Trápí Vás popraskané paty? Použijte tuto metodu a je po starostech. Nejde o žádné drahé a neúčinné krémy z lékáren nebo drogerií. To co zabírá je velmi jednoduchý přírodní recept z věcí, co máte doma -
Menu

Trápí Vás popraskané paty? Použijte tuto metodu a je po starostech. Nejde o žádné drahé a neúčinné krémy z lékáren nebo drogerií. To co zabírá je velmi jednoduchý přírodní recept z věcí, co máte doma

Celý den jste na nohou a nemáte čas si ani pořádně odpočinout? Bolí Vás nohy a ke všemu Vám opět začíná tvrdnout kůže na patách? A co hůř, na některých místech dokonce i praská. Suchá kůže je velmi nepříjemná záležitost, ale mnohem horší je, když se to týká našich pat. Místa, které používáme téměř neustále, pokud tedy neprosedíte celý den v kanceláři a domů Vás někdo neodnese v náručí.

Suchá kůže

Mnoho lidí, kteří trpí suchou kůží spojenou s popraskáním pat, velmi dobře ví, jak je to nepříjemné. Suchá kůže sama o sobě nebolí, ale svádí nás k tomu ji odlupovat, odtrhávat a odškubávat. Ve spoustě případech tento radikální postup nepomáhá a dopadá to tak, že si odtrhneme velký kus. Potom to už opravdu bolí a pohled na to, není opravdu moc příjemný.

A co když se na patě udělá prasklina? Hotové peklo pro všechny suchopatníky. Téměř každý pohyb bolí jako čert a člověk pořádně nemůže ani došlápnout. Tlustou vrstvou ponožek by se to možná dalo vyřešit. Naneštěstí praskliny vznikají většinou během letních měsíců, kdy je kůže vystavována většímu suchu a člověk by raději byl neustále v sandálech či žabkách. Jak se ale takových problémů zbavit a co na to účinně a spolehlivě zabírá?

Tabletky a citrony

Mnoho lidí proti tomuto problému používá nejrůznější krémy a gely, které zvlhčují kůži. V tomto případě se musí ovšem paty mazat každý den, a ne vždy je na to popravdě čas. Druhou možností je pravidelné odmočování v lavoru vody a následné oškrábnutí kůže a namazání, nicméně to také zabere spoustu času. Existuje nicméně řešení, díky kterému se můžete krásnými a zdravými chodidly chlubit neustále. Výhodou je, že to téměř nic nestojí.

K tomu, abyste měli krásné paty Vám stačí 3 obyčejné látky, které dokonale odstraňují ztvrdlou kůži, pomáhají léčit případné infekce v rankách a eliminují zabarvení kůže. Snadno je seženete v obchodě a v lékárně.

  • šťáva z jednoho citronu
  • 5 tabletek Aspirinu
  • pemza na škrábání

Z prvních dvou látek vytvoříte masku, který Vaše chodidla udělá sametově hladké. Samozřejmě je potřeba, ale pravidelná a šetrná péče.

Postup přípravy masky

Připravte si hmoždíř a rozdrťte v něm tabletky Aspirinu. V případě, že nemáte hmoždíř, můžete tabletky navlhčit a rozdrtit vidličkou. Do rozdrceného prášku z Aspirinu přidejte citronovou šťávu. Je-li směs suchá, můžete šťávy přidat více. Pořádně promíchejte a výslednou směs naneste na předem umytá chodidla, a na poškozená a bolavá místa. Zhruba po 20 minutách, teplou vodou nohy opláchněte a opatrně obruste pemzou. Po obroušení opět opláchněte vodou a naneste svůj oblíbený hydratační krém na nohy.

Chcete-li mít krásná, zdravá a na pohled hezká chodidla, provádějte tento proces alespoň 2x-3x do týdne. Výsledky na sebe nenechají dlouho čekat.

Líbil se vám článek?

Tisk
KRÁSA A MÓDA

Máte nevzhledné nohy, popraskané paty a hrubou kůži na nohách?…

Letní období vyloženě láká k tomu, abyste vystavili své nohy a začali chytat bronz. Jenže léto si také žádá, abychom trošku…
KRÁSA A MÓDA

Je vám 35 a více let? Nebo se k tomuto…

Stárnutí je nemilou součástí našeho života – pozitivní ale je, že nemusí být vidět. Zvolte správný účes a vypadejte tak…
KRÁSA A MÓDA

Trápí vás pigmentové skvrny na vašich rukách, tváři, ale i…

Mnoho žen a mužů po celém světě trápí pigmentové skvrny, které se mohou objevovat na celém těle, zvláště pak ale…
KRÁSA A MÓDA

Peroxid už dávno není jenom pomocník k barvení vlasů, nebo…

Krásná a mladistvá pleť je snem každé ženy. To je i důvod, proč mnoho žen chodí pravidelně do kosmetických salonů.…
KRÁSA A MÓDA

Trápí vás vrásky, zarudlá pokožka, ochablá kůže nebo červené skvrny…

Vrásky, zarudlá pokožka, ochablé mimické svaly a celkově ochablý tvar Vaší tváře. Má to něco společného s Vámi? Pokud ano, tak…
KRÁSA A MÓDA

Dívka nemohla najít gumičku do vlasů a tak použila něco,…

Každá žena nebo dívka to jistě zná. Péče o vlasy není nic jednoduchého a kromě různých produktů ve formě šamponu…