Trpíte zácpou a už nevíte co by vám pomohlo? Zkuste těchto 9 přírodních prostředků pro okamžitou pomoc!

Máte problémy se zácpou? Hlavním problémem je nejspíše potrava, kterou přijímáte. Například pokud jíte mnoho mléčných výrobků nebo máte špatný pitný režim a tudíž přijímáte málo tekutin, může to způsobovat zácpu. Další hlavní problém je například když máte práci, kde hodně sedíte. Takže pokud pracujete někde v kanceláři u počítače, tak je to jeden z dalších příčin, proč trpíte zácpou. Pokud vás tento problém opravdu trápí, vykašlete se na veškeré prášky a ušetřete si peníze. Můžete váš problém totiž vyřešit mnohem levněji, a to pomocí přírodních prostředků, které máte stoprocentně doma.
Nepoužívejte projímadlo a zkuste právě těchto 9 přírodních léků na zácpu.

Voda

Může se to zdát jako absurdní věc, ale je to tak. Dodržování pitného režimu je velice důležité pro zažívání a trávení a podporuje funkci svalů. Pokud má tělo nedostatek vody, trávicí systém může dobře zpracovávat živiny a tak předcházet zácpě. Pro dobré trávení byste měli vypít minimálně 8 sklenic vody a udržet tak vaše svaly v činnosti.

Švestková šťáva

Možná z jedním z nejvíce klasických přípravků na zácpu je švestková šťáva. Švestky mají vysoký obsah vlákniny a sobitol. Se šťávou to ale nepřehánějte.
Po této šťávě již nebude mít problémy si dojít na toaletu.[hana-code-insert name=’google‘ /]

Olivový olej

Čistý olivový olej je víc, než kde jaký lék a může vám pomoci zmírnit problémy zácpy. Vezmě se si lžíci olivového oleje před snídaní ráno.
Olej potom stipmuluje trávicí trakt a problémy tak pomaličku odeznívají. Maže střeva a současně poskytuje antioxidační ochranu.

Citrónová voda

Kyselina citrónová v citrónu působí jako stimulant vašeho zažívacího systému a může tak pomoc vyplacit toxiny a nestrávitelný materiál z těla, který se ukrýval podél stěn tlustého střeva. Míchání šťávy z půlky citrónu se sklenicí vody vám pomůže získat tekutiny, které potřebujete k tomu, aby se vše opět vrátilo do normálu.

Lněný olej

Lněný olej je poměrně jednoduchý domácí prostředek pro zácpu. Jedná se o pomoc, kdy se pokryjí stěny střeva a zvyšuje se tak počet střevních pohybů. Stačí smíchat 1 lžíci lněného oleje s jednou skleničkou pomerančového džusu. Pijde podle potřeby, ale nechte odležet alespoň 5 hodiny aby to začalo pracovat.

Probiotika

Jezte jogurty a kefír například ke snídani, a to buď samotné nebo například s vločkami. Probiotické kmeny Lactobacillus a Bifidobacterius podporují zdravé střevo, což vede ke zmírnění problému s vaší zácpou.[hana-code-insert name=’Dole‘ /]

Prášek do pečiva

Smíchejte jednu čajovou lžičku sody na pečení v 1/4 šálku teplé vody a můžete čekat, že tato směs zmírní bolesti a tlaky ve vašem břiše, které jsou způsobené zácpou. SNižují se tak příznaky a pomáhá například i od pálení žáhy. Čím rychleji dopijete kombinaci vody a sody, tím lépe bude fungovat.

Cvičení

Pohyb podoporuje svaly a stimulije trávení. Lékaři doporučují například procházku po jídle, protože se vše lépe strává. U případů občasné zácpy se cvičení pánevního dna ukázalo jako účinná metoda. Naříklad i jóga nebo pilates vám mohou pomoci od problémů s trávím.