Tragická smrt herce Hrzána! Jeho vášeň pro ženy a výšky se mu stala osudnou! První pád z 5. patra přežil, druhý už ne! (Video)

Jiří Hrzán byl talentovaný a oblíbený herec. Jeho charismatický výkon a nenapodobitelný komediální styl mu získaly obrovskou popularitu a uznání publika i kritiky. Bohužel, jeho život skončil tragicky v roce 1980, když utrpěl smrtelný pád z pátého patra budovy při pokusu dostat se za svou milenkou. Tato smutná událost otřásla celou českou kulturní scénou a zanechala nesmazatelnou stopu v paměti fanoušků Hrzánova mimořádného hereckého umění.

Počátky kariéry

Jiří Hrzán se narodil v roce 1939 v Praze. Od dětství projevoval mimořádný talent pro humor a komediální herectví. Po absolvování Divadelní fakulty Akademie múzických umění v Praze v roce 1962 se okamžitě zařadil mezi nejžádanější herce své generace. Svůj první velký úspěch zaznamenal rolí ve filmu Svatba jako řemen z roku 1967, kde předvedl skvělé komediální výkony, které ho proslavily po celé zemi.

Facebook Jiří Hrzán

Hvězdná kariéra a ocenění

V následujících letech se Hrzán stal jednou z nejžádanějších hvězd českého filmu a divadla. Hrál v desítkách úspěšných snímků, jako byly Pension pro svobodné pány, Nebeští jezdci nebo „Pane, vy jste vdova!“. Diváci i kritici ho milovali pro jeho unikátní komediální talent, který dokázal bravurně kombinovat s jemnou citlivostí a hloubkou charakterizace postav.

Soukromý život a milostné aféry

Navzdory svému obrovskému úspěchu a popularitě si Hrzán dokázal udržet poměrně soukromý osobní život. Byl ženatý, ale zároveň měl i několik milostných afér, které se občas dostávaly do médií. Tyto skandály však nijak nenarušily jeho pověst skvělého herce a veřejně oblíbené osobnosti.

Facebook Jiří Hrzán

Tragická smrt

Tragédie přišla v září 1980, kdy se Hrzán pokusil dostat za svou milenkou, která se nacházela v pátém patře budovy. Během tohoto pokusu nešťastně upadl a zřítil se dolů. Utrpěl vážná zranění a o dva dny později zemřel. Zpráva o jeho smrti otřásla celou českou kulturní scénou a zanechala v srdcích fanoušků hlubokou ránu. Rok poté, co se zřítil shodou okolností také z pátého patra, ale tenkrát přežil.

Odkaz a vzpomínky

Jiří Hrzán se navždy zapsal do dějin české kinematografie jako jeden z nejtalentovanějších a nejoblíbenějších herců všech dob. Jeho nezapomenutelné komediální výkony, hluboká citlivost a charisma si získaly obrovskou popularitu u diváků všech generací. I přes tragický konec jeho života zůstává Hrzán v paměti českého národa jako legenda, jejíž dědictví a odkaz budou nadále inspirovat a bavit nové generace filmových fanoušků.

Zdroj: Medium.seznam.cz