Menu

Trápí vás zarostlé nehty na nohou? Těchto 5 osvědčených triků váš problém vyřeší!

Zarůstání nehtů je nepříjemný problém, se kterým se setkal snad každý z nás. K tomuto problému může dojít z mnoha důvodů. Špatně zastřižené nehty, špatná obuv, ale i samovolné křivení nehtu, který pak zaroste zpět do pokožky. Ačkoliv se může zdát, že je to maličkost, toto malé zranění může stát za mnoha nepříjemnými bolestmi, otoky a infekcemi.

Tento problém samozřejmě můžete řešit se svým kožním lékařem, ale my pro vás máme triky a techniky, které vám pomohou i doma!

1) Tea tree oil 

Tento olejíček velice dobře dezinfikuje a proto skvěle působí hlavně na záněty a otoky. Stačí pouze pár kapek na postižené místo a později uvidíte, že je možné nehet odstřihnout nebo odstranit jiným způsobem, jelikož kůže kolem nehtu je nyní mnohem jemnější.

2) Epsomská sůl 

Tato sůl neboli síran hořečnatý, zmírňuje podráždění a dále má podobné vlastnosti jako tea tree oil (dezinfikuje a pokožka je díky soli jemnější). Jak na to? Rozpusťte hrst soli ve vodě. Voda by měla být vlažná a dejte si do ní nohy na 20 minut. Pokožka kolem nehtů bude jemnější a manipulace s nehtem jednodušší. Zarostlý nehet pak libovolně odstraníte.

3) Jablečný ocet 

Jablečný ocet najdete snad v každé domácnosti, má podobné vlastnosti jako tea tree oil a epsomská sůl. Také dezinfikuje, zjemňuje pokožku a zároveň zabraňuje infekcím a ránu vyčistí. V lavoru smíchejte teplou vodu se skleničkou octa a dejte si do ní nohy na 15 minut. 

4) Antibakteriální/antibiotický krém 

Sudocrem, zinková mast, framykoin a mnoho dalších jsou přípravky, které lze nakoupit v lékárně pokud vám nevyhovuje domácí cesta řešení tohoto problému. Mast mažete podle potřeby několikrát denně na postižené místo a poté odstraníte zarostlou část nehtu.

5) Ústní voda 

Budete se asi divit, ale tato metoda je velice účinná. Budete potřebovat jen vatový tampónek a ústní vodu. Ústní vodu aplikujete pomocí tampónku na prst, na kterém vám nehet zarůstá a počkáte pár minut. Ústní voda má hlavně dezinfekční vlastnost. Poté můžete postupovat jako u předchozích triků a nehet odstranit.

Líbil se vám článek?

Tisk

PRO VŠECHNY MAMINKY: Jak odhalit jakýkoliv zdravotní problém u dětí? Díky tomuto to zvládnete jednoduše

Pinterest.com
Děti jsou pro mnohé rodiče rozhodně tím nejcennějším, co ve svém životě mají. A tak k nim také přistupují. Nutno říci,…

Kouření: Zbavte se letitého zlozvyku!

PR články
Kouření snižuje kvalitu života. Kouření vážně poškozuje zdraví. Kouření může zabíjet. Kouření škodí vám i vašemu okolí. Všechny tyto věty…

Kdo ho nejí, měl by to změnit. Jaká pozitiva přinese této potravina, když ji jíte?

ZDRAVÍ
Každý ho zná a každý jistě ví, na co ho používat. Nutno říci, že je mnoho lidí, kteří proti této…

Ve Švýcarsku navrhli vědci způsob diagnostiky raných příznaků nebezpečných onemocnění. I Vám to může jednou zachránit život!

ZAJÍMAVOSTI
Mnoho životů by bylo zachráněno, kdyby bylo možné se dozvědět o vážných onemocněních dříve. Ale brzy budou právě takové objevy…

10 znamení, že jste potkali Vaší spřízněnou duši!

TIPY A TRIKY
73% Američanů tvrdí, že našlo svou spřízněnou duši, nebo věří v koncept soužití dvou duší. Zdá se to jako romantická…

Ateroskleróza jako strašák současné doby. Jak zajistit průchodnost cév?

ZDRAVÍ
Žijeme v domě, která je velmi rychlá a také velmi nebezpečná. To jasně potvrzují různé civilizační choroby a zdravotní problémy, které…

Trápí vás rýma, nachlazení nebo zánět dutin? S tímto trikem budete zase ve formě!

ZDRAVÍ
Léto končí a přichází pochmurné podzimní dny a s nimi i nachlazení a další nepříjemnosti, se kterými se musíme za…

Trápí Vás bolest v bederní části zad? Pomohou Vám dvě suroviny, které určitě máte doma

TIPY A TRIKY
Kdo někdy trpěl bolestí zad, ví jak je tato bolest nepříjemná. Bederní oblast je pak ještě o něco horší, zejména…

Pijte citrónovou vodu každý den, ale nedělejte stejnou chybu, kterou dělají miliony lidí po celém světě!

TIPY A TRIKY
Miliony lidí pije každé ráno pohár citrónové vody, protože tento zvyk nabízí nesčetné a až neuvěřitelné přínosy pro lidské zdraví.…

Chcete být trendy? Zde je 10 věcí, které byste měli vytřídit pryč ze svého šatníku!

KRÁSA A MÓDA
"Máte zajímavější život, pokud budete nosit impozantní oblečení" - řekl Vivienne Westwood. Existuje určitá pravda: dokonce i když nová obuv…