David Hampl
4 února, 2020

Toužíte po běloskvoucím prádle, které září na hony daleko? Vaše pračka spolu s obyčejným pracím práškem to ovšem neumí nebo musíte spotřebovat hromady prášku a efekt je víceméně nulový? Máte rádi bílé oblečení, ale kvůli skvrnám a nečistotám jej nechcete nosit? Máme pro vás jednoduché řešení, které odstraní všechny tyto problémy. Navíc přitom neutratíte téměř ani korunu, protože se jedná o vyzkoušené domácí triky, které fungují už po celá staletí.

Bez chemikálií

Odstraňování nečistot je nejtěžší v případě bílého a světlého oblečení. Většina lidí si myslí, že k odstranění skvrn a obnovení bílé barvy a svěžesti si musí pořídit odstraňovače skvrn, bělidla a drahé prášky plné chemikálií. Právě tyto látky mohou prádlo zničit, což je škoda. Vyzkoušejte domácí a účinný způsob bez použití chemikálií. Budete překvapeni.

Jedlá soda a aspirin

První zázračnou látkou je světoznámá jedlá soda, o jejichž účincích ví ovšem jen málo lidí. Tato látka má úžasné vlastnosti, které pomáhají nejen praním, ale také v mnoha dalších oblastech každodenního života. Překvapivě dobře ovšem funguje právě při praní. Nalijte 250 ml uhličitanu sodného (jedlé sody) do 4 litrů vody a do tohoto roztoku pak namočte oblečení. Nechte ho namočené až 30 minut a poté jej klasicky operte v pračce. Výsledkem budete překvapeni.

Druhou zázračnou látkou může být aspirin, který si všichni vybavíme ve spojitosti s léčením. Může se to zdát divné, ale aspirin díky kyselině acetylosalicylové si dokáže hodně poradit se skvrnami. 6 tablet rozpusťte v misce s vodou a do tohoto roztoku namočte oblečení na dobu 30 minut. Následně jej vyperte klasickým způsobem. Budete překvapeni, jak účinné to je.

Ocet a citron

Ocet funguje na očistu bílých šatů lépe než většina chemikálií. Pomůže vám udržet vaše oblečení krásně bílé nebo barevné. Když k octu přidáte trochu citronové šťávy, bude vaše prádlo nejen sněhově bílé, ale také svěží a voňavé. Stále více výzkumů potvrzuje, že přebytek chemikálií v našem životě, zvyšuje výskyt onemocnění. Proč tedy riskovat, když existují mnohem jednodušší, levnější, bezpečnější a účinnější metody?

Sdílejte článek