Trpěla jsem na oteklé kotníky, ale pak mi kamarádka poradila tento trik. Teď se mi chodí o dost lépe.

Edém je odborný název pro otok. Jde o nepříjemnou věc, kdy se nadměrně akumulují tekutiny v tělesných tkáních. Hodně postihuje kotníky a chodila.
Nejvíce tím trpí lidé, kteří tráví celé dny na nohou v práci (servírky). Edémy jsou vyvolány potížemi s ledvinami, cukrovkou, vysokým tlakem, nebo nimi trpí ženy během těhotenství.

Edémy nejsou nějak nebezpečné, ale hodně lidem již znepříjemnily celý den. Tento článek vám proto ukáže, jak s edémy zamávat a to pomocí domácí kůry, která vám od těchto problémů pomůže. Pokud se ale edém nachází například jen na jednom kotníku, je lepší pro jistotu vyhladat lékařskou pomoc.[hana-code-insert name=’google‘ /]

Chcete se zbavit edémů? Zkuste tyto 3 triky!

1. Mátová koupel

Mátová koupel je jeden z pomocních triků na vaše oteklé kotníky. Můžete si ji dělat kdykoli se vám zachce. Stačí natrhat mátové lístky, vložit do jednoho litru vody a přiveďte do varu. Pak vařte na mírném plameni dalších 10 minut. Pak už vám postačí nějaký lavor, do kterého se vejdou vaše nohy, napustítě tak teplou vodou, kterou snesete a přilijete litr vývaru z máty. Nechte si v něm nohy alespoň 20 minut a otoky by měly odeznít.

2. Koupel s tonikem

Sice to zní velice podidvně, ale je to tak, tonik opravdu pomáhá od oteklých kotníků. Vezmeme tonik, necháme ho odstát v pokojové teplotě a namočíme si do něj nohy. Takže stejný postup, opět stačí nějaký lavor a na půl hodiny si nechte namočené nohy v toniku. Bublinky a chinin, který tonik obsahuje pomáhá od otoků.

3. Voda a hořká sůl

Vezmeme lavor, nalijeme do něj vodu tak, aby v něm po v noření vašich nohou byly kotníky potopené a přidáme Epsomskou sůl, což je klasický síran hořečnatý. Tato sůl je výborná na relaxaci. Stačí 30 minut lázně a kotníky budou opět v pořádku.