Josef Humeš
6 října, 2017

Ledviny patří mezi nejdůležitější orgány v lidském těle. Ledviny detoxikují a filtrují krev od nečistot. Dokáží odstranit odpadní látky ven z těla a regulují rovnováhu tekutin. Odstraňují zbytečné živiny a přebytečnou vodu a toxiny z těla skrz močový měchýř ven z těla močí.

Ledvinové kameny se vytváří v případě, když lediny nejsou schopny zpracovávat a vylučovat odpad, přebytečné minerály nebo toxiny z těla. Právě krystalky nezpracovaných minerálů se hromadí a tvoří se tak ledvinové kameny. Pokud jsou ledvinové kameny už větší, tak způsobují  velkou bolest a v některých případech blokuje tok moči z měchýře.

Dobré ale je, že existují i přírodní způsoby, jak kameny v ledvinách rozpustit a nemusíte tak brát chemické léky. Tento článek je o 4 nejlepších přírodních léků, které byste v případě kamenů měli znát, pokud tento problém chcete řešit.[hana-code-insert name='google' /]

1. Citrón, olivový olej a jablečný ocet

Kombinace těchto 3 produktů je podle názorů některých odborníků jedna z nejlepších a nejúčinnějších v případě, že máte ledvinové kameny.  Jakmile začnete mít bolesti způsobené těmito kameny, tak smíchejte 2 lžíce olivového oleje s citrónovou šťávou, rozpusťe si to do sklenice plné vody a vypijte. Do vody přidejte pár kapiček jablečého octa. Po několika dnech přijde velká úleva.

2. Semena celeru

Diuretické vlastnosti semen celeru jsou skvělé při očistě ledvin, pokud máte ledvinové kameny. Fytonutrienty v nich podporují zdraví ledvin a pomáhají při vytváření toxinů a minerálních solí.
Zahřejte 1 šálek vody a po přidání vaření přidejte 1 čajovou lžičku semen celeru. Zakryjte, nechte sedět po dobu 15 minut a poté zceďte. Pijte na prázdný žaludek po dobu jednoho měsíce. Toto pít 2 až 3 krát denně.

3. Listy z avokáda

Avokádové listy jsou plně antioxidantů, které jsou protizánětlivé. Jakmile je tělo vstřebá, pomáhají odstraňovat toxiny a léčí se vám tak zároveň ledviny.
Vezměty 3 listy z avokáda a do šálku s vroucí vodou je položte na dno a nechte louhovat 20 minut. Až se čaj ochladí, tak stačí zcedit a vypít.  Berte ráno po dobu 2-3 týdnů a [hana-code-insert name='Dole' /]bolest se velmi zmírní.

4. Okurko-jablečný džus

Nejen, že pomůže při trávení, ale tato kombinace je také alternativní léčbou ledvinových kamenů. Obsah vláken, který v okurkách a jablkách je odstraňují ponechané minerály a vodu z těla a eliminuje tak ledvinové kameny. Vezměte 5 jablek a okurku a odsťavněte a pijte. Na lačný žaludek a měsíc.

Sdílejte článek