Toužíte po takové úrodě jahod, že je ani nebudete stíhat sklízet? Dopřejte jim tento výživový elixír: Zajistí obrovskou nadílku šťavnatých červených jahod

Máte rádi jahody a pravidelně si je pěstujete na zahrádce nebo si pro ně musíte chodit na samosběrné farmy či do obchodu? Co si je takhle letos vypěstovat doma a zajistit si tak zásobu nádherně velkých a červených jahod, které budou plné chuti? Taková jahoda se vždy hodí, a nejenom jako afrodiziakum. Jahody patří k nejoblíbenějšímu letnímu ovoci. Vypěstujte si velkou zásobu a těšte se jejich nadílky každý krásný horký letní den. Pokud si myslíte, že je to náročné, pak jste na omylu. S elixírem, který jsme si pro vás dnes připravili, vám to půjde úplně samo. Stačí jen vyzkoušet, věřit a těšit se.

Bohatá jahodová úroda

Pokud doslova toužíte po bohaté úrodě jahod, které si budete moci dopřávat každý den, není nic jednoduššího, než si je hezky vypěstovat. Samozřejmě je potřeba jim dopřát určité výživné látky, ale ne všechny mohou stoprocentně fungovat. S tímto zázračným elixírem jahod se vám to podaří. S jeho pomocí budete mít bohatou záplavu těch nejchutnějších jahod. Pojďte na to a nebudete litovat. Teď je ten pravý čas.

Nebuďte zklamáni

Mnohdy se stává, že sázením jahod docílíme jen zklamání. Dlouho a úporně sázíme, ale výsledná úroda je velmi žalostná. To by se s touto zahradnickou metodou a trikem nemělo stát. Pojistěte si úrodu jahod s metodou, díky které budou sazenice plodit dlouho a kvalitně. Není k tomu potřeba žádné chemie, ale naprosto obyčejná metoda našich dědů a babiček.

Čtěte také: Tahle jablečná buchta se rozplývá v ústech a ohromí vás tím, jak chutná. Pojďte si ji připravit

Droždí jako hnojivo

Láká vás bohatá úroda jahod na vlastní zahrádce? Sladké a lahodné jahody budete sklízet hodně dlouho a stále budou plodit, více než klasickou metodou. A co k tomu tedy budete potřebovat? 1 kilogram droždí a 5 litrů vody. Droždí je skvělým hnojivem pro pěstování jahod. Hodí se ovšem na hnojení dalších rostlin a květin. Postup je následující a snadný.

Postup hnojení

V 5 litrech vody rozpusťte 1 kilogram droždí a pořádně promíchejte. Výslednou směs následně rozřeďte v 50 litrech vody, tedy v nějaké bečce nebo sudu. 0,5 l této směsi tedy rozřeďte v 10 litrech a můžete zalévat. Na 10 keříků jahod obecně stačí 5 litrů vody s tímto hnojivem. Hnojení jahod by mělo tímto způsobem probíhat dvakrát za sezonu. Lze také použít sušené droždí, nicméně k tomu jsou zapotřebí ještě 2 lžíce cukru, vše rozmíchat ve vodě a nechat 2 hodiny louhovat. Vyzkoušejte ještě dnes.