Trik, jak udělat z obyčejných bot nepromokavé

Nejen na podzim často prší, a vy tak možná přemýšlíte o tom, že by nebylo špatné investovat peníze do koupě nových nepromokavých bot, které by vás před nepřízní počasí ochránily. Problém ale může spočívat v tom, že taková obuv bývá finančně poměrně nákladná. Nejen z toho důvodu vám dnes přinášíme malý trik, prostřednictvím kterého během několika málo minut proměníte v nepromokavé jakékoli vaše boty.

Co dokáže svíčka a fén

Většina lidí se domnívá, že své tenisky může udělat nepromokavými tím, že je nastříká impregnačním sprejem, bohužel tento způsob není zcela účinný. Naštěstí ale existuje jiný způsob, jak vaše oblíbené tenisky udělat dešti odolnými. Postup není nikterak složitý, budete k němu potřebovat pouze svíčku a fén na vlasy.

Nepronikne ani kapka

První krokem je umytí či vyprání vašich tenisek tak, aby byly zcela čisté. Pokud jde o ruční mytí, skvěle se k němu hodí jedlá soda, která má úžasné čisticí vlastnosti a navíc oživuje bílou barvu. Následně si připravte svíčku. Doporučuje se pokud možno použít větší svíčku dekoračního typu, naopak nejsou příliš vhodné čajové svíčky, neboť jsou příliš malé a špatně se drží. Svíčkou pak několikrát důkladně přetřete povrch vaší tenisky tak, až bude celý její povrch voskem pokrytý. Nejvhodnější je používat vosk v barvě, která je blízká barvě tenisek, nebo univerzálně vosk bílý.

Čtěte také: POZOR! Po přečtení ihned přestanete vyhazovat do koše skořápky od vajíček: Existuje mnoho zajímavých využití, které ročně ušetří tisíce korun – budete litovat, že jste je do dnešního dne vyhazovali!

Dalším krokem je zahřátí vosku za pomoci fénu na vlasy. Teplo z fénu vosk roztaje a ten vyplní i ty sebemenší dírky mezi jednotlivými vlákny tenisek. To bude následně zárukou, že dovnitř nepronikne žádná voda, naopak vosk vodu odpudí, a vy se tak i za deště budete moci bez problémů procházet ve vašich oblíbených teniskách. Poté, co vosk pomocí fénu roztaje, nechte obuv přibližně patnáct minut odpočinout, poté můžete udělat malý test a polít tenisky například vodou ze skleničky.