Trápí Vás a Vaše ratolesti horké letní dny? Zde je 7 způsobů, jak svým dětem ulehčit, když je horko!

Horké letní dny jsou úžasné, ale pro rodiče malých dětí jsou také velmi obtížné, protože potřebují, aby se jejich děti uklidnily.

My bychom Vám rádi poradili, a tak Vám přínášíme rady, jak pomoci Vašim dětem zvládnout vysoké teploty.

Vyberte si klimatizační systém

[hana-code-insert name=’google‘ /]Klimatizace je pro Váš dětský pokoj lepší než chladicí ventilátor. Jen se ujistěte, že monitorujete hlavní hodnoty, které jsou teplota a vlhkost.

Stabilizujte podmínky

Optimální teplota je 22°C, vlhkost by neměla být nižší než 40 %. Teploměr a vlhkoměr Vám ukáže tyto hodnoty a klimatizace spolu s zvlhčovačem, nebo častým mokrým čištěním Vám je pomůže upravit.

Snižování teploty

Nejlepší je postupné snižování teploty. Je-li v místnosti teplota 30°C a potřebujete ji snížit na 24°C, nejdříve ji nastavte na 28°C. Po uplynutí půl hodiny snižte teplotu na 26° C a poté teprve až na 24°C.

Často větrejte 

Měli byste čas od času vyvětrat, protože ventilátory a klimatizace způsobují vysušují.

Všechno s mírou

Vzduch z klimatizace by neměl být nasměrován přímo na dítě nebo dětskou postýlku.

Hodně koupejte

Chladná koupel nebo sprcha je dobrá, když je jednou za 1-2 hodiny po dobu několika minut. Nesušte dítě ručníkem úplně, protože když se voda odpařuje z pokožky, je to skvělý způsob, jak aktivovat tepelný výstup.

Nezapomeňte hodně pít

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Vaše dítě potřebuje hodně pít. Děti mladší než jeden rok by měly pít ještě minerální vodu s neutrální chutí, zatímco ti, kteří jsou starší, mohou mít mírně slanou nebo dokonce i šumivou vodu. Možnostmi jsou také dušené čerstvé nebo zmražené ovoce a bobule, které obsahují spoustu draslíku, nebo bylinný čaj. Vaše dítě se samo rozhodne, kolik bude pít, takže je důležité, aby nebylo nuceno je pít, ale pouze pobídnuto.

Nejdůležitější je pamatovat si, že pokud je rodičům velké horko, pak jejich dětem je velmi horko. Klimatizace není zlá, a pokud budete dodržovat jednoduchá pravidla, je pro Vaše dítě naprosto bezpečná.