Redakce ProSvět.cz
19 září, 2018

Příčiny této bolestivé nepříjemnosti mohou být různé. Bolest se může dostavit kvůli zranění, ale i kvůli onemocněním, které jsou častější než si myslíte.

Konkrétně osteoartritidou trpí přibližně 50% starší populace. Je to jedna z velmi nepříjemných potíží, které se mohou vyskytnout i u vás. Jedná se o opotřebování chrupavek, které zapříčiňuje to, že se vaše kosti třou přímo o sebe. Takový stav vám pak zabraňuje při běžném fungování.

Pokud ovšem víte, že takový stav se vás netýká, hledejte příčinu jinde. Pomoc najdete u nejrůznějších odborníků a fyzioterapeutů. V nejlepším případě vám poradí nějaké cviky, které budou řešit přímo váš konkrétní problém. Nezanedbávejte tyto bolesti, jelikož při nedbalém jednání může váš problém skončit až operací, která opravdu není příjemná a léčení je zdlouhavé.

Pokud máte ovšem problém právě s osteoartritidou, jsou zde způsoby, jak se této palčivé bolesti zbavit!

Bolesti se pravděpodobně zbavíte jen na určitou dobu, ale tuto jednoduchou techniku můžete opakovat a ulevit si tak od bolesti kdykoliv to bude zrovna potřeba.

Doporučuje se také užívání různých vitamínů a doplňků stravy, které prospívají pravě vašim kloubům. Mezi ty patří i například vápník, který podporuje hlavně vaše kosti.

Pokud jste ve fázi, kdy je bolest nezvladatelná, může vám být jasné, že se vaše kosti o sebe třou kvůli opotřebované chrupavce. Aby jste si ulevili, musíte udělat následující:

  • nejprve si vezměte ručník a libovolnou židli
  • ručník srolujte a sedněte si na židli
  • dejte si ručník pod koleno do prohlubně a nohu ohněte tak, aby jste si mohli položit chodidlo na sedátko židle
  • napínejte lýtkový sval a po chvíli ho zase uvolněte
  • tento cvik opakujte po dobu 2 minut

Nyní by jste měli pocítit úlevu, jelikož jste vytvořili prostor mezi kostmi, které se o sebe třely.

Tento cvik je skvělý právě ve své nenáročnosti a můžete jej praktikovat skoro kdekoliv a kdykoliv vás začne koleno bolet.

Sdílejte článek