Toužíte po dlouhých nehtech? Zde je trik, jak Vaše nehty přimět k rychlejšímu růstu!

Mít dlouhé a zdravé nehty je něco, co mnoho žen chce, ale není vždy snadné toho dosáhnout. Existuje mnoho důvodů, proč nemůžete mít pěkné a silné nehty: špatné návyky, chudá a nezdravá strava atd. Ale neměli byste mít strach, protože existují některé domácí léky, které Vám mohou pomoci zlepšit stav a zdraví Vašich nehtů.Takže, pokud jste unaveni z těch krátkých, křehkých a třepících nehtů, pak byste si měli přečíst tento článek.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Domácí prostředky pro silné nehty

Česnek

Česnek je jedním z nejúčinnějších a nejpříznivějších přírodních ingrediencí, která pomáhá podpořit růst nehtů. Existuje mnoho způsobů, jak ho použít.

Čtěte také: Naše srdce jsou zlomená: Podívejte se, co udělala holčička, když uslyšela poprvé hlas své zesnulé matky! Nelze vydržet bez slz, tak krásné… (VIDEO)

Metoda 1

Jedním z nejjednodušších je rozdrtit jeden nebo dva velké stroužky česneku a následně tuto „pastu“ umístit na nehty po dobu 10 minut, pokud možno každý den. Tato směs je vynikající a zabraňuje tvorbě bakterií, zlepšuje cirkulaci a přirozený růst nehtů. Také chuť česneku na nehtech Vám zabrání, abyste si je kousali!

Metoda 2

Směs česneku a citrónu je také vynikajícím domácím lékem na křehké nehty. Stačí prolisovat česnek a povařit ho v půlce šálku vody. Jakmile kapalina začne vřít, sejměte ji z tepla a nechte vychladnout. Pak přidejte 1 ČL čerstvě vymačkané citrónové šťávy. Vše promíchejte a nalijte tekutinu do prázdné lahvičky na nehty. Aplikujte směs každou noc před spaním a uvidíte, jak v následujících dnech Vaše nehty posilní a budou již od pohledu zdravější.

Metoda 3

Můžete přidat nějaký ten drcený česnek přmo do laku na nehty. Pokud používáte tuto směs každý den, uvidíte skvělé výsledky, nicméně mnoho lidí raději tuto metodu vynechává kvůli silnému zápachu česneku. Pokud však vůně česneku pro Vás není problém, měli byste to určitě vyzkoušet.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Přeslička

Přeslička je léčivá rostlina, která se nejčastěji používá k léčbě estetických problémů. No, měli byste vědět, že je to skvělá přísada právě pro ošetření nehtů.

Metoda 1

Připravte si infuzi přesličky, kterou nechte vychladnout a poté si do ní namočte nehty po dobu cca 15 minut. Tento postup byste měli opakovat několikrát týdně, pokud chcete dosáhnout těch nejlepších výsledků.

Metoda 2

Dalším dobrým a mimořádně efektivním všestranným prostředkem pro růst silnějších nehtů je směs ½ šálku mléka s citrónovou šťávou. Do této směsi byste si měli namáčet nehty po dobu 15 minut a opakovat tento proces nejméně třikrát týdně. Budete ohromeni výsledky.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Co více?!

Důrazně doporučujeme, abyste jedli zdravé jídlo, vyhýbali se kousání nehtů a vždy používali ochranné rukavice při uklízení, protože některé chemikálie mohou být velmi drsné pro prsty i nehty. A ano, určitě byste měli vyzkoušet tyto domácí prostředky!

Pokud se Vám článek líbil, nezapomeňte ho sdílet se svými přáteli a rodinou :-)!