Triky s jedlou sodou, které ocení vaše tělo

Jedlá soda má neskutečnou šíři využití. Pravděpodobně ji znáte jako součást kypřících prášků do pečiva či ji používáte v domácnosti na nejrůznější čištění, neboť skvěle odstraňuje i velmi odolné skvrny a zápach. To ale není zdaleka všechno, jedlou sodu můžete použít i v případě některých zdravotních problémů či jako součást zkrášlovacích kosmetických přípravků.

Jedlá soda a zdraví

Pokud jde o zdravotní přínosy jedlé sody pro náš organismus, jedním z nejdůležitějších je její schopnost zbavit naše tělo rozmanitých toxinů a škodlivin, a navrátit ho do acidobazické rovnováhy. Právě proto je jedlá soda tak skvělým pomocníkem při nepříjemných problémech, které souvisejí s překyselením organismu. To se zdaleka neprojevuje jen pálením žáhy, ale je spojeno i s mnoha dalšími zdravotními problémy, jako je například vznik astma a nejrůznějších alergií, záněty močových cest, různá plísňová onemocnění, opary, lupénka, cukrovka i rakovina.

Jedlá soda a nehty

Pokud budete vaše nehty na rukou či na nohou pravidelně potírat pastou vytvořenou z trochy jedlé sody a vody, nemusíte se obávat žádných plísní a dalších infekcí. Nejlépe se pasta nanáší například za pomoci starého zubního kartáčku.

Čtěte také: Jak vyčistit žehličku od napálenin a vodního kamene

Jedlá soda a zuby

Jedlá soda má rovněž skvělé účinky na ústní hygienu, má totiž mírný abrazivní účinek, čímž pomáhá k účinnému odstranění zubního plaku i odolných skvrn, například od kávy či čaje. Zkuste ji použít namísto vaší běžné zubní pasty a uvidíte, že vaše zuby budou již po několika dnech viditelně zářivější a váš dech svěžejší.

Jedlá soda a pleť

Kromě ústní hygieny lze jedlou sodu využít i jako kosmetický přípravek, konkrétně si lze ze směsi vody a sody připravit jemný, ale zároveň velmi účinný peeling. Tento peeling pomáhá například při problémech s akné, neboť účinně odstraňuje odumřelé buňky kůže. Sodu lze používat také jako pudr do podpaží, protože účinně zabraňuje pocení, dokáže tak nahradit nejrůznější deodoranty a antiperspiranty.