Trápí vás kýla? Může postihovat celou řadu částí vašeho těla. Pokud se obáváte lékařského vyšetření, nebo chcete myslet na prevenci, nepomůže vám medikace, ale cvičení. Jaké cviky jsou ty nejlepší? Podívejte se! -
Menu

Trápí vás kýla? Může postihovat celou řadu částí vašeho těla. Pokud se obáváte lékařského vyšetření, nebo chcete myslet na prevenci, nepomůže vám medikace, ale cvičení. Jaké cviky jsou ty nejlepší? Podívejte se!

Kýla meziobratlových plotének, je problém, který postihuje čím dál větší množství populace. Podle lékařů se jedná o poměrně mladý zdravotní problém, kterým trpí dokonce i sedmnáctiletá mládež. Je to způsobeno především tím, že v současné moderní době jsme zlenivěli a téměř se nehýbeme. Vznikají z toho nejrůznější zdravotní problémy, které se posléze hůře napravují. A přitom by stačilo se každý na chvíli protáhnout, jít se projít nebo si lehce zacvičit. Právě pro ty, kteří pohybu moc nedají, existuje komplex jednoduchých cvičení, které dokážou pomoci předejít bolestem zad a kýly.

Nedostatečný pohyb mladých

Konkrétně mládež je v dnešní době na tom opravdu špatně. Mladí dojdou ze školy, napíší úkoly, a místo toho, aby vyběhli ven, zasednou k počítači a prosedí u něj zbytek dne. Navíc u toho sedí takovým způsobem, že si mohou do budoucna vážně poškodit organismus. Nicméně není potřeba být naplno skeptičtí. Jsou i lidé, kteří dávají přednost pohybu před lenošením u televize a PC. Každopádně problémy se zády a kýlou mohou začít právě už v mládí díky nedostatečnému pohybu.

Příčiny vzniku

Většina problémů s kýlou přichází nicméně až ve zralém věku. Po 30.roce života se riziko kýly podstatně a dramaticky zvyšuje. Mezi hlavní příčiny v tomto případě patří:

  • sedavá práce a sedavý způsob života
  • špatné držení těla
  • nadváha

K dalším příčinám lze také zařadit podchlazení či kouření, spojené s nezdravým životním stylem. Faktorů může být samozřejmě mnohem více, nicméně tyto patří k těm nejzásadnějším.

Injekce to nevyřeší

Zlenivělost dnešní doby může potvrdit také fakt, že drtivá většina lidí dává přednost lékům ihned jakmile pocítí první příznaky bolesti. Většinou je to řešeno:

  • pilulkami proti bolesti
  • injekcemi (obstřiky)

Lékaři už jsou na tyto praktiky lidí celkem zvyklí. Poměrně často předepisují léky proti bolesti nebo píchají injekce. Každopádně je jistě trápí fakt, že lidé pro své zdraví dělají čím dál méně. Pilulky a injekce totiž uleví od bolesti, ale z dlouhodobého hlediska je tento způsob řešení velmi nevhodný. Léky sice zmírní bolesti a člověku se uleví, nicméně tím se problém jen oddaluje a zároveň zhoršuje. Mnohem lepší je pravidelná prevence, třeba ve formě jednoduchých cvičení.

Vše začíná u Vás

Chcete-li od života získat to nejlepší, je nejdůležitější začít pečovat o své zdraví. Zdraví máme jenom jedno a budeme-li s láskou o své tělo pečovat, jistě se nám to pozitivně vrátí. Jednou z hlavních zásad péče o zdraví je právě pravidelný pohyb. Pohybovat se dá různými způsoby (sport, procházky, cvičení aj.). Důležitá je ovšem pravidelnost, disciplína a touha být zdravý.

Následující cvičení jsou jednoduchá a zvládne je opravdu každý. Jediné, co k tomu potřebujete, je trocha prostoru, podložka a zhruba 15 minut denně. Cvičení provádějte ráno po probuzení nebo k večeru po náročném dni, neboť cviky mohou působit také relaxačně. Samozřejmě lze cviky provádět i kdykoliv během dne.

Kýla páteře

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
RECEPTY

Kynuté knedlíky na páře jsou měkké jako pavučinka: TOP recept…

Příprava domácího kynutého knedlíku představuje pro spoustu hospodyněk začátečnic doslova peklo. Správné zpracování těsta, dostatečná doba kynutí a čas vaření…
ZAJÍMAVOSTI

Důležitá informace pro každého, kdo má doma kočku nebo kocoura:…

Kočky jsou velice specifická stvoření s jedinečnými vlastnostmi. Těžko říct, čím to je, možná jsou na vině jejich předci, kočkovité…
RECEPTY

Vesnické řízky dle mé prababičky: Dělala jsem je takto celý…

Rady našich babiček jsou nesmrtelné. Jen se zamysleme a přiznejme si, kolik jejich moudrosti využíváme i dnes, v moderní době,…
ZAJÍMAVOSTI

Retro Melta má zázračné účinky na naše zdraví i chuťové…

Pamatujete si, kdy jste jako děti sedávaly u své babičky a dědečka a popíjely lahodnou meltu se šlehačkou? Pokud ano,…
ZÁBAVA

To jste ještě neviděli: Pes drží kolo svého majitele, aby…

Většina z nás miluje psy a obdivuje jejich loajalitu k člověku. Pro většinu z nás jsou psi plnoprávným členem rodiny a provází nás…
ZE ŽIVOTA

DNES RÁNO: Bezdomovec vrátil peněženku plnou peněz – neuvěřitelné, co…

Bezdomovectví je závažný problém, se kterým se v menší či větší míře potýkají všechny země světa. Zároveň je velice obtížné odhadnout,…