Trápí vás pocení a také zápach nohou? Vyzkoušejte některý z 8 způsobů, které zaručeně fungují -
Menu

Trápí vás pocení a také zápach nohou? Vyzkoušejte některý z 8 způsobů, které zaručeně fungují

Pocení nohou je něco, co je zcela přirozené. Jde o jev, který doprovází často také zápach. I když se jedná o věc, která je pro lidské tělo víceméně přirozená, nelze zapomínat také na to, že se jedná o věc, která je společensky nepřijatelná. Pokud se osoba někde musí zout a její nohy zapáchají, je to velký problém. Pokud i vy na pocení a zápach nohou trpíte, jsou tu rady, jak se obojího zbavit.

Trocha teorie na samotná začátek

Na úvod je na místě říci, proč vlastně nohy zapáchají. Začít je nutné u potu, kterým lidské tělo primárně ochlazuje svůj povrch a brání jeho přehřátí. Jde tedy o nezbytný postup fungování lidského těla. U potu je ale problém, že se dostane do kontaktu s bakteriemi, které se mohou na nohách nacházet. Ty se množí ve vlhkém prostředí a tak čím více potu je, tím je bakterií více. A právě bakterie jsou původcem zápachu, který je tolik nepříjemný. Teorii a důvody máme za sebou a tak se můžeme podívat na to, jaké jsou způsoby, jak se zápachu nohou zbavit.

Škroby a pudry

Jedná se o pomocníky ve formě prášku. Ten pomůže v tom, že dokáže velmi dobře absorbovat jakoukoliv vlhkost. A to i tu, která se nachází na nohách. Použití je velmi jednoduché. stačí daný pudr nebo škrob jednoduše nasypat na vaše nohy, díky čemuž na sebe problémovou vlhkost naváže.

Jedlá soda

Pomocník v kuchyni, který je známý tím, že na sebe dokáže navázat jak zápach, tak i vlhkost. A obojí můžete využít právě ve chvíli, kdy vám smrdí nohy. Jelikož má jedlá soda podobu sypkého prášku, je její použití stejné, jako bylo popsáno výše. Stačí nasypat na dolní končetiny a nechat působit.

Antiperspirant

Zcela běžně ho používáte v oblasti podpaždí. A to k tomu, abyste nejenom voněli, ale hlavně proto, aby došlo k eliminaci vzniku samotného potu. I to je důvod, proč je na místě používat antiperspirant také na nohy. Je jedno, zda použijete sprej, kuličku, nebo tuhou verzi. Fungovat budou všechny možnosti.

Obutí

Když vám bota neumožní takzvaně dýchat, je to problém. Vzniklá vlhkost nemá kudy unikat a zůstává v botách. Vaše nohy se tak stávají líhní pro bakterie. Proto doporučujeme boty, které mají stále svůj funkční vlastnosti, ale zároveň umožní dobře odvádět pot a tedy i vlhkost od těla. Hitem jsou v tomto směru hlavně různé moderní a také nano materiály.

Ponožky

Tady je situace stejná, jako je tomu v případě bot. Ideální jsou ponožky z přírodních materiálů, které nejenom dobře sají, ale také velmi rychle usychají a tak vlhkost posouvají dále od vaší nohy. Ideálně může být bavlna, nebo populární bambusové vlákno. Co naopak vhodné není, to jsou ponožky z nylonu, nebo polyesteru.

Ocet

Jak ho využít? Vytvořte si vodní lázeň, do které své nohy na několik desítek minut namočíte. Díky tomu efektivně odstraníte bakterie, které na vašich nohách jsou. Vytvoření dané lázně je snadné. Stačí dát do lavoru 2 díly vody a 1 díl octu. Následně do vody ponořte své nohy ideálně na 20 minut. Opakujte nejlépe třikrát týdně.

Epsomská sůl

Epsomská sůl není nic jiného, než síran hořečnatý. I ten se může stát dobrým pomocníkem při snaze eliminovat pocení i zápach nohou. I tady je vhodné použít lázeň. Na jeden lavor vody je vhodné přidat zhruba 1 sklenici této látky. Tu rozpusťte a potom dodržujte již dobře znám interval. Nohy mějte  v lázni ponořeny nejlépe 20 minut.

Čaj

Podobný recept, jako v předchozím případě. Čaj nebudete pít, ale připravíte si z něho lázeň, do které budete své nohy namáčet. Měl by být silný a tak na 1 litr vody použijte 5 sáčků. A jaký je ten nejlepší? Buď klasika v podobě černého čaje, nebo neméně účinný čaj mátový. I tady doporučujeme dodržení dvaceti minut a opakování třikrát do týdne.

Antibakteriální mýdlo

Stále jsme v oblasti hubení bakterií. I když některé eliminuje mýdlo klasické, je lepší používat to antibakteriální. Důvodem je to, že dokáže eliminovat v podstatě všechny bakterie, které jsou na vašich nohách. Mýdlem své končetiny umývejte každý den, při běžné hygieně. Po pár dnech by měly problémy ustat.

Peeling

Znáte ho hlavně z oblasti obličeje? Zkuste ho také na vašich nohách. A to proto, že díky tomu odstraníte veškeré, i hlouběji usazené nečistoty. Ty se mohou stát dobrým útočištěm pro bakterie, které se v potu jenom množí. Navíc celkový peeling má vliv také na to, že se  vaše nohy nemusí tolik potit.

Líbil se vám článek?

Tisk
TIPY A TRIKY

Potřebujete zhubnout? Uvařte si tento čaj! Nebudete věřit tomu, jak…

Pomalu ale jistě se blíží léto a s ním i doba dovolených, a tedy i doba plavek. Při pohledu do zrcadla…
TIPY A TRIKY

Tento list vás ochrání před hmyzem po celé léto. Jednoduché…

Léto je časem klidu, pohody a odpočinku, ale ten nám často komplikují nezvaní návštěvníci, kteří bez okolků narušují naše soukromí.…
TIPY A TRIKY

Zní to neuvěřitelně, ale je tomu skutečně tak! Tenhle jednoduchý…

Komáři umí znepříjemnit život asi každému. Navíc se jich velice obtížně zbavuje – kupované repelenty nejen, že ne vždy fungují,…
TIPY A TRIKY

Nemáte zahradu ani balkon a přesto toužíte po domácích rajčatech?…

Rajčata, neboli rajská jablka, má v oblibě čím dál více lidí. Jde o báječně chutný a zdravý druh zeleniny, která se…
TIPY A TRIKY

Už nikdy na ně nebudete muset chodit do lesa, ani…

Pomalu, ale jistě přichází léto a s ním hromada ovoce. Letní horké dny přímo svádí ke konzumaci svěžích, barevných a zdravých…
TIPY A TRIKY

Tomu nebudete chtít věřit! Nejde o žádnou drahou dekoraci z…

Plast světem vládne a umí se v kuchyni velice rychle nashromáždit. Nemusíte ale být smutní z rychle se plnícího odpadkového koše. Podívejte…