David Hampl
28 května, 2019

Představte si, že se vám narodí trojčata. To už je samo o sobě obrovský šok, ale teď ještě uvažte, že dvě děti se narodí jako siamská a třetí jako normální dítě. Taková věc je zcela výjimečná a lékařsky vysoce nepravděpodobná! Každopádně už je zázrak vůbec to, že děti přežily. Jejich matka se ale o ně nebyla schopná postarat, a proto je ihned po porodu nabídla k adopci.

Všechny titulní stránky novin byly zcela zaplaveny tímto příběhem. I přes to, že měla trojčata zpočátku jen malé šance na přežití, zdálo se, že se jim daří výjimečně dobře, sílí a dřív nebo později budou potřebovat náhradní rodinu. A skutečně v nemocnici byla všem třem holčičkám poskytnuta nadstandardní léčba a péče, díky které se už po čase dostaly do to tak dobrého stavu, že byly připraveny k adopci.

Adopce

Ale uvažte nyní – kdo by si adoptoval tři děti zaráz, a ještě ke všemu dvě z nich jako siamská dvojčata? Je to nesmírná odpovědnost, velká finanční zátěž, navíc nikdy nevíte, co se může stát a zda děti přežijí. I celý byrokratický proces je dost náročný, musí se splnit řada podmínek, adoptivní rodiče projít řadou testů a šetření…

Ale zázraky se dějí – farmářský pár z Iowy, manžele Garissonovy, příběh dívek natolik zaujal, že se ihned rozhodli pro adopci. A tak ke svým třem synům, které už na farmě vychovávali, přidali ještě tři dcery – sestry Mackenzie, Macy a Madeline.

Riskantní zákrok

Bylo jisté, že pokud mají mít dvě siamské holčičky šanci na přežití, musí dojít k operaci, která je oddělí. Operace byla nesmírně nákladná a riskantní, ale díky úžasné odbornosti a péči lékařů se to nakonec podařilo. Dívky byly úspěšně odděleny a zdálo se, že budou i samostatně schopné života. Naštěstí jim nescházely žádné životně důležité orgány. Obě holčičky však bohužel přišly o jednu nohu, tomu se nedalo zabránit. Kromě toho však byly holčičky v pořádku a jejich adoptivní rodiče z toho měli ohromnou radost.

Zvedla se ohromná vlna solidarity, která adoptivním rodičům pomohla vybrat dost peněz na to, aby holčičkám mohli pořídit kvalitní protézu. A tak dívenky postupně rostly, sílily, a i přes nepřízeň osudu se jim dnes daří skvěle a co jen to je možné, žijí normální život.

Je samozřejmé, že jsou neustále pod lékařským dozorem a čelí i zdravotním potížím, které jiné děti vůbec neřeší, ale to není to nejdůležitější. Hlavní je, že našly milující rodinu, která o ně láskyplně pečuje a dopřává jim krásné dětství. Úžasné je, že díky štědrosti a ochotě manželů Garissonových zůstala trojčata spolu a nemusela být oddělena.

Mackenzie, Macy a Madeline nyní vyrůstají na farmě v Iowě a zdá se, že by nemohly být šťastnější. Starají se o zvířata, jezdí na koních, běhají po loukách a polích a skvěle prospívají. Nebýt toho, že dvě z holčiček musí nosit protézu, nikdo by nepoznal, že to nejsou tak úplně normální děti.

Sdílejte článek