Při bolesti zad zkuste místo prášků kombinaci skořice a zázvoru -
Menu

Při bolesti zad zkuste místo prášků kombinaci skořice a zázvoru

Kdo někdy trpěl bolestí zad, ví jak je tato bolest nepříjemná. Bederní oblast je pak ještě o něco horší, zejména ve chvíli, kdy se chystáme někam na výlet, či zařizovat řadu důležitých věcí.

Možností řešení problému je několik

Ti z Vás, kdo si touto bolestí již  prošli, ví, že se obvykle proti tomuto „onemocnění“ bojuje speciálnímí nahřátými baňkami, pomocí nichž se „masíruje“ postižená oblast. Někteří se pak obrátili na stranu cvičení a uplatňují ve snaze zbavit se nepříjemné bolesti řadu cviků. Na závěr jsou tu ti, kteří zvolili cestu prášků, aby si od bolesti alespoň na chvíli ulevili.

My Vám však dne přinášíme příjemné a jednoduché řešení, které je vědecky prokázáno a pomůže Vám zbavit se bolesti v bedrech!

Pomáhá známé koření

Mnohé studie zjistili, že dvě velice známá koření, které máte s největší pravděpodobností doma i Vy, Vám mohou pomoc s tímto zdravotním problémem!

O jakém koření je řeč?

Studie z Íránské univerzity lekářských věd považuje za zázračné koření skořici a zázvor. Právě tyto dva druhy koření prý dokáží účinně ulevit od bolesti svalů.

Jak mám koření správně užívat?

Dle studie stačí denně užívat 3 g skořice a zázvoru, aby došlo k výraznému snížení bolesti zad, které znatelně pocítíte!

V čem tento zázrak spočívá?

Zázvor je kouzelný kořen, který obsahuje protizánětlivé sloučeniny, jako josu šógoy, gingeroloy, paradoly a zingeron. Ne nadarmo se hovoří o zázvoru jako o přírodním zázraku.

Skořice pak obsahuje řadu zdravých sloučenin, jako je cinnamylacetát, cinnamaldehyd, či cinnamalalkohol a živny, jako je vápník, železo a mangan. Všechny tyto sloučeniny pak účinně inhibují expresi prozánětlivých cytokinů.

Pojďme si představit samotný recept…

Kouzlo těchto surovin spočívá také v tom, že je nemusíte užívat společně. Zvolte si tedy dle Vašich osobních chutí, jak zázvor či skořici zakomponovat do Vaší stravy.

Zázvor lze např. použít při přípravě lahodného čaje, který Vám zároveň skvěle pomůže v obdobích nachlazení, kdy řádí všude kolem chřipky. Případně vyzkoušejte asijskou, či indickou kuchyni, kde zázvor nesmí chybět.

Skořice pak skvěle dochutí jakýkoli čaj, jogurt, či müssli ke snídani. Určitě také doporučujeme se skořicí ochutit Vaši ranní kávu, která se tak stane naprosto dokonalým zážitkem, který Vám zpříjemní celý den.

Tak co, přesvědčili jsme Vás? Zařadíte tato dvě koření do svého jídelníčku? Máte-li další tipy a triky, jak bojovat s bolestí zad, určitě se o ně s námi podělte v komentářích níže!

Zdroj fotografií: freepik.com

Tisk
TIPY A TRIKY

Několik let visel soused na dveře sáčky s vodou. Když…

Lidé mají mnoho podivných zvyků, které děsí a matou jejich sousedy. Tenhle zvyk znepokojoval všechny lidi v okolí, dokud nezjistili,…
ZDRAVÍ

ZDRAVÍ: Coronavirus na vlasech? Jak často si během epidemie umýváte…

Coronavirus je téma dnešní dnů a následujících dnů, týdnů a možná i měsíců. Nový typ coronaviru útočí po celé planetě…
PR články

Jaké budou vaše Velikonoce 2020?

Za necelý měsíc tu máme Velikonoce. Velikonoční pondělí letos připadá na 13. dubna, obchody lákají na sváteční výzdobu již…
ZDRAVÍ

Petr Kellner šokuje Česko: investice za 100 milionů korun do…

Petr Kellner a společnost PPF je pro některé doslova trnem v oku. Jak by také ne, když jednou z oblastí podnikání tohoto…
TIPY A TRIKY

Korektury bakalářských a diplomových prací, překlady anotací a resumé

Odevzdání bakalářské či diplomové práce předchází několik desítek až stovek hodin práce u počítače. Pokud nechcete, aby vaše odborná…
DŮM A ZAHRADA

Zelený čaj chutná i hydratuje. Také posílí imunitu a sníží…

Zelený čaj je nápoj oblíbený a velice zdravý. Hodně lidí však o jeho blahodárných účincích nemá ani ponětí. Při čtení…