Trápí vás zarostlé nehty na nohou? Těchto 5 osvědčených triků váš problém vyřeší! -
Menu

Trápí vás zarostlé nehty na nohou? Těchto 5 osvědčených triků váš problém vyřeší!

Zarůstání nehtů je nepříjemný problém, se kterým se setkal snad každý z nás. K tomuto problému může dojít z mnoha důvodů. Špatně zastřižené nehty, špatná obuv, ale i samovolné křivení nehtu, který pak zaroste zpět do pokožky. Ačkoliv se může zdát, že je to maličkost, toto malé zranění může stát za mnoha nepříjemnými bolestmi, otoky a infekcemi.

Tento problém samozřejmě můžete řešit se svým kožním lékařem, ale my pro vás máme triky a techniky, které vám pomohou i doma!

1) Tea tree oil 

Tento olejíček velice dobře dezinfikuje a proto skvěle působí hlavně na záněty a otoky. Stačí pouze pár kapek na postižené místo a později uvidíte, že je možné nehet odstřihnout nebo odstranit jiným způsobem, jelikož kůže kolem nehtu je nyní mnohem jemnější.

2) Epsomská sůl 

Tato sůl neboli síran hořečnatý, zmírňuje podráždění a dále má podobné vlastnosti jako tea tree oil (dezinfikuje a pokožka je díky soli jemnější). Jak na to? Rozpusťte hrst soli ve vodě. Voda by měla být vlažná a dejte si do ní nohy na 20 minut. Pokožka kolem nehtů bude jemnější a manipulace s nehtem jednodušší. Zarostlý nehet pak libovolně odstraníte.

3) Jablečný ocet 

Jablečný ocet najdete snad v každé domácnosti, má podobné vlastnosti jako tea tree oil a epsomská sůl. Také dezinfikuje, zjemňuje pokožku a zároveň zabraňuje infekcím a ránu vyčistí. V lavoru smíchejte teplou vodu se skleničkou octa a dejte si do ní nohy na 15 minut. 

4) Antibakteriální/antibiotický krém 

Sudocrem, zinková mast, framykoin a mnoho dalších jsou přípravky, které lze nakoupit v lékárně pokud vám nevyhovuje domácí cesta řešení tohoto problému. Mast mažete podle potřeby několikrát denně na postižené místo a poté odstraníte zarostlou část nehtu.

5) Ústní voda 

Budete se asi divit, ale tato metoda je velice účinná. Budete potřebovat jen vatový tampónek a ústní vodu. Ústní vodu aplikujete pomocí tampónku na prst, na kterém vám nehet zarůstá a počkáte pár minut. Ústní voda má hlavně dezinfekční vlastnost. Poté můžete postupovat jako u předchozích triků a nehet odstranit.

Líbil se vám článek?

Tisk

5 zázračný rostlin, které vám jednoduše pomohou proti nespavosti. Mějte je v ložnici a budete spát jako miminko

ZDRAVÍ
Kvůli rychlému životnímu stylu a velkému stresu i neustálé přítomnosti zářících displejů dnes mnozí trpí nespavostí. Podle Amerického centra pro…

Předcházejte nemocem a uveďte pH vašeho organismu do normálu – víme jak na to. Co vám v tom pomůže?

ZDRAVÍ
Vyváženost je v životě důležitá – platí to o jídle, platí to o odpočinku, ale platí to i o našem vnitřním…

Nebudete věřit tomu, jak skončil lékař, který bojoval proti očkování. Proč se nehodilo, co chtěl zveřejnit?

ZDRAVÍ
Očkování je jedno z témat, kterým se zabývá spousta rodičů malých dětí. Často řeší až hamletovskou otázku, tedy očkovat či neočkovat?…

Neuvěřitelné! Tento přírodní lék Vám pomůže přestat s kouřením během 72 hodin!

TIPY A TRIKY
Přestat s kouřením je obtížný úkol, přestože se nabízí různá řešení jak na to. Kouření je tak špatné pro naše zdraví,…

Každá bychom si přála mít krásně vyformovaný zadeček. Zde Vám proto přinášíme pár tipů jak správně na to!

TIPY A TRIKY
Nezapomeňte, že jste to, co jíte, a chcete-li, aby Vaše hýždí byly správně vytvarované, jíst správné jídlo je stejně důležité,…

Toto by měla znát každá žena v domácnosti, ušetří ji to totiž spoustu času! Zde je 19 užitečných triků, které Vám usnadní život!

DOMÁCNOST
Co si budeme povídat, kdo by miloval uklízení? Na tuto činnost zpravidla spotřebujete spoustu času a může to být vcelku…

5.000 let starý tibetský lék, který se používá pouze jednou za 5 let, a přesto Vám pomůže vyléčit všechny nemoci!

TIPY A TRIKY
Tento lék může být použit pouze jednou za 5 let, ale přesto Vás dokáže zbavit veškerých nemocí, které Vás trápí.…

Staré silonky jsem nastříhala na menší kousky a použila jsem je na neobvyklé činnosti. Tyto triky mi závidí i ti nejlepší kutilové!

DOMÁCNOST
Nylonové punčochy. Kdo by je neznal? Každá z nás je už minimálně jednou měla na sobě. Pokud je nosíte s…

Do pračky jsem spolu se zimní bundou přidala i 3 tenisové míčky. Když zjistíte, proč jsem to udělala, budete to tak dělat také!

TIPY A TRIKY
S nástupem chladného počasí jsme ze skříní vyndali zimní bundy, termo prádlo a vše praktické a pohodlné oblečení. Hlavně, aby…

15 skvělých inspirací jak si zařídit balkon tak, abyste se tam cítili příjemně

DOMÁCNOST
Každý z nás si přeje při koupi svého bydlení mít velkou terasu nebo větší balkon, kde se dá vypít ranní…