David Hampl
17 října, 2019

Pokud někomu odejde někdo blízký, je to velká ztráta. Hlavně potom pro dítě. Když zemřel Karel Gott, zůstaly tu po něm malé slečny, kterými jsou Charlotte Ella a Nelly Sofia. A těm je jenom třináct a jedenáct let. Jsou tedy ještě v mladém věku, což pochopitelně znamená i velký nápor na jejich psychiku. Ten je navíc umocněný tím, že zemřelý Karel Gott byl velmi známou osobností nejenom po celé republice. Proto se o něm stále mluví a mluvit bude. To je pro děti ještě horší, než kdyby mohly v klidu zapomenout.

Psychiatr se vyjádřil jasně

Věk 11 a 13 let je charakteristický tím, že už je člověk samostatný a už je hotovou osobností. Zároveň ale stojí před novým životem a dané období je pro něho velmi citlivé. Proto je velmi těžké snášet jakékoliv negativní události. A smrt někoho blízkého takovou událostí bezesporu je. To že umřel Karel Gott znamená jediné. Charlotte Ella a Nelly Sofia na to budou psychicky velmi špatně a následující měsíce pro ně budou velice bolestivé. A to jak proto, že to byl jejich otec, tak proto že to byl někdo, koho miloval celý národ. S takovou ztrátou se člověk vyrovnává velice těžko.

Roli bude hrát jejich matka

Charlotte Ella a Nelly Sofia jsou ve věku, kdy budou potřebovat pomoc někoho blízkého. V tomto případě je to pochopitelně jejich matka Ivanka. Její úkol je v tomto případě celkem jasný. Musí jim být na blízku, musí jim být oporou a musí je také ochraňovat. Jejím úkolem je snažit se o to, aby dívenky zapomněly na to, co se jim v životě stalo.

Právě role matky je v životě důležitá v tom smyslu, že jim ukáže že u sebe stále mají někoho, kdo je jim osobou blízkou. I když zemřel jejich otec Karel Gott, neznamená to, že jim odešli všichni lidé z okolí. Nikdo nepopírá, že to budou mít lehké, ale právě díky mamince to mohou zvládnout lépe. Vzhledem k jejich věku je to ten nejhorší nápor na psychiku. Horší, než kdyby byli mladší, nebo starší.

Sdílejte článek