Domů TIPY A TRIKY Trpíte na otoky nohou a kotníků? Už nemusíte, podívejte se, jaké 3...

Trpíte na otoky nohou a kotníků? Už nemusíte, podívejte se, jaké 3 přírodní prostředky Vám pomohou!

Oteklé kotníky a nohy? Tak to vůbec není nic příjemného. Otoky nohou můžeme také nazývat edém. Jde o nepříjemnou situaci, kdy se v těle zadržují tekutiny. Často se tento stav objevuje u lidí, u nichž tekutina zůstává v prostoru mezi tělními buňkami. Krev a tekutiny se z toho důvodu pohybují zpátky do nohou, čímž začnou kotníky a nohy natékat. Otoky jsou však jedná věc, bolest ta druhá. Edém může být a často i je bolestivý. Ve chvíli, kdy se problém dlouhodobě neřeší, může tato „maličkost“ vést až k trvalému poškození dolních končetin.

Co je příčinou otoků?

Otoky nohou mají různé příčiny. Zpravidla jde o vysoký příjem sodíku, špatný krevní oběhe, nedostatek vitamínů, problémy s průtoky krve z žil v nohách zpět do srdce, nedosatek pohybu, stres, těhotenství, horko, menstruace, chronické plicní onemocnění, vysoký krevní tlak, problémy se srdcem, různé alergie, nemoci jater, problémy s ledvinami, poruchu funkce štítné žlázy, antikoncepci a některých dalších léků.

Zadržování tekutin v těle může mít také vliv na další tělesné projevy. Např. na ztuhlost kloubů, tepovou frekvenci, změnu hmotnosti, nadmutí či zvýšení krevního tlaku.

Ani v jednom případě nejde o příjemné důsledky zadržování tekutin v těle, přinášíme Vám proto tip na tři přírodní a účinné „léky“, jimiž dokážete úspěšně zmírnit, či dokonce odstranit oteklé nohy. Co více, příprava je velmi jednoduchá, takže Vám nic nebrání vyzkoušet je v pohodlí svého domova!

Mátová koupel

Máta a mentol! Jedinečné suroviny, které vyvolávají chladivý pocit, jež nádherně prospěje otokům v oblasti nohou. Tato zázračná koupel také pomůže zmírnit napětí svalů, což zlepšuje krevní oběh a pomohá odstranit nadbytečnou tekutinu.

Co budete potřebovat?

  • 1/2 šálku máty
  • 4 šálky vody

Kam dál?

10 potravin bohatých na kolagen, které pomáhají zpomalit stárnutí pokožky!

Jak přirozenou cestou snížit stres, úzkost a depresi? Poradíme Vám!

Upozornění: Chemikálie v opalovacím krému způsobují rakovinu kůže!

Snižte riziko vzniku rakoviny prsu až o 19 % pomocí tohoto oblíbeného nápoje!

11 šikovných způsobů, jak přivést Vaše oblečení zpátky k životu!

Další články