Tragický masakr civilistů! Šestiletá Hind zemřela se svou rodinou! Záchranáři dopadli bohužel stejně.

Izraelsko-palestinský konflikt je jedním z nejdelších a nejkomplikovanějších konfliktů v dějinách. Vždy, když se situace zdá být na pokraji uklidnění, vypukne další vlna násilí a nenávisti. V současné době se mezinárodní společenství opět bouří kvůli tragické události, která se odehrála v Gaze.

Průběh tragédie v Gaze

12. února 2024 se v palestinské Gaze odehrála tragická událost, která otřásla světem. Izraelští vojáci zasáhli civilní automobil, ve kterém se nacházela rodina. Výsledkem bylo, že celá rodina zahynula, pouze šestiletá holčička Hind Rajab přežila.

Čtěte také: Neuvěřitelný příběh tragédie jednoho muže, která však přinesla život dalšímu člověku

Hind cestovala v autě se svou tetou, strýcem a třemi bratranci, když se stali terčem palby izraelských sil. Jejich vůz byl zasažen několika střelami, které způsobily smrt jejích příbuzných. Hind se dokázala schovat mezi těly svých blízkých a telefonem přivolala pomoc. Bohužel, když na místo dorazila sanitka, i ta se stala terčem střelby a byla rozstřílena izraelskými vojáky. Hind zůstala bez pomoci a nakonec zemřela. Tato tragická událost přitáhla pozornost celého světa.

Průnik záchranářů do bojové zóny

Situace v Gaze je velmi složitá a nebezpečná. Bojová zóna je uzavřená, a tak trvalo nějakou dobu, než se záchranářům podařilo dostat na místo tragédie. Když se jim to nakonec podařilo, našli černé auto Kia, ve kterém Hind cestovala, zcela zničené. Palubní deska i čelní sklo byly rozbité na kusy a všude byly díry po kulkách. V autě se nacházelo šest těl, všechna s viditelnými známkami střelby. Vedle auta byla nalezena také úplně shořelá sanitka, která byla vyslána na pomoc malé Hind. Její posádka, Yusuf al-Zeino a Ahmed al-Madhoun, byli zabiti izraelskými silami.

Matka měla schovanou tašku s Hindiným zápisníkem

Ve chvíli, kdy matka Hind čekala v nemocnici na zprávy o své dceři, stále držela malou růžovou tašku, ve které byl Hindin zápisník. Ten pro ni matka schovávala a v něm si Hind procvičovala svůj rukopis. Je to jediná věc, která zbyla z malé Hind a která symbolizuje její nevinnost a naději.

Mezinárodní reakce na událost

Tato tragická událost v Gaze vyvolala silné emoce a reakce po celém světě. Organizace jako OSN odsoudily izraelské vojáky za útok na civilisty a vyjádřily hlubokou lítost nad ztrátou životů. Palestinská společnost Červeného půlměsíce (PRCS) zdůraznila, že izraelské síly záměrně zasáhly posádku sanitky, přestože byla koordinace provedena předem, aby umožnila její příjezd a záchranu dítěte.

Izraelská armáda se brání tím, že celá záležitost je stále ve fázi vyšetřování a že musí být respektována válečná pravidla. Zdravotnický personál by měl být chráněn a neměl by se stát cílem konfliktu. Nicméně, Izrael již dříve obvinil Hamás, že zneužívá sanitky k přepravě zbraní a bojovníků.