Trápí vás ledvinové kameny? Tento starý indický recept umí skutečné zázraky. Potřebujete na něj pouze jednu potravinu, která je sice exotická, ale dnes ji seženete zcela běžně. Co vám pomůže od problémů? -
Menu

Trápí vás ledvinové kameny? Tento starý indický recept umí skutečné zázraky. Potřebujete na něj pouze jednu potravinu, která je sice exotická, ale dnes ji seženete zcela běžně. Co vám pomůže od problémů?

Ledviny, jeden z nejdůležitějších orgánů lidského těla. Bez ledvin by naše tělo správně nepracovalo. Z toho důvodu je zapotřebí, se o ledviny dobře starat. Nicméně se v tomto důležitém orgánu velmi často objevuje problém. Ledvinové kameny, problém, který trápí čím dál více lidí. Pokud patříte mezi ně a toužíte se kamenů zbavit, máme pro jedinečné řešení. Starý indický recept, jehož složení má zázračné účinky, Vás dokáže ledvinových kamenů elegantně zbavit. Hlavní složkou je všem známé avokádo.

Charakteristické znaky avokáda

Avokádo je charakteristické svým kulatým oválným tvarem, který lehce připomíná hrušku, a tmavě zelenou barvu s jemným vroubkováním na povrchu. Významnou část avokáda, tvoří semeno, díky kterému je avokádo tak známé.

Dříve bylo avokádo považováno spíše za exotickou záležitost, a z toho důvodu nebylo jeho sehnání tak snadné, nicméně doba se změnila. V současné době lze koupit avokádo prakticky všude, kde se prodává zelenina a ovoce. Pro milovníky zahradničení nebo domácího pěstitelství máme skvělou zprávu. Lze si ho v pohodě vypěstovat doma či na zahradě. Stačí zasadit avokádové semeno do země a nechat klíčit. Obrníte-li se trochu delší trpělivostí, jistě se dočkáte avokáda v celé své kráse.

Zázrak jménem avokádo

Avokádo, ovoce, kterému spousta lidí zatím nedokáže přijít na chuť. A přitom se v jeho nitru skrývá neskutečná síla, která dokáže léčit. Díky svým pozitivním vlastnostem je velmi oblíbené u příznivců zdravého životního stylu a zdravé stravy.

Avokádo je zásobárnou minerálních látek, vitamínů, tuků, a dokonce i bílkovin. Především semena jsou bohatá na draslík a fosfor. Mají baktericidní a fungicidní vlastnosti. Dále obsahuje také saponiny, které výrazně pomáhají zlepšit činnost metabolismu a odstraňují z těla škodlivý cholesterol.

Ti, kteří avokádo už vyzkoušeli, budou jistě souhlasit, že jeho chuť je spíše hořká. Hořkost je způsobena vysokým obsahem tříslovin, které mohou být ve vysokých dávkách toxické. Další důležitou složkou je persin. Jedná se fungicidní toxin, který může být pro některá zvířata jedovatý, konkrétně pro kočky, psy, králíky, koně a dobytek.

Příprava avokádového semena

Aby se předešlo nežádoucím vedlejším účinkům avokáda na lidský organismus, je nutné avokádové semeno před použitím správně očistit a připravit. V první řadě je potřeba semeno očistit od hnědého filmu a pořádně vysušit. Následně se vloží do trouby a nechá se péct zhruba hodinu při nízké teplotě. Jakmile semeno chytne zlatočervený odstín, je vhodné jej z pece (trouby) vyndat a nechat na chvíli vychladnout. Následně se semeno rozdrtí na prášek. Prášek je vhodné přidávat do:

  • mléčných koktejlů
  • smoothie
  • Pokračujte ve čtení článku na další stránce

    1
    2

Líbil se vám článek?

Tisk
ZDRAVÍ

Ihned si prohlédněte svou kůži a zkontrolujte, zda na něm…

Kůže je největším orgánem našeho těla. Proto je dobré ji pečlivě sledovat a jakékoliv změny reflektovat a nebrat je na…
ZDRAVÍ

Neuvěřitelné se stalo skutečností. Vrtačky se už bát nemusíte, zubní…

Možná se v následujícím také poznáte. Sedíte v čekárně před ordinací zubního lékaře a v ruce žmouláte čistý kapesník. Za…
ZDRAVÍ

Vyhazujete pecky z meruněk? Až si přečtete toho, už to…

Meruňky chutnají prostě výborně – není proto divu, že se z tohoto oblíbeného ovoce vyrábějí přesnídávky, džemy, marmelády i kompoty. Meruňky…
ZDRAVÍ

Šokující přiznání lékařů! Chtěli vydělávat velké peníze a tak začali…

Dnešní svět je plný překvapení a informací, které mohou mnohdy vzbudit opravdu velký poprask. Vzbudí poprask o to větší, když…
ZDRAVÍ

Dejte na rady odborníků a dejte si každý den hned…

Možná ani nevíte, jak blahodárné účinky má voda, kterou vypijete hned po ránu. V poslední době se pití vody stává čím…
ZDRAVÍ

Mobilní telefon má dnes každý. Málokdo tuší, jak vám může…

Možná vůbec nevíte, jak zařízení, které nosíme neustále u sebe může ohrožovat váš zdravotní stav. Podle americké výzkumnice doktorky Devry…