David Hampl
14 března, 2019

Záliby, pokud jsou sportovního charakteru, jsou vždy dobré. To proto, že lidské tělo potřebuje pohyb a právě sport je možností, jak ho může mít tolik, kolik potřebuje. Nutno ale říci, že jakmile je člověk do něčeho nucen násilím, už to nemá s dobrým trávením volného času nic společného. Naopak. Bohužel někteří trenéři si myslí, že jejich svěřenci dokážou cokoliv a že jim mohou přikázat opravdu vše, bez ohledu na to, jak je to náročné a jak je to nebezpečné. A s jedním takovým trenérem měla tu čest i dívka z našeho příběhu.

Ally je roztleskávačkou. Její tým má na starost poměrně rázný trenér

U nás jsou takzvané roztleskávačky stále ještě něčím, co se objeví jenom opravdu výjimečně. Nutno ale říci, že v USA jde o něco zcela běžného. Řada škol má svůj sportovní tým a právě u něho nesmí roztleskávačky chybět. A tímto začíná příběh Ally, která právě v takovém týmu roztleskávaček je. Je jí 13 let a tvrdě trénuje, aby dokázala vždy to nejlepší. Aby v tom nebyla sama, je tu s ní tým jejích kamarádek a samozřejmě také trenér. Ten ale nepatří mezi ty, kterého by chtěl každý zájemce o sport. ten nemá s dobrým trenérem absolutně nic společného. Bohužel.

Cviky je nutné se naučit. Jsou ale takové drastické metody na místě?

Je jasné, že když se mají roztleskávačky líbit a když mají zaujmout, je třeba, aby ukázaly celou řadu různých zajímavých pozic. Je pravdou, že naučit se dá opravdu vše. Otázkou ale je, jak se to dá naučit. Jednou z možností je postupný trénink a píle. A potom je tu druhá metoda. Ta je tvrdá, náročná a bolestivá. A bohužel právě tuto metodu uznává trenér Amy. A právě ona musela udělat to, co jí přikázal. Nutno říci, že je to celkem smutný pohled, který ukazuje, jak danou dívku doslova trápí a mučí. Její kamarádky ji musí držet, aby to zvládla.

Video, které skončilo na policii

Tento případ by dost  možná zůstal utajen, jelikož členky týmu nemluví o tom, co se na tréninku děje. A neříká to ani Ally. Tedy až do této doby, kdy se povedlo natočit část tréninku na telefon. Díky tomu se přišlo na to, jaké metody daný trenér má. A rozhodně nejsou klasické. Je tomu spíše naopak. Není proto divu, že video nejenom obletělo svět, ale hlavně není divu, že dané video skončilo na policii, která ho začala prošetřovat. Určitě není normální, aby se na tréninku roztleskávaček dělo to, co je na videu zachyceno. Určitá tvrdost může být na místě, ale toto už překračuje zcela všechny meze.

Ohromná bolest roztleskávačky

Upozorníme, že toto video rozhodně není pro slabé povahy, jelikož jasně ukazuje velkou bolest jedné z roztleskávaček, která se učí takzvaný provaz. Tvrdé metody trenéra vedou jak k bolestivým grimasám, tak vedou dokonce i k velkému bolestivému křiku. Je vidět, že to dívce není příjemné. Ostatně dokládá to také fakt, že ji další dívky z týmu musí dokonce držet, aby vše zvládla. Video vyvolalo obrovské emoce a hlavně velkou vlnu znepokojení.

Jsou tyto metody na místě?

Je pravdou, že pokud chce člověk něčeho dosáhnout, musí mít talent, stejně jako musí tvrdě trénovat. Na tom se shodne většina trenérů. Ti ale uvádějí, že když viděli, co se děje s Ally a co si musí vytrpět, jasně chování jejího trenéra odsoudili. Tyto metody jsou opravdu drastické a o to hůře, že mluvíme o tom, že jsou aplikovány ještě na dítěti. Tedy na slečně, které je 13 let. I vy máte možnost posoudit, zda je trenér skutečně správným člověkem na svém místě, nebo si zaslouží naopak trest, jelikož to co dělal je velmi přes čáru. Inu posuďte sami a napište nám názor, co si o této metodě výchovy moderních roztleskávaček myslíte vy.

Sdílejte článek