Trápí vás ledvinové kameny? Tento starý indický recept umí skutečné zázraky. Potřebujete na něj pouze jednu potravinu, která je sice exotická, ale dnes ji seženete zcela běžně. Co vám pomůže od problémů? -
Menu

Trápí vás ledvinové kameny? Tento starý indický recept umí skutečné zázraky. Potřebujete na něj pouze jednu potravinu, která je sice exotická, ale dnes ji seženete zcela běžně. Co vám pomůže od problémů?

Ledviny, jeden z nejdůležitějších orgánů lidského těla. Bez ledvin by naše tělo správně nepracovalo. Z toho důvodu je zapotřebí, se o ledviny dobře starat. Nicméně se v tomto důležitém orgánu velmi často objevuje problém. Ledvinové kameny, problém, který trápí čím dál více lidí. Pokud patříte mezi ně a toužíte se kamenů zbavit, máme pro jedinečné řešení. Starý indický recept, jehož složení má zázračné účinky, Vás dokáže ledvinových kamenů elegantně zbavit. Hlavní složkou je všem známé avokádo.

Charakteristické znaky avokáda

Avokádo je charakteristické svým kulatým oválným tvarem, který lehce připomíná hrušku, a tmavě zelenou barvu s jemným vroubkováním na povrchu. Významnou část avokáda, tvoří semeno, díky kterému je avokádo tak známé.

Dříve bylo avokádo považováno spíše za exotickou záležitost, a z toho důvodu nebylo jeho sehnání tak snadné, nicméně doba se změnila. V současné době lze koupit avokádo prakticky všude, kde se prodává zelenina a ovoce. Pro milovníky zahradničení nebo domácího pěstitelství máme skvělou zprávu. Lze si ho v pohodě vypěstovat doma či na zahradě. Stačí zasadit avokádové semeno do země a nechat klíčit. Obrníte-li se trochu delší trpělivostí, jistě se dočkáte avokáda v celé své kráse.

Zázrak jménem avokádo

Avokádo, ovoce, kterému spousta lidí zatím nedokáže přijít na chuť. A přitom se v jeho nitru skrývá neskutečná síla, která dokáže léčit. Díky svým pozitivním vlastnostem je velmi oblíbené u příznivců zdravého životního stylu a zdravé stravy.

Avokádo je zásobárnou minerálních látek, vitamínů, tuků, a dokonce i bílkovin. Především semena jsou bohatá na draslík a fosfor. Mají baktericidní a fungicidní vlastnosti. Dále obsahuje také saponiny, které výrazně pomáhají zlepšit činnost metabolismu a odstraňují z těla škodlivý cholesterol.

Ti, kteří avokádo už vyzkoušeli, budou jistě souhlasit, že jeho chuť je spíše hořká. Hořkost je způsobena vysokým obsahem tříslovin, které mohou být ve vysokých dávkách toxické. Další důležitou složkou je persin. Jedná se fungicidní toxin, který může být pro některá zvířata jedovatý, konkrétně pro kočky, psy, králíky, koně a dobytek.

Příprava avokádového semena

Aby se předešlo nežádoucím vedlejším účinkům avokáda na lidský organismus, je nutné avokádové semeno před použitím správně očistit a připravit. V první řadě je potřeba semeno očistit od hnědého filmu a pořádně vysušit. Následně se vloží do trouby a nechá se péct zhruba hodinu při nízké teplotě. Jakmile semeno chytne zlatočervený odstín, je vhodné jej z pece (trouby) vyndat a nechat na chvíli vychladnout. Následně se semeno rozdrtí na prášek. Prášek je vhodné přidávat do:

  • mléčných koktejlů
  • smoothie
  • ovocných salátů
  • různých druhů kaší

Vedle pozitivních léčivých účinků s ledvinovými kameny, pomáhá bojovat s nadváhou, aterosklerózou či s problémy s tlakem. Nedoporučuje se ovšem konzumovat čerstvé.

Užitečné vlastnosti avokádového semena

Jak už bylo uvedeno výše, významnou složkou avokáda je právě avokádové semeno, které obsahuje několik pozitivních vlastností. Mimoto, že Vás dokáže zbavit ledvinových kamenů, má další pozitivní vlastnosti:

  • má protinádorové účinky
  • Pokračujte ve čtení článku na další stránce

    1
    2

Líbil se vám článek?

Tisk
ZDRAVÍ

Po dobu 60 dnů jedl 4 lžíce kokosového oleje denně.…

V Americe nedávno způsobil jede lékař velký rozruch svou teorií, která tvrdí, že kokosový olej může mít pozitivní vliv na činnost…
ZDRAVÍ

Začněte okamžitě pít: tento nápoj dlouhověkosti vypil každý den a…

Kdo by si nepřál žít věčně že? Na druhou stranu, dlouhověkost také nemusí být všechno. Člověk sice žije déle a…
ZDRAVÍ

Domácí recept na kašel a zápal plic: 10x rychlejší a…

Právě se nacházíme v ročním období, které je plné bacilů, virů a různých onemocnění jako například rýma nebo pneumonie. Zbavit se…
ZDRAVÍ

Pálení žáhy zmizí během 3 sekund po vypití sklenice vody…

Pálení žáhy je velmi nepříjemná choroba, která vás může dohnat kdykoliv. Příznaky ovšem přichází většinou po pořádném jídle. Na tuto…
ZDRAVÍ

ZÁZRAČNÝ NÁPOJ: eliminuje bolest během 1 týdne.(klouby, nohy a záda)…

Bolí vás často nohy a klouby? Přidává se k tomu také bolest zad, která nejde vydržet? Pokud jste už vyzkoušeli všechny…
ZDRAVÍ

Lékaři doporučují: tyto potraviny účinně odvádí cholesterol z tepen a…

Statistiky jsou ohromující. Počet srdečních infarktů a kardiovaskulárních onemocnění neustále roste, a to navzdory zvýšení povědomí, že strava a životní…