Tyhle dekorace vás ohromí. A co teprve až zjistíte, jak vznikají. Stačí k tomu trocha cementu a pak už jenom jedna jediná věc, kterou používáte na úklid v domácnosti. Jak jsou tyto unikáty dělány? -
Menu

Tyhle dekorace vás ohromí. A co teprve až zjistíte, jak vznikají. Stačí k tomu trocha cementu a pak už jenom jedna jediná věc, kterou používáte na úklid v domácnosti. Jak jsou tyto unikáty dělány?

Hledáte tipy na zajímavé dekorace, které se hodí jak do vaše interiéru, tak i do exteriéru? Pokud ano, podívejte se na několik fotografií a zjistěte, že mohou vypadat opravdu velmi úchvatně. Unikátem je na nich především to, z čeho jsou vyrobeny. Stačí jenom dvě věci a výsledek je famózní.

Budete překvapeni, jak dané dekorace vznikají

Dané dekorace pravděpodobně nikdy nekoupíte, jelikož kdo je má, ten si je vyrobil. Unikátní je postup dané výroby, který je naprosto jednoduchý. Jak je vidět, základem je skutečně cement. Ale jak je pomocí něho docíleno daného tvaru? To je ta unikátní zajímavost. Stačilo použít něco tak obyčejného, jako je hadr na podlahu. Co se z něho dá vytvořit?

Barevné květináče

Jsou malé, jsou barevné a pro jednotlivé květiny zcela vyhovující. Pokud máte rádi pestrost a originalitu, rozhodně vás dané provedení nezklame.

Velké květináče

Máte velké květiny a potřebujete je někam umístit? Zkuste tyto velké květináče. Když si vyhrajete s jejich zdobením, jasně uvidíte, jak skvěle mohou vypadat.

Industriální květináče

Proč něco opravovat, když už základ stojí za to. Industriální styl je dnes hitem a tak můžete ponechat cement takový, jaký je. Šedivý a vždy jiný. Skvělá volba třeba na zahradu.

Dekorativní koule

Chcete zajímavé dekorační prvky, které nikde jinde nekoupíte? Pokud ano, je možné cement využít třeba k výrobě unikátních koulí. Kam je umístíte, to je na vás.

Jak na to?

Zaujaly vás dané možnosti? Pokud ano, seznamte se s tím, jak je připravit. Pokud se podíváme na přípravu květináčů, je to velmi jednoduché. Vezmete obyčejný hadr na podlahu a důkladně ho vymácháte v cementu. Potom už ho přehodíte přes kýbl, který bude dnem vzhůru. Necháte uschnout a když vše zatvrdne, máte hotovo. Květináč je dokonalý.

Pokud si chcete vytvořit i unikátní dekorační koule, je postup také jednoduchý. Budete potřebovat skleněné kryty lustrů, které následně cementem opatrně naplníte. Opět je třeba čekat na to, než zatvrdne. Když je hotovo, stačí trocha síly k tomu, aby skleněná koule praskla. Sklo se rozbije a vám zůstane jenom požadovaný kulatý tvar.

Líbil se vám článek?

Tisk
DŮM A ZAHRADA

Že jsou palety na vyhození? Rozhodně ne! Tady máte 9…

Co je to paleta, to každý ví. Několik prken, které mají obdélníkový tvar a které slouží hlavně k jednoduššímu transportu většího…
DŮM A ZAHRADA

Tohle jsou patrně nejvzácnější orchideje na světě. Z jakého důvodu?…

Orchideje jsou samy o sobě velmi zajímavé květiny. Nutno ale říci, že je jich velké množství. Existuje tedy nepřeberné množství…
DŮM A ZAHRADA

Myslíte si, že na malém prostoru se nedá útulně a…

Krásné, nové a pohodlné bydlení je snem mnoha z nás. Bohužel ne každý si může dovolit koupit si nově postavený…
DŮM A ZAHRADA

Chcete si doma vypěstovat krásné růže? Zapomeňte na speciální zeminu.…

Růže je nádherná květina, není proto divu, že je jedním z nejčastějších dárků. Jen je škoda, že tak rychle uvadají –…
DŮM A ZAHRADA

Nebudete věřit tomu, jak skvěle můžete využít vodu po vařených…

Vejce jsou již po staletí typickou součástí klasické anglické snídaně. Možná jste si až doteď mysleli, že příprava vajec není…
DŮM A ZAHRADA

Tohle musíte vyzkoušet! Úžasné tipy, díky kterým bude vaše zahrada…

V domácnosti se velice snadno a velice rychle nahromadí spousta starých a nepotřebných věcí. Nemusí ale nutně skončit jenom v odpadu –…