Týdenní zdravá dieta plná vody, ovoce a vydatných polévek: Za týden se mi díky ní podařilo shodit až 5 kg a vůbec jsem nemusela hladovět!

Diety nejsou zrovna příjemnou činností, ale přesto se do nich zapojujeme dobrovolně, poměrně často a ještě k tomu i s velkými očima. Pokud bychom všechny tyto tři věci odebrali a šli do diety jen s tím, že prostě jen zvolníme tempo a budeme jíst týden neškodlivé potraviny, výsledek by byl lepší. A přesně o tom je tato týdenní dieta. Hladoví během ní nebudete!

[hana-code-insert name=’google‘ /]1.den

Hubnutí stojí na pitném režimu. Ať se Vám to líbí, nebo ne, pít musíte, a dokonce hodně! Mnoho lidí si myslí, že během diety může pít jen vodu nebo neslazené čaje. Proč však nezačít barevněji a pozitivněji? Přilijte si do čisté vody trochu šťávy z pomeranče, citronu, naházejte kousky kiwi, jahod, nebo máty. Během prvního dne pijte neomezeně a jezte ovoce. Hodně, hodně, hodně ovoce. Doslova neomezeně hodně ovoce. Nic jiného totiž v tento den není povoleno.

2.den

Druhý den bude jiný, protože v něm bude hodně zeleniny. Opět můžete jíst cokoliv a kolik jen chcete. Okurky, mrkev, rajčata, lilek, cukety, zelí. Veškerá zelenina je dovolena.

3.den

Třetí den byste se měli věnovat očistě pomocí vody. Stravu v tento den trochu omezte a najezte se ovesných vloček s ovocem k snídani. Během dne pijte co nejvíce vody a pokud Vás chytne hlad, zažeňte ho jablkem nebo jiným druhem ovoce. To Vám dodá i cukr a energii, ale kalorie nedostanete téměř žádné. Večer si dejte už jen dvě vajíčka a opět hodně pijte.

4.den

V tento den si uvařte vydatnou polévku. Může být například LUSKOVÁ s ječných krup, které dokonale zasytí a dodají vše, co tělo potřebuje, aby mohlo jít na sto procent. Luštěniny Vás zase nenechají hladovými a zároveň obsahují mnoho vitamínů a minerálů. Na snídani se do sytosti najezte ovoce a pak už jen polévkujte. Nezapomínejte pít!

5.den

Bílkoviny jsou potřebné i při dietě, proto během pátého dne nabijte své tělo proteiny. Dejte si vařenou rybu, kuřecí, vejce nebo jogurty. Všechno v takové podobě, jakou uvážíte. Samozřejmě, nic smaženého ani mastného není povoleno. Porce jídel si rozdělte na pět menších a konzumujte je pravidelně během celého dne.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]6.den

Po dni plném dobrého jídla se vraťte do prvního dne, kdy jste si užívali množství vody a ovoce. Na oběd si však můžete dopřát obyčejný vývar.

7.den

Poslední den je dnem, kdy přejdete z dietní stravy do normálu a začněte opět jíst hutnější jídla. Na snídani si uvařte 2-3 vajíčka, na svačinu snězte ovocný salát, na oběd si dejte polévku a na večeři už klidně snězte i nějaké masíčko.

Pamatujte si, že i po dietě je potřebná vyvážená strava, proto nepodléhejte pokušením v podobě cukrů a sladkostí, hodně pijte a snažte se chuť na pamlsky zahánět co nejšťavnatější ovocem.