Menu

Trápí Vás, že Vaše nové džíny již ztrácejí na kvalitě? Pak byste si měli být vědomi těchto 5 běžných chyb, které pravděpodobně děláte při praní i Vy!

Někteří lidé apeluí, že byste nikdy neměli své džíny prát v pračce. Jiní říkají, že byste je vůbec neměli prát. Ale většina z nás džíny hodí společně se zbytkem prádla každý týden do pračky. Carolyn Forte, ředitlka ústavu pro úklid domácnosti Good Housekeeping Institute, říká, že pokud budete postupovat podle této rady každé tři nošení, Vaše základní modré a černé džíny budou vypadat stále jako nové.

Jak správně vyprat džíny?

Nové, nebo staré, vždy byste měli džíny otočit vnitřkem navrch, než je umístíte do pračky, abyste minimalizovali ztrátu barev. Co více, zipům a všem cvokům pak zabráníte poškození.

Poté použijte prací prostředek určený k ochraně barev, jako je prací prostředek Woolite Darks. „Obsahuje přísady, které pomáhají tkaninám udržovat barviva a deaktivovat chlór ve vodě, který může způsobit vyblednutí barev,“ říká Carolyn. Nejlepší je prát džíny v chladné vodě v jednom z jemnějších cyklů.

Džíny následně (stále obrácené) vysušte při nízké teplotě, ale nezapomeňte oddělit lehké oblečení, jako trička, od těžkých oděvů, jako jsou ručníky a již zmíněné džíny. „Když sušíte těžké a lehké oblečení dohromady, lehké oblečení uschne rychleji v sušičce, a tak ho pak zbytečně v sušičce přesušujete,“ říká Carolyn. „To může poškodit vlákna a způsobit smrštění.“ Džíny Vám vydrží déle pěkné, pokud je vyjmete ze sušičky mírně vlhké. Jednoduše je poté přetáhněte přes židli a nechte dosušit přirozeně.

5 Běžných chyb při praní džínů!

1. Před praním je neobracíte vnitřkem ven.

Nezáleží na tom, jaký cyklus zvolíte, již samotné praní a sušení je abrazivní pro tkaniny, protože se o sebe třou. Chcete-li minimalizovat ztrátu barev, otočte džíny vnitřkem ven, než je umístíte do pračky a nechte je takto i při použití sušičky. Nezapomeňte zapnout všechny zipy a knoflíky!

2. Perete příliš džínů najednou.

Čím více oblečení perete najednou, tím rychleji máte hotovo, ale tím více tkaniny opotřebujete. Bez prostoru pro pohyb, se zipy a nýty mohou zachytnout o jiné oblečení a poníčit ho. Vaše oblečení by mělo mít v pračce i sušičce dostatečný prostor. To platí i z hlediska kvality vyprání a vysušení daného oblečení.

3. Volíte nesprávné cykly.

Čím nověji chcete, aby Vaše džíny vypadaly, tím jemnější cyklus praní a sušení byste měli zvolit. Zatímco ruční mytí a sušení na sušáku je nejbezpečnější, je také nákladné z hlediska času a úsilí. Pokud Vaše džíny nejsou obzvláště špinavé, doporučujeme je umýt studenou vodou, vybrat jeden z jemnějších cyklů a vysušit při nízké teplotě.

4. Neaplikujete mycí prostředek pro zachování barvy.

Speciální čisticí prostředky vyrobené k ochraně tmavých barev skutečně fungují. Mají přísady, které pomáhají tkaninám udržovat barvy a deaktivovat chlór ve vodě, který může způsobit vyblednutí barvy. Pokud chcete, aby Vaše tmavé džíny byly tmavé, stojí za to investovat do speciálního detergentu. Doporučujeme prací prášek Woolite Darks Liquid.

5. Ponecháváte džíny v sušičce příliš dlouho.

Tkaniny se smršťují, jsou-li v sušičce příliš dlouho (nadbytečně). To je důvod, proč Vám džíny vydrží déle jako nové, když je vyjmete ze sušičky mírně vlhké. Jednoduše je přetáhněte přes židli a nechte dosušit přirozeně. Pokud po sušení v sušičce při nízké teplotě a jemném cyklu i tak uvidíte spoustu vláken na filtru, pravděpodobně byste měli zvolit sušení přirozené, aby byla zachována tkanina v její nejlepší formě.

ZDROJgoodhousekeeping.com

7 nejčastějších chyb při aplikaci očních linek, kterých se dopouštíme!

KRÁSA A MÓDA
Aplikace očních linek a dosažení jejich perfektního vzhledu je každodenní úkol pro téměř každou dívku. Udržování očí je totiž základní…

7 úžasných tajemství, jak dosáhnout krásné a hladké pokožky! Od té doby jsem celulitidu už neviděla! Řekněte jí také jednou provždy sbohem!

KRÁSA A MÓDA
Léto je sice pryč, ale i tak je dobré do budoucna vědět, jak s celulitidou bojovat. Možná také plánujete dovolenou do…

Zázračná sladkost – super a zdravé želé kostky

TIPY A TRIKY
    Tyto kostky napomáhají trávení, obsahuji vitamíny a cenné probiotika. Kromě toho želatina prospívá kloubům, chrupavce a kostem. Vyzkoušejte…

Hitem letošního léta jsou stylové a volné kalhoty! Přinášíme Vám TOP 40 inspirací, jak být in i během letošní sezóny!

KRÁSA A MÓDA
Volné, splývavé, elegantní a zároveň sexy. Takové jsou kalhoty "buggy", pokud si vyberete ten správný kousek, který Vám bude sedět.…

Toto byste měli vědět, pokud chcete předejít stárnutí pokožky v oblasti očí, krku a dekoltu! Pomoc najdete i v přírodní lékárně!

TIPY A TRIKY
Tělo ženy se během života mění a prochází různými fázemi. Ne vždy se nám to líbí, ale příroda si to…

10 způsobů, jak se zbavit bílého jazyku a být zdravější! Toto by měl dodržovat každý!

TIPY A TRIKY
Produkty vitální činnosti Vašeho těla jsou odvozeny nejen z moči, výkalů a potu, ale také z jazyka. Pravidelným odstraňováním tohoto…

Přemýšlíte, jak ozvláštnit Vaši domácnost? Pak Vám pomohou tyto tipy a triky, jak správně vybrat záclony!

DŮM A ZAHRADA
Problematika změny závěsů se objevila i v naší rodině... Najednou jsme si uvědomili, že garnýže, závěsy a žaluzie, visící v…

Stačilo 7 dní a jeden kouzelný drink! Břišní tuk zmizel a já mám svou vysněnou postavu!

TIPY A TRIKY
Viscerální tuk, tedy tuk v břišní dutině, je problémem nejednoho člověka. Bojuje se s ním poměrně obtížně a zdlouhavý proces…

Nikdy jsem nechápala, proč froté ručníky po nějakém čase ztvrdnou a ztratí svůj půvab… Pak mi sousedka prozradila tajemství na udržení jejich měkkosti a hebkosti!

DOMÁCNOST
Cítila jste se někdy frustrovaná, že nedokážete navrátit starým, nebo milovaným věcem jejich původní krásu a půvab? Zkrátka aby opět…

Trápí Vás a Vaše ratolesti horké letní dny? Zde je 7 způsobů, jak svým dětem ulehčit, když je horko!

TIPY A TRIKY
Horké letní dny jsou úžasné, ale pro rodiče malých dětí jsou také velmi obtížné, protože potřebují, aby se jejich děti…

Vždycky jsem si lámala hlavu nad tím, jak vybrat oblečení, které by mi opticky nepřidávalo na váze a na věku. Od té doby, co vím o těchto 12 tricích, všichni chválí můj vzhled!

KRÁSA A MÓDA
Rádi si kupujete to, co je zrovna trendy a v módě? Vždy vybíráte materiály, které jsou zrovna populární a barvu…

Nosíte rádi podpatky, ale bolí Vás z toho nohy? Zde je 11 triků, které Vám s tím pomohou!

TIPY A TRIKY
Nosit vysoké podpatky celý den není nic příjemného. Jedná se o běžný problém, který zakusila snad každá žena. Podpatky přidávají…

Jablečný ocet na akné… Opravdu to funguje?

KRÁSA A MÓDA
Příznivci přírodního životního stylu, jablečný ocet může dělat mnoho věcí - jeho vlastní antimikrobiální vlastnosti z něj dělají vynikající domácí…