David Hampl
21 února, 2019

Pes je jako dítě a vyžaduje také pozornost. Je členem rodiny. A stejně, jako byste nevyhodili na ulici své dítě, nikdy nevyhazujte psa. Má duši, stejně jako člověk. Srovnávat dítě se psem se zdá možná přehnané, nicméně jejich chování je stejné. Pes, stejně jako dítě, vyžaduje pozornost. Musíte ho životem provést, musíte ho něco naučit. A vy, jako majitelé, jste za psa zodpovědní. Dobře si proto rozmyslete, jestli si opravdu chcete pořídit psa a co všechno to pro vaši rodinu bude zanímání. Bude vás totiž víc, pes se stane vaším členem a bude chtít vědět, že ho máte rádi a že je pro vás důležitý.

Týrání psů

V různých médiích najdeme poměrně hodně článků o týrání psů. Především v naší zemi se často setkáváme s medializovaným případem, kdy někdo kope do psa, mlátí psa, nebo mu přichystá takové podmínky, ve kterých se nedá důstojně žít. S čím se můžete a setkat a co lze považovat za týrání psů?

  • Zarostlý obojek
  • Klec na psa
  • Hubený vyhladovělý pes
  • Zanedbaný pes

V dnešní době se bohužel i s těmito případy setkáváme. Pes ale není věc a nemůžete ji jen tak vysadit u pole a nechat napospas osudu. Je to zvíře, má své pocity, umí vyjádřit radost i vztek, má své emoce. A když po vás něco chce, zkuste mu dát najevo, že o něj stojíte, a že si uděláte prostor na to, abyste mu věnovali pár minut.

Pokračování článku na další stránce
Sdílejte článek