Tragické zprávy roku 2020 nekončí. Zemřel slavný herec Sean Connery

Jako kdyby v roce 2020 nebylo dost špatných zpráv, přichází další rána. Svět navždy opustil známý oscarový herec Sean Connery. Svou slávu zahájil jako první agent 007 James Bond. Od té doby byl hojně obsazovaný do spousty dalších filmů.

Skot tělem i duší

Sean Connery pocházel ze Skotska, na což byl patřičně hrdý a věděli to o něm snad všichni. Díky jeho výšce kolem 191 centimetrů mu přezdívali Nejvyšší Skot. Narodil se v roce 1930 a letos zemřel ve spánku ve věku nedožitých 91 let. S natáčením skončil v roce 2003, kdy měl za sebou více než 50 let aktivní herecké kariéry. Tvůrci ho do filmů s oblibou obsazovali díky speciálnímu charismatu a kouzlu, kterým vynikal. Měl důležitý talent a něco navíc, takže se mohl stát tak úspěšným hercem i přesto, že pocházel z běžné a obyčejné rodiny. Nevystudoval totiž žádnou uměleckou hereckou akademii, ale vše důležité se učil přímo v životě.

Za své mimořádné výkony a značnou světovou slávu byl královnou Alžbětou II. povýšen do rytířského řádu v roce 2000, takže od té doby nosil titul Sir. Kromě toho se může pyšnit vyznamenáním Řádu čestné legie z Francie z roku 1991.

Čtěte také: Na letišti v Bejrútu objevili v nevyzvednuté krabici malé tygříky

V jakých filmech se Sean Connery proslavil?

  • Liga výjimečných
  • První rytíř
  • Hon na ponorku
  • Indiana Jones a Poslední křížová výprava

Výčet filmů, kde si tento charismatický herec zahrál je však mnohem delší. Jistě každý přijde alespoň na jeden zajímavý snímek, kde se objevil. Stačí, když si herce vyhledáte a budete překvapeni dlouhým seznamem jeho kinematografie. Ono se však není čemu divit, protože jeho kariéra měla poměrně dlouhé trvání.

První James Bond a uznávaný oscarový herec

Neslavnější role Sean Conneryho, díky které v zásadě odstartoval doslova hvězdnou kariéru, byla v prvních filmech o tajném agentu Jejího Veličenstva. Jamese Bonda si následně zahrál celkem v sedmi filmech. Za úspěch v dalším filmu získal později v roce 1988 Oscara. I během této doby dostával dopisy od fanoušků, které byly adresované právě postavě, kterou ztvárňoval. On sám však říkával, že postavu Jamese Bonda rád neměl. Nelíbil se mu ztvárňovaný charakter a byl tak velmi rád, kdy se ho po sedmi filmech zbavil a měl za úkol vykreslení nových postav. Jeho velkou předností byla schopnost zahrát opravdu široké spektrum rolí, což je dobře patrné na množství filmů, ve kterých se objevil.

Za svůj život byl dvakrát ženatý a má jednoho syna z prvního manželství. Jeho syn Jason Connery se také stal hercem, ale nijak výrazněji se dosud neproslavil. Ve svém prvním manželství vydržel zhruba 10 let. Po rozvodu se po jeho boku objevilo několik žen. Druhé manželství mu vydrželo až do smrti. Rád říkával, že pokud má manželství správně fungovat, musí si oba důvěřovat a věčně nepátrat po tom, co druhý dělá ve chvílích, kdy partner není doma.