Tygřice zažila velmi napjatý porod malých dvojčat

Australská zoologická zahrada zažila nádherný přírůstek do rodiny. Tygřice Katelin porodila dvojčata. Jednalo se o její první těhotenství a všechno zvládla na jedničku. Bohužel porod se neobešel bez problémů a jedno z dvojčat se narodilo téměř mrtvé. Katelin okamžitě nastartovaly mateřské instinkty, takže se nakonec vše podařilo a dvě mláďata jsou v pořádku.

https://animalchannel.co/

Očekávaný porod dvojčat

Vzhledem k tomu, že se jednalo o Katelin první porod a ještě k tomu o dvě mláďata, celý personál zoologické zahrady se velmi těšil. Očekávání bylo přímo hmatatelné. Do prostoru, kde tygřice rodila, byly zavedené kamery. Personál se shromáždil kolem malé obrazovky a sledoval, jak porod probíhá. Celých 5 hodin personál sledoval obrazovku, než se narodilo první mládě.

https://animalchannel.co/

První mládě bylo velmi křehké

Narození prvního mláděte bylo velmi vypjatým okamžikem. Bohužel mládě se zdálo velmi křehké. „Dvě minuty po narození mládě ještě pořádně nedýchalo.“ Katelin vycítila, že je něco špatně.

Čtěte také: Makeoverguy udělal nádhernou proměnu ženy s extrémně dlouhými vlasy!

https://animalchannel.co/

Začala ho olizovat a mláděti se brzy stabilizoval dech. Dokonce začalo vydávat i slabé zvuky. V tu chvíli se ulevilo nejen celému personálu zoologické zahrady, ale hlavně Katelin.

https://animalchannel.co/

Druhé mládě přišlo na svět v pořádku

Kontrakce se brzy vrátily a tygřice byla připravená na porod druhého mláděte. Personál čekal se zatajeným dechem, až se narodí druhé mládě. Druhý porod byl mnohem jednodušší a rychlejší. Naštěstí druhé mládě bylo silnější a od začátku v pořádku dýchalo a svíjelo se. Matka hrdě utěšovala svá novorozená mláďata a personál jásal.

https://animalchannel.co/

Všichni jsou nyní zdraví a živí

Katelin je naštěstí zvyklá na své lidské pečovatele, a proto jednoho z nich pustila k sobě. Dokonce ji mohl i pohladit. Byla vyčerpaná a evidentně pyšná na to, co dokázala.

https://animalchannel.co/

Zaměstnanci zoologické zahrady Katelin i dvojčata samozřejmě neustále pozorují a kontrolují, ale zatím jsou všichni tři v pořádku. A tygřice na sebe může být doopravdy hrdá, protože porod to byl vážně náročný.

Zdroj: animalchannel.co