Tyhle dekorace vás ohromí. A co teprve až zjistíte, jak vznikají. Stačí k tomu trocha cementu a pak už jenom jedna jediná věc, kterou používáte na úklid v domácnosti. Jak jsou tyto unikáty dělány? -
Menu

Tyhle dekorace vás ohromí. A co teprve až zjistíte, jak vznikají. Stačí k tomu trocha cementu a pak už jenom jedna jediná věc, kterou používáte na úklid v domácnosti. Jak jsou tyto unikáty dělány?

Hledáte tipy na zajímavé dekorace, které se hodí jak do vaše interiéru, tak i do exteriéru? Pokud ano, podívejte se na několik fotografií a zjistěte, že mohou vypadat opravdu velmi úchvatně. Unikátem je na nich především to, z čeho jsou vyrobeny. Stačí jenom dvě věci a výsledek je famózní.

Budete překvapeni, jak dané dekorace vznikají

Dané dekorace pravděpodobně nikdy nekoupíte, jelikož kdo je má, ten si je vyrobil. Unikátní je postup dané výroby, který je naprosto jednoduchý. Jak je vidět, základem je skutečně cement. Ale jak je pomocí něho docíleno daného tvaru? To je ta unikátní zajímavost. Stačilo použít něco tak obyčejného, jako je hadr na podlahu. Co se z něho dá vytvořit?

Barevné květináče

Jsou malé, jsou barevné a pro jednotlivé květiny zcela vyhovující. Pokud máte rádi pestrost a originalitu, rozhodně vás dané provedení nezklame.

Velké květináče

Máte velké květiny a potřebujete je někam umístit? Zkuste tyto velké květináče. Když si vyhrajete s jejich zdobením, jasně uvidíte, jak skvěle mohou vypadat.

Industriální květináče

Proč něco opravovat, když už základ stojí za to. Industriální styl je dnes hitem a tak můžete ponechat cement takový, jaký je. Šedivý a vždy jiný. Skvělá volba třeba na zahradu.

Dekorativní koule

Chcete zajímavé dekorační prvky, které nikde jinde nekoupíte? Pokud ano, je možné cement využít třeba k výrobě unikátních koulí. Kam je umístíte, to je na vás.

Jak na to?

Zaujaly vás dané možnosti? Pokud ano, seznamte se s tím, jak je připravit. Pokud se podíváme na přípravu květináčů, je to velmi jednoduché. Vezmete obyčejný hadr na podlahu a důkladně ho vymácháte v cementu. Potom už ho přehodíte přes kýbl, který bude dnem vzhůru. Necháte uschnout a když vše zatvrdne, máte hotovo. Květináč je dokonalý.

Pokud si chcete vytvořit i unikátní dekorační koule, je postup také jednoduchý. Budete potřebovat skleněné kryty lustrů, které následně cementem opatrně naplníte. Opět je třeba čekat na to, než zatvrdne. Když je hotovo, stačí trocha síly k tomu, aby skleněná koule praskla. Sklo se rozbije a vám zůstane jenom požadovaný kulatý tvar.

Líbil se vám článek?

Tisk
DŮM A ZAHRADA

Je to potvrzeno! Rostliny mají blahodárný vliv na pohodu ve…

Pěstovat doma květiny a jiné rostliny, to není nic zvláštního. Pozor však na to, které to jsou. Je prokázáno, že…
DŮM A ZAHRADA

Chutná vám jarní cibulka? Až vyzkoušíte tento postup na její…

Jarní cibulka začíná v českých domácnostech pomalu ale jistě nahrazovat klasickou bílou cibuli. Je to dáno jak tím, že má mnohem…
DŮM A ZAHRADA

Tito lidé neměli dostatek peněz k tomu, aby si nábytek…

Vybavit si dům nábytkem, to rozhodně není nijak levná záležitost. Ví o tom každý, kdo ho někdy potřeboval vybavit. Jasným…
DŮM A ZAHRADA

Palety jako skvělý doplněk interiéru i exteriéru. Nevěříte? Tyto fotografie…

Palety jsou většinou využívány hlavně v oblasti přepravy zboží. Snadno se s nimi manipuluje a snadno se na nich přepraví velké množství…
DŮM A ZAHRADA

Chcete mít cibuli, kterou vám budou sousedé závidět? Podívejte se…

Cibule patří mezi nejoblíbenější českou zeleninu, která má v kuchyni všestranné využití. Pokud máte to štěstí a bydlíte v rodinném domě se…
DŮM A ZAHRADA

Tato úžasná a jednoduchá metoda udělá vaše orchideje neodolatelnými. Co…

Orchidej, chráněná rostlinka, která si v poslední době získává stále větší oblibu. Pěstování a údržba může být ovšem dosti náročná. Pěstitelé…