Trpíte na tmavé kruhy pod očima? Kamarádka mi poradila tento trik, díky němuž už ani nevím, co to kruhy jsou!

Pojďme dostat ven ty špatné zprávy – neexistuje žádný zázračný lék na tmavé kruhy pod očima. „Dokonce i ty nejdražší oční krémy a procedury je nemohou zcela odstranit,“ říká Paula Begoun, zakladatelka péče o pleť Paula’s Choice.

Dobrá zpráva: Můžete minimalizovat jejich vzhled!

Takže jsme se zeptali Begoun a Sabiny Wizemannové, senior chemičky v laboratoři krásy Good Housekeeping Institute, na jejich nejlepší rady ohledně minimalizace, zakrytí a prevence tmavých očních kruhů.

Čtěte také: Hořčice s cukrem dělá zázraky! Díky této kúře budete mít husté vlasy, které budou mnohem rychleji růst

[hana-code-insert name=’google‘ /]1. Zjistěte příčinu tmavých kruhů.

Abyste mohli začít s účinnou péčí, je důležité nejprve pochopit, co způsobuje Vaše tmavé kruhy. „Nedostatek spánku, alergická reakce, nebo konzumace slaných potravin mohou být základními faktory,“ říká Wizemann, ale tmavé kruhy mohou být také dědičné. „Genetika může skutečně hrát důležitou roli,“ dodává Begoun. „Někteří lidé už když se narodí mají předpoklady k tmavým kruhům.“

2. Prioritizujte sluneční ochranu.

Stejně jako u mnoha problémů s kůží, řešení začíná s SPF. „Poškození od slunce v období nechráněného vystavování na slunci vede k nadměrné pigmentaci, která se projevuje tenkou kůží pod očima,“ říká Begoun. „Není pochyb o tom, že používání opalovacího krému kolem očí je životně důležité.“

3. Je třeba vědět, jaké produkty hledat a jakým se vyhybat.

Kromě dobrého opalovacího krému zvažte i přidávání séra s „přísadami, které zlepšují pokožku, které zlepšují přirozený vzhled pokožky, jako je niacinamid, extrakt z borovice a vitamín C,“ říká Begoun.

Můžete také chtít upgradovat oční krém. Společnost Wizemann doporučuje hledat produkt obsahující kyselinu hyaluronovou, nebo glycerin, který dokonale hydratuje oční oblast.

Především a hlavně se vyvarujte dráždění oční oblasti při péči o pleť. „Výrobky obsahující uklidňující přísady, které neobsahují žádnou vůni, mohou mít obrovský účinek na Vaši pleť, neboť podráždění může zhoršit situaci,“ říká Begoun.

4. Najděte ten správný korektor.

Pokud máte tmavé kruhy, pravděpodobně budete každé ráno nuceni spotřebovávat spoustu korektoru. Ale může to být také čas, abyste vyměnili aktuální korektor za novější a účinnější. „Hydratační korektor se saténovým, nebo hladkým matným povrchem pracuje nejlépe,“ říká Begoun. „Cílem je najít takový, který má dostatek skluzu, aby byla umožněna snadná a lehká aplikace.“

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Begoun doporučuje Clinique Beyond Perfecting Super Concealer, který je dodáván v 18 odstínech, z nichž jeden je korektor barvy meruňky, který je speciálně navržen tak, aby vyvažoval změnu barvy. Další solidní volbou je Maybelline Instant Age Rewind Eraser Dark Circle Treatment Concealer, který má vysoké hodnocení z hlediska minimalizace vzhledu tmavých kruhů.

5. Vybírejte oční make-up rozumně.

Ujistěte se, že používáte oční výrobky, které jsou výborně přilnavé, a tudíž nezhoršují vzhled Vašich tmavých kruhů. „Hodně očních tužek je mimořádně mastných a během dne se Vám rozmažou po celé oční oblasti,“ říká Begoun. „I když nemáte tmavé kruhy, budete vypadat, jako že je máte.“ Doporučuje se proto používat voděodolné oční linky, které zůstanou na místě po celý den.

Další způsob, jak se vyhnout očním šmouhám je použít Too Faced Shadow Insurance od Sephory.

6. Buďte opatrní při odstraňování make-upu.

Není to jen způsob, jakým aplikujete make-up, který může ovlivnit tmavé kruhy, ale také způsob, jak make-up odstraňujete. „To, že se konstantním „taháním“ jemná kůže kolem očí vytahává, dochází k ochabnutí, a v důsledku toho může vypadat kůže tmavší v porovnání s kůží kolem ní,“ říká Begoun. „Co nejmenší „tahání“ může znamenat časem velký rozdíl.“ Zvažte použití čistících olejů, nebo balzámů k odstranění řasenky a očních stínů. Díky tomu budete při odstraňování make-upu mnohem opatrnější!