Triky pro úsporu peněz v domácnosti. Jak ušetřit při praní prádla?

S inflací a zdražováním všech produktů i služeb přišla doba, kdy se lidé snaží ušetřit na všem. Velmi dobrou zprávou je, že v domácnosti můžete ušetřit peníze prakticky na všem. Jednou z těchto věcí je i tak obyčejná činnost, jako je praní prádla. Poradíme vám hned čtyři způsoby, jak můžete ušetřit finance při praní prádla. Budete se divit, jak je to jednoduché.

Naučte se prát správně

Praní se na první pohled zdá jako neuvěřitelně jednoduchá aktivita. I zde ale můžete dělat hodně chyb. Hlavní je, abyste se naučili pračku dobře naplnit. Nesmí být příliš prázdná, abyste neplýtvali energiemi. Nesmí být ani příliš plná, jinak se prádlo vypere špatně a bude zatuchlé. Tohle možná bude chtít trochu experimentování, ale měli byste se naučit, jak pračku naplnit tak akorát.

hutterstock.com

Kolik pracího prášku používat?

Znáte to. Méně je někdy více. To platí hlavně u používání pracího prostředku. Hodně lidí to s ním přehání. Nejen, že ho použijete zbytečně velké množství a budete muset dříve koupit drahý prací prostředek, ale také se z prádla nevypere správně. Můžete mít potom kožní problémy a nepříjemný pocit z oblečení. Zkuste vyměnit své prací prostředky za ekologické a dodržujte pokyny výrobce na dávkování.

Spolehněte se na přírodní produkty

Běžné prací prostředky na barevné, černé, dětské i bílé prádlo najdete v ekologické variantě. Chemická bělidla jsou velmi drahá a sníží kvalitu vašich oděvů. Místo toho zkuste bělit pomocí jedlé sody nebo kyseliny citronové. Na internetu zaručeně najdete nespočet babských rad, jak oblečení vybělit bez použití chemických prostředků. Tím můžete hodně ušetřit.

Třídění prádla vám ušetří peníze za nové oblečení

Většina lidí asi prádlo před praním třídí podle barev. Rozhodně to není hloupost. Tímto způsobem vám vydrží déle původní barvy oblečení. A to znamená, že budete moci své oblíbené kousky nosit mnohem déle. Jestli máte něco se zipem, nikdy ho nezapomeňte zapnout. V opačném případě bude odírat jiné oblečení, které může klidně i roztrhnout. Díky těmto tipům ochráníte své oblečení i peněženku.

Zdroj: ireceptar.cz