Tvarohové bleskurychlé nebe s mandarinkami: Famózně chutný a šťavnatý dezert připravený za 13 minut – kdo ochutná, chce recept

Horké letní teploty klepou na dveře, s čím souvisí i menší chuť po jídle. Lidé budou chtít spíše něco chladného a svěžího. Budou více pít tekutiny a méně jíst. Z jídla začne převažovat šťavnatá zelenina, ovoce nebo velmi lehká a dietní jídla. Samozřejmě, že grilovací party k létu patří, ale pokud se budete chtít přes den osvěžit něčím opravdu lehkým a svěžím, pak je dobré zvolit například tento báječný a jemný koláč z tvarohu a mandarinek. Budete se po něm cítit lehce svěže. Navíc ho připravíte během chvíle, takže nebudete muset ani trávit dlouhý čas u horké trouby.

Osvěžte se koláčem

Letní doba takovým pokrmům prostě svědčí. Jistě si nedokážete představit jíst něco těžkého a mastného, když je venku téměř přes 30 stupňů ve stínu. Rozhodně se vyplatí vsadit na lehké dezerty, které obsahují hodně šťávy a báječné chuti. Přesně to je dezert, jehož recept jsme si pro vás dnes připravili. Na nic nečekejte a vyzkoušejte ho ještě dnes. Uvidíte, že nebudete litovat, protože tento koláč nemá chybu.

Ingredience a suroviny

Pro přípravu skvělého a úžasně chutného koláče budete potřebovat následující suroviny a ingredience. Na těsto: 100 g másla nebo vychlazeného margarínu, 200 g cukru, 2 vejce, 375 g sladké mouky a 2 a půl lžičky prášku do pečiva. Na vrchní část: 500 g lehkého smetanového sýru, 500 g jemného tvarohu, 4 vejce, vanilkový cukr, 200 g cukru, ¼ litru mléka, 2 lžíce oleje a zavařované mandarinky nebo jiné ovoce. Postup je následující.

Čtěte také: Štvalo mě, že moje podprsenky po každém praní ztrácejí barvu. Potom jsem ale objevila tento jednoduchý trik a jsou opět zářivě bílé!

Postup výroby

Všechny přísady na těsto pořádně smíchejte a vytvořte s z nich drobivou směs, kterou navrstvěte do hlubokého plechu. Ten si předtím vyložte pečícím papírem. Na to rozetřete připravenou horní část, tedy krém, s vrstvou mandarinek. Plech vložte do předehřáté trouby a pečte až 40 minut v předehřáté troubě. Přejeme vám dobrou chuť a nádherně prožité léto.