Toužíte po netradičním motivu a máte k dispozici džíny, které už nenosíte? Můžete se inspirovat tímto návodem

Ano, děravé džíny jsou dnes velmi moderní, ale možná to není styl, který by vyhovoval i vám. Máte doma možná jedny, které nenosíte právě kvůli díře, s níž si nevíte rady, nebo možná skvrně, kterou se vám nepodařilo odstranit. Své oblíbené kalhoty však ještě nemusíte vyhazovat nebo je vozit na chatu, kde byste je využili při zahradních pracích. Ještě pořád je můžete zachránit, vykouzlit z nich nový kousek a nosit je s klidem i do města. Klíčem k úspěchu je jejich vybělení.

Jak na bělení

Postup bělení není nijak složitý a potřebovat budete jen několik pomůcek, kterými jsou

  • Savo
  • igelit,
  • šablona z tvrdého papíru nebo například kousek záclony nebo krajka, a případně
  • trocha octa.

Savo je nejlépe koupit již ve spreji, ale pokud máte jen prostředek v láhvi s uzávěrem, je třeba ho nejprve přelít do láhve s rozprašovačem.

Čtěte také: Nenechte nikdy psa, aby vám olizoval obličej. Proč?

Než se pustíte do bělení, džíny rozložte na stole a vyžehlete je. Nyní přichází na řadu igelit, jehož cílem je zabránit, aby Savo neproniklo na místa, která bělit nechcete. Igelitem tedy dobře podložte místo, které jste vybrali pro bělení. Poté na toto místo přiložte šablonu, záclonu nebo krajku a podle potřeby ji upevněte, ať se vám neposune.

Když je šablona připravena, vezměte Savo, opatrně je na šablonu nastříkejte a nechejte 10 minut působit. Poté stačí šablonu sejmout a džíny vyprat v pračce tak, jak jste zvyklí. Savo má svou specifickou vůni, která není každému příjemná. Podle potřeby tedy můžete do pračky přilít malé množství octa, který vůni Sava zneutralizuje.

Když džíny uschnou, můžete je nechat takové, jaké jsou, případně můžete použít barvy určené na textil a vzor ještě barevně doplnit.

Tipy pro lepší postup

Při aplikaci Sava se soustřeďte na to, aby byla pokryta celá šablona, ale zároveň neaplikujte příliš silnou vrstvu. Tak by totiž mohlo dojít k rozpití vzoru, což by výsledku příliš nepomohlo.

Při tomto způsobu bělení byste rovněž neměli zapomínat na dostatečné větrání, protože výpary mohou být toxické.