Trápí vás pocení a také zápach nohou? Vyzkoušejte některý z 8 způsobů, které zaručeně fungují -
Menu

Trápí vás pocení a také zápach nohou? Vyzkoušejte některý z 8 způsobů, které zaručeně fungují

Pocení nohou je něco, co je zcela přirozené. Jde o jev, který doprovází často také zápach. I když se jedná o věc, která je pro lidské tělo víceméně přirozená, nelze zapomínat také na to, že se jedná o věc, která je společensky nepřijatelná. Pokud se osoba někde musí zout a její nohy zapáchají, je to velký problém. Pokud i vy na pocení a zápach nohou trpíte, jsou tu rady, jak se obojího zbavit.

Trocha teorie na samotná začátek

Na úvod je na místě říci, proč vlastně nohy zapáchají. Začít je nutné u potu, kterým lidské tělo primárně ochlazuje svůj povrch a brání jeho přehřátí. Jde tedy o nezbytný postup fungování lidského těla. U potu je ale problém, že se dostane do kontaktu s bakteriemi, které se mohou na nohách nacházet. Ty se množí ve vlhkém prostředí a tak čím více potu je, tím je bakterií více. A právě bakterie jsou původcem zápachu, který je tolik nepříjemný. Teorii a důvody máme za sebou a tak se můžeme podívat na to, jaké jsou způsoby, jak se zápachu nohou zbavit.

Škroby a pudry

Jedná se o pomocníky ve formě prášku. Ten pomůže v tom, že dokáže velmi dobře absorbovat jakoukoliv vlhkost. A to i tu, která se nachází na nohách. Použití je velmi jednoduché. stačí daný pudr nebo škrob jednoduše nasypat na vaše nohy, díky čemuž na sebe problémovou vlhkost naváže.

Jedlá soda

Pomocník v kuchyni, který je známý tím, že na sebe dokáže navázat jak zápach, tak i vlhkost. A obojí můžete využít právě ve chvíli, kdy vám smrdí nohy. Jelikož má jedlá soda podobu sypkého prášku, je její použití stejné, jako bylo popsáno výše. Stačí nasypat na dolní končetiny a nechat působit.

Antiperspirant

Zcela běžně ho používáte v oblasti podpaždí. A to k tomu, abyste nejenom voněli, ale hlavně proto, aby došlo k eliminaci vzniku samotného potu. I to je důvod, proč je na místě používat antiperspirant také na nohy. Je jedno, zda použijete sprej, kuličku, nebo tuhou verzi. Fungovat budou všechny možnosti.

Obutí

Když vám bota neumožní takzvaně dýchat, je to problém. Vzniklá vlhkost nemá kudy unikat a zůstává v botách. Vaše nohy se tak stávají líhní pro bakterie. Proto doporučujeme boty, které mají stále svůj funkční vlastnosti, ale zároveň umožní dobře odvádět pot a tedy i vlhkost od těla. Hitem jsou v tomto směru hlavně různé moderní a také nano materiály.

Ponožky

Tady je situace stejná, jako je tomu v případě bot. Ideální jsou ponožky z přírodních materiálů, které nejenom dobře sají, ale také velmi rychle usychají a tak vlhkost posouvají dále od vaší nohy. Ideálně může být bavlna, nebo populární bambusové vlákno. Co naopak vhodné není, to jsou ponožky z nylonu, nebo polyesteru.

Ocet

Jak ho využít? Vytvořte si vodní lázeň, do které své nohy na několik desítek minut namočíte. Díky tomu efektivně odstraníte bakterie, které na vašich nohách jsou. Vytvoření dané lázně je snadné. Stačí dát do lavoru 2 díly vody a 1 díl octu. Následně do vody ponořte své nohy ideálně na 20 minut. Opakujte nejlépe třikrát týdně.

Epsomská sůl

Epsomská sůl není nic jiného, než síran hořečnatý. I ten se může stát dobrým pomocníkem při snaze eliminovat pocení i zápach nohou. I tady je vhodné použít lázeň. Na jeden lavor vody je vhodné přidat zhruba 1 sklenici této látky. Tu rozpusťte a potom dodržujte již dobře znám interval. Nohy mějte  v lázni ponořeny nejlépe 20 minut.

Čaj

Podobný recept, jako v předchozím případě. Čaj nebudete pít, ale připravíte si z něho lázeň, do které budete své nohy namáčet. Měl by být silný a tak na 1 litr vody použijte 5 sáčků. A jaký je ten nejlepší? Buď klasika v podobě černého čaje, nebo neméně účinný čaj mátový. I tady doporučujeme dodržení dvaceti minut a opakování třikrát do týdne.

Antibakteriální mýdlo

Stále jsme v oblasti hubení bakterií. I když některé eliminuje mýdlo klasické, je lepší používat to antibakteriální. Důvodem je to, že dokáže eliminovat v podstatě všechny bakterie, které jsou na vašich nohách. Mýdlem své končetiny umývejte každý den, při běžné hygieně. Po pár dnech by měly problémy ustat.

Peeling

Znáte ho hlavně z oblasti obličeje? Zkuste ho také na vašich nohách. A to proto, že díky tomu odstraníte veškeré, i hlouběji usazené nečistoty. Ty se mohou stát dobrým útočištěm pro bakterie, které se v potu jenom množí. Navíc celkový peeling má vliv také na to, že se  vaše nohy nemusí tolik potit.

Líbil se vám článek?

Tisk

Co se stane, když namočíte hrnek do lázně s lakem na nehty? Hrůza nebo krása? Přesvědčte se sami

TIPY A TRIKY
Malování na hrnečky je technika, která je velmi známá a také velmi populární. na druhou stranu ne každý má talent…

Máte škrábance na brýlích? Odstraňte je snadno a rychle pomocí jedné věci, kterou má dma úplně každý

TIPY A TRIKY
Kdo nosí brýle, ten velmi dobře ví, že o ně musí náležitě pečovat. Pokud to nedělá, dříve nebo později se…

Detektor kovů pro lovce pokladů

PR články
Jste nadšenci historie a láká vás vidina toho, že jednou najdete poklad? Proč u této vidiny jen zůstat, začněte ji…

7 tipů, jak se účinně zbavit vrásek, akné a jiných nedokonalostí na pleti!

TIPY A TRIKY
Statistiky ukázaly, že 95 % všech lidí na naší planetě trpí akné v určitém okamžiku svého života. Akné a jiné…

Tyto 2 přírodní produkty Vám pomohou dosáhnout Vaší vysněné váhy. Nevěříte? Vyzkoušejte!

TIPY A TRIKY
Ztráta kilogramů není snadný úkol a mnozí z nás mají tendenci zapomínat na naprosto nezbytné potraviny, které nám pomáhají dosáhnout našeho vysněného…

Jezte těchto 5 ořechů a odstraňte tak přebytečný tuk a navíc tak vyřešíte problémy se srdcem!

TIPY A TRIKY
Chcete zhubnout nebo naopak nepřibrat ani kilo na Vánoce navíc? Zkuste toto. Výzkumy ukazují, že pokud budete jíst méně a…

Opět jsem se vešla do starých kalhot! Stačily mi tyto pouhé 3 ingredience do kávy. Zkuste to i vy!

TIPY A TRIKY
Mnoho žen má problémy s váhou. Přeci jen se každá žena chce cítit a hlavně vypadat dobře a to nejen…

Už jste si žehlením zničili Váš oblíbený kousek oblečení? Jestli tomu chcete předejít, měli byste znát těchto 9 základních chyb, které dělá při žehlení spousta žen!

DOMÁCNOST
Ať už si myslíte, že jste profesionál v žehlení, nebo úplný nováček, je třeba se vyvarovat těchto běžných chyb! 1.…

20 potravin a jídel, které jste každé ráno jedli na prázdný žaludek, ale dělali jste obrovskou chybu!

TIPY A TRIKY
Jogurt, káva a všechno to ideální spláchnout sklenicí pomerančového džusu. Pro někoho ideální snídaně. Nicméně věděli jste, že těmto potravinám…

10 potravin, které dokáží rekalibrovat Vaši náladu. Vyzkoušejte je!

TIPY A TRIKY
Úzkost, deprese a náladovost jsou nejčastějšími duševními chorobami v USA, které postihují více než 40 milionů dospělých. Zatímco jsou snadno…

Stačilo 7 dní a jeden kouzelný drink! Břišní tuk zmizel a já mám svou vysněnou postavu!

TIPY A TRIKY
Viscerální tuk, tedy tuk v břišní dutině, je problémem nejednoho člověka. Bojuje se s ním poměrně obtížně a zdlouhavý proces…

Odlakování nehtů je vskutku nepříjemná a zdlouhavá činnost. Vyzkoušejte však tento trik a do 5 minut máte HOTOVO!

TIPY A TRIKY
Gelové laky zažívají v současnosti zlatou éru! Je to skvělá věc, která na nehtech vypadá naprosto dokonale. Gelové laky totiž…

8 babských rad, které Vám pomohou zbavit se jednoduše a rychle nepříjemné bolesti zubů!

TIPY A TRIKY
Zubní kaz je něco, co jsme všichni zažili alespoň jednou v našem životě. Podle průzkumu mělo více než 90 %…

Tento česnekový sirup je 10x účinnější než antibiotikum a zabíjí všechny potenciální infekce v těle!

TIPY A TRIKY
Česnek je určitě jedním z nejlepších přírodních léků. Tento výkonný druh zeleniny má antibakteriální, antiseptické a antifungální vlastnosti a je…