David Hampl
9 ledna, 2022
, ,

Silvestr má většina z nás spojený s bouřlivými oslavami a příchodem nového roku. Dva rodiče z Ruska na něj ale vzpomínají jinak. Právě se svými dětmi a přáteli slavili v jejich novém domě, který byl pro ně výsledkem dlouhé a tvrdé práce a ve kterém se konečně mohli cítit doma. Příběh ale během několika minut nabral tragický spád.

https://www.tudasfaja.com/

Děti najednou zmizely

Když v kuchyni připravovali jídlo, jen sporadicky pozorovali své děti, pětiletého Radomira a tříletou Alesyu, jak si hrají se starší sestřenicí. Najednou ale nastalo hrobové ticho, děti zmizely. Rodiče začali zoufale pátrat po celém domě. Holčičku nakonec otec našel nehybně ležet venku na dně bazénu. Okamžitě skočil do vody, dceru vytáhl a položil ji na podlahu. Nedýchala.

Vzápětí přiběhla vyděšená matka. Jakmile svou dceru spatřila, zhroutila se v bezvědomí k zemi. Prarodiče zavolali záchrannou službu, zatímco otec se snažil dceru resuscitovat, ačkoliv v první pomoci neměl žádnou praxi. Zkoušel tedy jen to, co viděl v televizi, snažil se o masáž srdce a dýchání z úst do úst.

https://www.tudasfaja.com/

Záchranáři ji prohlásili za mrtvou

O deset minut později dorazili záchranáři, kteří si holčičku převzali a pokračovali v resuscitaci. O několik minut později ji ale bohužel museli prohlásit za mrtvou. Mladý otec se ale s výsledkem nechtěl smířit. Zoufale dál sám v resuscitaci pokračoval. Bylo to asi čtyřicet minut poté, co holčičku vytáhl z vody, když přitiskl hlavu na její hruď a uslyšel slabé bušení srdce.

Záchranáři tomu zprvu nemohli uvěřit, ale holčička začala znovu dýchat. Alesya byla okamžitě převezená do nemocnice, protože upadla do kómatu. Po několika dnech se však její stav stabilizoval. Probudila se za dva týdny, ale, jak se lékaři obávali, nemohla mluvit, hýbat se a ztratila zrak. Alesyino odhodlání ale neznalo mezí, už za několik týdnů opět promluvila, znovu získala zrak a udělala první kroky. Nakonec se i úplně zotavila. Byl to velký novoroční zázrak.

https://www.tudasfaja.com/
Sdílejte článek