Trápí vás zubní kámen? S těmito tipy už nebude. Podívejte se na 4 rady, které využívají přírodních sil na efektivní odstranění nepříjemného zubního kamene -
Menu

Trápí vás zubní kámen? S těmito tipy už nebude. Podívejte se na 4 rady, které využívají přírodních sil na efektivní odstranění nepříjemného zubního kamene

Zdravé zuby nejenom nebolí, ale také skvěle vypadají. Když se mluví o potížích, které mohou lidí se svými zuby mít, tak se dost často hovoří především o zubním kazu. Ten však není jediným problémem. Na nedostatečnou péči a problémy může ukazovat i zubní kámen. Ten si samozřejmě můžete nechat odstranit v ordinacích a na různých klinikách, ale obvykle to není zadarmo. Lepší je proto jít cestou přírodní síly, která nabídne to samé. Zde je výčet 4 tipů, jak zubní kámen odstranit a jak podpořit nejenom krásu, ale také zdraví vašich zubů.

Proč se zubní kámen objevuje?

Možná vás zajímá i to, proč se zubní kámen objevuje. Opověď je jednoduchá. Na jeho vznik má vliv nejenom jídlo, ale také voda, kterou pijete. Je to stejné, jako s vodním kamenem v domácnosti. I ten se může na mnoha místech tvořit. Pokud o daná místa nebudete pečovat, bude ho zde více a více. A to stejné platí o zubním kameni. I tady je důvodem jeho výskytu nedostatečná péče, spojená s jeho efektivním odstranění. Pokud už je jeho množství neúnosné, inspirujte se jednou z našich rad na jeho eliminaci.

Recept s anýzem

Jako první si představíme recept, na který budete potřebovat anýz. A k němu ještě šťávu z citronu a trochu mátového oleje. Toto všechno nalijete do sklenice vody a necháte několik hodin odstát. Potom si touto směsí vyplachujete ústa. Ideální je postupovat několikrát denně, díky čemuž docílíte skutečně toho, že začne zubní kámen postupně mizet a zuby budou nejenom zdravé, ale budou pochopitelně také krásné.

Recept s rozmarýnem

Jak je vidět, jsou to právě bylinky, které dokážou nabídnout onu potřebnou sílu, která je spojena s eliminací zubního kamene. Pokud budeme konkrétní u tohoto receptu, tak je základem rozmarýn a dále čerstvá máta. Obojí dáte do vody, chvíli povaříte a necháte louhovat. Když je odvar studený, tak postupujete jako v předchozím případě. A to tak, že si svá ústa budete několikrát denně vyplachovat, nejméně po dobu 3 minut.

Recept s jedlou sodou

Jdeme na třetí recept, který pomůže ke zdraví a kráse vašich zubů. Tento už je složitější, jelikož ingrediencí budete potřebovat o něco více. A to konkrétně:

  • 10 lžiček kokosového oleje
  • 10 lžiček jedlé sody
  • 1 lžičku stévie
  • 3 kapky esenciálního oleje

Vodu v tomto případě potřebovat nebudete. Suroviny použijete tak, že je smícháte dohromady na jemnou pastu, pokud by byla řídká, přidejte ještě trochu sody. V opačném případě oleje. Použít ji lze dvěma způsoby. Ten první je založen na tom, že se stane náhradou vaší klasické kupované zubní pasty. Druhá možnost použití spočívá v tom, že ji prstem nanesete na své zuby a takto ji necháte 5 – 10 minut působit. Kombinovat lze samozřejmě obě dvě možnosti.

Recept s kokosovým olejem

Tento recept je rozhodně tím nejjednodušším. Důvod je zcela jasný. Jedná se o recept, na který si potřebujete jenom koupit kokosový olej. A nic více. Ten vždy nalijete na lžičku a to přenesete do ústní dutiny. Nepolykáte, ale daným olejem si jenom vyplachujete ústní dutinu. Snažte se zapojit jazyk, aby došlo k tomu, že se olej správně dostane ke všem vašim zubům. Doba působení by měla být co nejdelší, a to klidně v rozmezí 5 – 10 minut.

Nutno dodat, že kokosový olej není jenom zázrakem, který zajistí eliminaci zubního kamene. Jedná se také o dobrého pomocníka, díky kterému máte možnost zajistit efektivní boj proti bakteriím ústní dutiny, stejně jako se jedná o dobrého pomocníka, která dokáže efektivní cestou vybělit vaše zuby.

Líbil se vám článek?

Tisk
KRÁSA A MÓDA

Dívka nemohla najít gumičku do vlasů a tak použila něco,…

Každá žena nebo dívka to jistě zná. Péče o vlasy není nic jednoduchého a kromě různých produktů ve formě šamponu…
KRÁSA A MÓDA

To je neuvěřitelné! Tyhle ženy vůbec nestárnou a stále vypadají…

Elixír mládí ani kámen mudrců ještě nikdo nevymyslet, ale tohle je ještě možná ještě lepší! Vyzkoušejte tyhle jednoduché cviky na…
KRÁSA A MÓDA

Jak být krásná a mít naprosto dokonalé vlasy? Jednoduše! Zapomeňte…

Ne nadarmo se říká, že vlasy jsou korunou krásy. Většina žen proto touží po krásných, pevných, lesklých a bohatých vlasech.…
KRÁSA A MÓDA

Chcete být štíhlejší do plavek a čas pomalu utíká? Na…

Plavková sezóna je v plném proudu a sociální sítě už se zase hemží fotografiemi vypracovaných těl. A jak jste na tom…
KRÁSA A MÓDA

Okouzlete své okolí dokonale upravenými nehty. Vsaďte na moderní trendy…

Ruce bývají často poněkud opomíjenou částí našeho těla. Navzdory tomu, k čemu všemu je potřebujeme a jak často je ukazujeme druhým…
KRÁSA A MÓDA

Není nutné utrácet za kosmetické procedury, za mnohé krémy, nebo…

Říká se, že vlasy jsou korunou krásy každé ženy. Proto jim většina z nás věnuje náležitou pozornost a stará se o…