopřeje balíček bonbonů a láhev vody. Meghan Markleová, manželka prince Harryho, na svých cestách vyžaduje speciální značku minerální vody, a to jak perlivou, tak také neperlivou. Možná vám to připadá zvláštní, ale při všech těch pravidlech, které musí ženy královské rodiny dodržovat, je to jen kapka v moři.

Pravidla královské rodiny

Ze všech těch pravidel britské královské rodiny vybíráme ty nejbizardnější:

  • Když dojí královna, nikdo již nesmí jíst.
  • Ženy při pozdravu s královnou dělají pukrle, muži se klaní.
  • Páry se na veřejnosti nesmí držet za ruce a také ostatní lidé se jich nesmí dotýkat více, než je nutné.
  • Když kdokoli z královské rodiny cestuje, musí mít sbalen černý oblek pro případ, že by někdo náhle zemřel a oni se museli zúčastnit pohřbu.