Trpíte na otoky nohou a kotníků? Už nemusíte, podívejte se, jaké 3 přírodní prostředky Vám pomohou!

Oteklé kotníky a nohy? Tak to vůbec není nic příjemného. Otoky nohou můžeme také nazývat edém. Jde o nepříjemnou situaci, kdy se v těle zadržují tekutiny. Často se tento stav objevuje u lidí, u nichž tekutina zůstává v prostoru mezi tělními buňkami. Krev a tekutiny se z toho důvodu pohybují zpátky do nohou, čímž začnou kotníky a nohy natékat. Otoky jsou však jedná věc, bolest ta druhá. Edém může být a často i je bolestivý. Ve chvíli, kdy se problém dlouhodobě neřeší, může tato „maličkost“ vést až k trvalému poškození dolních končetin.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Co je příčinou otoků?

Otoky nohou mají různé příčiny. Zpravidla jde o vysoký příjem sodíku, špatný krevní oběhe, nedostatek vitamínů, problémy s průtoky krve z žil v nohách zpět do srdce, nedosatek pohybu, stres, těhotenství, horko, menstruace, chronické plicní onemocnění, vysoký krevní tlak, problémy se srdcem, různé alergie, nemoci jater, problémy s ledvinami, poruchu funkce štítné žlázy, antikoncepci a některých dalších léků.

Zadržování tekutin v těle může mít také vliv na další tělesné projevy. Např. na ztuhlost kloubů, tepovou frekvenci, změnu hmotnosti, nadmutí či zvýšení krevního tlaku.

Ani v jednom případě nejde o příjemné důsledky zadržování tekutin v těle, přinášíme Vám proto tip na tři přírodní a účinné „léky“, jimiž dokážete úspěšně zmírnit, či dokonce odstranit oteklé nohy. Co více, příprava je velmi jednoduchá, takže Vám nic nebrání vyzkoušet je v pohodlí svého domova!

Mátová koupel

Máta a mentol! Jedinečné suroviny, které vyvolávají chladivý pocit, jež nádherně prospěje otokům v oblasti nohou. Tato zázračná koupel také pomůže zmírnit napětí svalů, což zlepšuje krevní oběh a pomohá odstranit nadbytečnou tekutinu.

Co budete potřebovat?

  • 1/2 šálku máty
  • 4 šálky vody

Jak na to?

V hrnci spolu smíchejte vodu a mátu, dejte na sporák a nechte deset minut povařit. Následně odvar sundejte ze sporáku a nechte dalších 10 minut vychladnout. Pak už jen stačí tento „lektvar“ nalít do lavoru a namočit si v něm nohy zhruba na půl hodinu.

Vodní lázeň z tonicu

Nuž… Zní to trochu neuvěřitelně, ale i tonic může pomoci na oteklé končetiny. Doporučujeme proto zkusit i koupel nohou v tonicu. Ideální je pokojová teplota, nicméně nevadí, když bude tonic vychlazený. Pro mnohé to může být jistý pocit úlevy. Nohy byste měli v této lázni ponechat alespoň po dobou 30 minut. Zpravidla platí, že bublinky a chinin pomáhají v boji se záněty.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Slaná koupel

Pro sklidnění oteklých nohou pomáhá také slaná koupel. Ve skutečnosti jde o rychlý způsob, jak Vašim nohám ulevit. My jednoznačně doporučujeme Epsom sůl. Tuto sůl poté přidejte do vody, čímž vytvoříte hypertonický roztok. Jamile bude slaná voda ve vysoce koncentrační směsi, pomůže Vám odstranit přebytečnou vodu v těle (nohách), čímž zlepší otoky.

Co budete potřebovat?

  • 1/2 šálku Epsom soli
  • vodu

Jak na to?

Jde o velmi jednoduchou přípravu. Vezměte si jen lavor s vodou a přidejte 1/2 šálku Epsom soli. Pak už jen stačí položit do slané lázně nohy a počkat si na úlevu.

Přejeme hodně štěstí při snižování otoků!