David Hampl
3 června, 2019

Ledviny, jeden z nejdůležitějších orgánů lidského těla. Bez ledvin by naše tělo správně nepracovalo. Z toho důvodu je zapotřebí, se o ledviny dobře starat. Nicméně se v tomto důležitém orgánu velmi často objevuje problém. Ledvinové kameny, problém, který trápí čím dál více lidí. Pokud patříte mezi ně a toužíte se kamenů zbavit, máme pro jedinečné řešení. Starý indický recept, jehož složení má zázračné účinky, Vás dokáže ledvinových kamenů elegantně zbavit. Hlavní složkou je všem známé avokádo.

Charakteristické znaky avokáda

Avokádo je charakteristické svým kulatým oválným tvarem, který lehce připomíná hrušku, a tmavě zelenou barvu s jemným vroubkováním na povrchu. Významnou část avokáda, tvoří semeno, díky kterému je avokádo tak známé.

Dříve bylo avokádo považováno spíše za exotickou záležitost, a z toho důvodu nebylo jeho sehnání tak snadné, nicméně doba se změnila. V současné době lze koupit avokádo prakticky všude, kde se prodává zelenina a ovoce. Pro milovníky zahradničení nebo domácího pěstitelství máme skvělou zprávu. Lze si ho v pohodě vypěstovat doma či na zahradě. Stačí zasadit avokádové semeno do země a nechat klíčit. Obrníte-li se trochu delší trpělivostí, jistě se dočkáte avokáda v celé své kráse.

Zázrak jménem avokádo

Avokádo, ovoce, kterému spousta lidí zatím nedokáže přijít na chuť. A přitom se v jeho nitru skrývá neskutečná síla, která dokáže léčit. Díky svým pozitivním vlastnostem je velmi oblíbené u příznivců zdravého životního stylu a zdravé stravy.

Avokádo je zásobárnou minerálních látek, vitamínů, tuků, a dokonce i bílkovin. Především semena jsou bohatá na draslík a fosfor. Mají baktericidní a fungicidní vlastnosti. Dále obsahuje také saponiny, které výrazně pomáhají zlepšit činnost metabolismu a odstraňují z těla škodlivý cholesterol.

Ti, kteří avokádo už vyzkoušeli, budou jistě souhlasit, že jeho chuť je spíše hořká. Hořkost je způsobena vysokým obsahem tříslovin, které mohou být ve vysokých dávkách toxické. Další důležitou složkou je persin. Jedná se fungicidní toxin, který může být pro některá zvířata jedovatý, konkrétně pro kočky, psy, králíky, koně a dobytek.

Příprava avokádového semena

Aby se předešlo nežádoucím vedlejším účinkům avokáda na lidský organismus, je nutné avokádové semeno před použitím správně očistit a připravit. V první řadě je potřeba semeno očistit od hnědého filmu a pořádně vysušit. Následně se vloží do trouby a nechá se péct zhruba hodinu při nízké teplotě. Jakmile semeno chytne zlatočervený odstín, je vhodné jej z pece (trouby) vyndat a nechat na chvíli vychladnout. Následně se semeno rozdrtí na prášek. Prášek je vhodné přidávat do:

  • mléčných koktejlů
  • smoothie
  • ovocných salátů
  • různých druhů kaší

Vedle pozitivních léčivých účinků s ledvinovými kameny, pomáhá bojovat s nadváhou, aterosklerózou či s problémy s tlakem. Nedoporučuje se ovšem konzumovat čerstvé.

Užitečné vlastnosti avokádového semena

Jak už bylo uvedeno výše, významnou složkou avokáda je právě avokádové semeno, které obsahuje několik pozitivních vlastností. Mimoto, že Vás dokáže zbavit ledvinových kamenů, má další pozitivní vlastnosti:

  • má protinádorové účinky
  • je to přírodní antibiotikum
  • bohatý zdroj antioxidantů
  • snižuje cholesterol a má pozitivní účinky na trávení

Protinádorové účinky a přírodní antibiotikum

Protinádorové vlastnosti avokádového semena jsou díky přítomnosti flavonolu. Pozitivní účinky této látky prokázaly testy na potkanech a myších. Flavonol pomáhá při prevenci i při samotné léčbě.  Co se týče antibiotických účinků, série experimentů, vedených brazilskými vědci, prokázala, že extrakt z avokádových semen, dokáže zabít některé plísňové infekce (př. Candida) a původce nebezpečných tropických onemocnění, které se nazývají žlutá zimnice.

Antioxidanty a cholesterol

Avokádo je známé pro svůj vysoký obsah antioxidantů, které se vyskytují jak v semenu, tak i v samotné avokádové dužině. Semeno obsahuje katechiny a prokyanidiny, které jsou považovány za přirozené bojovníky s volnými radikály. Zajímavostí je, že stejné množství látek obsahuje také semeno manga. Jedná se o závěr Singapurské univerzity z roku 2003. Antioxidanty mají také pozitivní účinky na kardiovaskulární systém, neboť inhibují oxidaci lipidů a tvorbu arterálních plaků.

Semeno avokáda je rovněž známé jako léčivo při zažívacích poruchách. Už staří američtí indiáni avokádo při těchto potížích používali. Vzhledem k tomu, že semeno avokáda obsahuje vysoké množství vlákniny, zabraňuje tak vstřebávání škodlivých tuků v gastrointestinálním traktu.

Avokádo versus ledvinové kameny

Konečně se dostáváme k jádru věci a podstatě článku. Už jsme se dozvěděli, jak je avokádo prospěšné, a co vše obsahuje. Nyní se podíváme na recept, který dokáže jednoduše a efektivně zatočit s ledvinovými kameny a žlučníkem. Recept pochází z Indie a už po staletí je používán lidmi, kteří jsou jasným důkazem toho, že opravdu funguje.

Recept

Hlavními, nejdůležitějšími a jedinými složkami receptu jsou:

  • 1 kus avokádového semena
  • 200 ml teplé vody

Postup přípravy receptu je následující. Očistit semeno od hnědého filmu a pořádně osušit. Poté nakrájet semeno na tenké plátky a rozmixovat v mixéru. Výsledný prášek zředit teplou vodou. Množství se doporučuje rozdělit do čtyř stejných dávek.

Doporučené dávkování je 1x denně vypít dávku před spaním. Doba, jak dlouho by se měl tento nápoj užívat, není stanovena. Je potřeba poslouchat a vnímat své tělo. Při pravidelné konzumaci jistě brzy pocítíte pozitivní účinky. Rozhodnete-li se pro tento způsob léčby, v každém případě se dopředu poraďte se svým lékařem.

Využití avokáda

Avokádo lze také použít jinými způsoby, například na výrobu šperků a figurek. Rozdrcené semeno se používá například k výrobě obličejových masek. Avokádová dužina se často používá při problémech s mastnými vlasy a kůži, vyrážkou na obličeji nebo lupy. Využití avokáda je tedy velmi široké.

Sdílejte článek