David Hampl
26 ledna, 2020

Pigmentové skvrny na obličeji či rukou trápí mnoho žen v produktivním věku. Jejich příčinou je většinou  zvýšená aktivita melanocytů neboli buněk, které vytvářejí melanin. Melanin představuje jakousi přirozenou ochranu kůže, neboť pohlcuje škodlivé UV záření ze slunečních paprsků. Pokud je však pokožka dlouhodobě vystavena příliš silnému slunci, aktivita melanocytů se zvýší a vytvoří se příliš mnoho melaninu. Výsledkem pak mohou být právě pigmentové skvrny na místech, která jsou slunci vystavena nejvíce. Jedná se spíše o problém kosmetický než zdravotní, ale mnoho žen se s těmito pigmentovými skvrnami nehodlá smířit a hledá způsob, jak se jich rychle a účinně zbavit. My vám proto dnes přinášíme tři přírodní metody, které vám pomohou skvrny odstranit.

Odstranění pomocí jablečného octa

Jablečný ocet má neskutečné množství využití nejen v kuchyni, ale také v kosmetice. Jednou z jeho charakteristik je, že má schopnost vysušit pokožku a odstranit odumřelé buňky, z tohoto důvodu se používá například při léčbě akné nebo psoriázy. Této schopnosti se dá ale využít i k odstranění pigmentových skvrn. Smíchejte půl lžičky jablečného octa se dvěma lžičkami pomerančové šťávy a tuto směs následně aplikujte na místo postižené pigmentovými skvrnami. Nechte chvíli působit, až směs zaschne a poté opláchněte studenou vodou. Nanášejte směs na skvrny každý den po dobu jednoho týdne a uvidíte, že brzy nebude po pigmentových skvrnách ani památky.

Odstranění pomocí aloe vera

Rostlina, která na první pohled svým vzhledem připomíná kaktus, se v léčitelství používá již tisíce let. Její síla se ukrývá v gelu či husté šťávě uvnitř listů. V současné době je aloe vera rovněž součástí velkého množství kosmetických přípravků, proč tedy jejích skvělých vlastností nevyužít k odstranění pigmentových skvrn? Stačí čerstvým gelem či šťávou z listů jemně potřít každou skvrnu a následně nechat na kůži působit alespoň po dobu třiceti minut. Po této době gel z místa důkladně opláchněte studenou vodou. Pokud budete tuto metodu používat dvakrát denně alespoň po dobu jednoho měsíce, pigmentové skvrny zmizí.

Odstranění pomocí citronové šťávy

Čerstvá citronová šťáva obsahuje mnoho pro pokožku prospěšných látek, které ji zjemní a zároveň vyčistí, z tohoto důvodu je citronová šťáva součástí i mnoha různých pleťových masek. Některé z těchto látek obsahují přírodní bělicí složky, které jsou skvělým prostředkem v boji proti pigmentovým skvrnám. Stačí, když na každou pigmentovou skvrnu nanesete malé množství citronové šťávy a po třiceti až čtyřiceti minutách místo opláchnete studenou vodou. Pokud vytrváte a budete metodu používat přibližně po dobu dvou měsíců, skvrny stoprocentně zmizí. V případě, že máte citlivou pokožku a obáváte se podráždění, můžete citronovou šťávu smíchat s medem či naředit vodou.

Sdílejte článek