Trápí Vás nespavost? Pak vyzkoušejte jednu z těchto 6 pozic a usnete hned!

Jen málo z nás v dnešní uspěchané době dokáže usnout hned, jakmile vstoupí do postele. Naštěstí existují různá cvičení, které Vám pomohou uklidnit Váš nervový systém, zmírnit stres a uvolnit se během několika vteřin.

Zde jsme pro Vás sepsali 6 jednoduchých jóga póz, díky nimž budete spát jako dítě.

Položte si nohy na stěnu

Čtěte také: Žena z Ameriky si podala netradiční inzerát: „Nabídnu 400 tisíc dolarů tomu, kdo se mnou vydrží 15 čísel!“

[hana-code-insert name=’google‘ /]Jak to udělat? Lehněte si směrem ke zdi a položte si polštář pod pas. Zvedněte nohy tak, aby Vaše paty a kolena byly ve stejné rovině a ruce si dejte podél těla, dlaněmi nahoru. Zůstaňte v této pozici po dobu 2 minut. Poté jemně ohněte kolena a přemístěte je na druhou stranu.

Na žaludku

Jak to udělat? Lehněte si na polštář na žaludek a semkněte prsty za zády. Zhluboka se nadechněte, prohněte se a prsty se pokuste dosáhnout na Vaše paty. Pak se pohybujte pomalu směrem dolů a při tom vydechujte.

Opakujte cvičení 5-10x. Teprve potom „odemkněte“ prsty a uvolněte si ruce.

Nohy v širokém úhlu

Jak to udělat? Sedněte si s nohama široce od sebe a položte polštář před sebe. Narovnejte záda a nadechněte se co nejvíce můžete. Pak pomalu vydechněte a natáhněte ruce dopředu a položte je na polštář.

V této poloze vdechujte a vydechujte 10x a pak jděte nahoru.

Spojte nohy

Jak to udělat? Lehněte si na záda na polštář, spojte nohy a dejte kolena od sebe. Ruce nechte uvolněné podél těla, dlaně nahoru. Dýchejte hluboce a rovnoměrně. Zůstaňte v této pozici po dobu 3 minut.

Úklon na stranu

Jak to udělat? Ležte na zádech, ohněte kolena a spojte je dohromady. Pomalu naklopte nohy na stranu a držte je rukama. Zůstaňte takhle po dobu 1 minuty, poté změňte stranu. Opakujte 2x pro každou stranu.

Na zádech

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Jak to udělat? Pohodlně položte záda na polštář. Lehce roztáhněte nohy a položte ruce na boky, dlaně nahoru. Dávejte pozor na to, aby Vaše páteř a hlava byly v přímce. Teď proveďte 3 hluboké nádechy a výdechy (nosem). Poté se 4x normálně nadechněte a vydechněte. V tomto okamžiku se budete cítit ospale a brzy usnete.