Tuto vůni klíšťata přímo nesnáší! Co použít v boji proti nebezpečnému škůdci?

Ochrana proti klíšťatům je velmi důležitou věcí během každého léta. Můžete se chránit pomocí dlouhého oblečení, ale to je v parných dnech velmi těžké. Místo toho můžete použít produkty, jejichž vůni tito pavoukovci nemají rádi. Dnes se podíváme hned na několik věcí, kterými je od sebe můžete odpudit. Nemusíte vždy sáhnout po repelentu z obchodu.

https://www.zinoti.lt/

Kdy klíšťata nejvíce útočí?

Klíšťata jsou podle odborníků nejaktivnější před polednem a po čtvrté hodiny odpoledne. Ve velkém horku útočí méně často. Většinou je najdete v lesích, parcích nebo na zahradách. Klíšťata neumí létat ani skákat. Mohou se ale vyšplhat na nízké stromy nebo keře a zaútočit pádem na svou oběť. Musíte být ale velmi blízko větve, aby na vás mohlo dopadnout. Velmi je přitahuje hlavně lidské teplo, pot a vlhkost. Tohle všechno v létě vyzařujeme hodně, takže není divu, že jsou aktivní.

Nejlepší vůně, kterou odradíte všechna klíšťata

Pro odpuzování klíšťat může využít mnoho produktů a vůní. Věc, které se tito pavoukovci bojí nejvíce, je kyselina mravenčí. Její zápach nesnáší, protože je pro ně ve vysoké koncentraci jedovatá. Dobrou zprávou je, že si ji můžete zakoupit v lékárně nebo ve formě lihu z kyseliny mravenčí. Nařeďte ji vodou v poměru 1:1 a nalijte do rozprašovače. Nastříkat si ji můžete na oděv. Na kůži ji neaplikujte, protože může způsobit podráždění nebo alergickou reakci.

https://www.zinoti.lt/

Další způsoby, jak se chránit před klíšťaty

Oblečení je nejlepším a nejlevnějším způsobem, jak se před klíšťaty chránit. Na procházku do lesa si vezměte vysoké ponožky, dlouhé kalhoty a tričko s dlouhými rukávy. Vyhýbejte se výrazným barvám a po návratu domů se vždy důkladně prohlédněte. Klíšťata se nejvíce drží na místech, jako je oblast za ušima, podpaží, kolena nebo třísla. Přisát se ale mohou kdekoli na těle, takže si nezapomeňte prohlédnout ani zbytek těla.

Zdroj: zinoti.lt