Tyhle dekorace vás ohromí. A co teprve až zjistíte, jak vznikají. Stačí k tomu trocha cementu a pak už jenom jedna jediná věc, kterou používáte na úklid v domácnosti. Jak jsou tyto unikáty dělány? -
Menu

Tyhle dekorace vás ohromí. A co teprve až zjistíte, jak vznikají. Stačí k tomu trocha cementu a pak už jenom jedna jediná věc, kterou používáte na úklid v domácnosti. Jak jsou tyto unikáty dělány?

Hledáte tipy na zajímavé dekorace, které se hodí jak do vaše interiéru, tak i do exteriéru? Pokud ano, podívejte se na několik fotografií a zjistěte, že mohou vypadat opravdu velmi úchvatně. Unikátem je na nich především to, z čeho jsou vyrobeny. Stačí jenom dvě věci a výsledek je famózní.

Budete překvapeni, jak dané dekorace vznikají

Dané dekorace pravděpodobně nikdy nekoupíte, jelikož kdo je má, ten si je vyrobil. Unikátní je postup dané výroby, který je naprosto jednoduchý. Jak je vidět, základem je skutečně cement. Ale jak je pomocí něho docíleno daného tvaru? To je ta unikátní zajímavost. Stačilo použít něco tak obyčejného, jako je hadr na podlahu. Co se z něho dá vytvořit?

Barevné květináče

Jsou malé, jsou barevné a pro jednotlivé květiny zcela vyhovující. Pokud máte rádi pestrost a originalitu, rozhodně vás dané provedení nezklame.

Velké květináče

Máte velké květiny a potřebujete je někam umístit? Zkuste tyto velké květináče. Když si vyhrajete s jejich zdobením, jasně uvidíte, jak skvěle mohou vypadat.

Industriální květináče

Proč něco opravovat, když už základ stojí za to. Industriální styl je dnes hitem a tak můžete ponechat cement takový, jaký je. Šedivý a vždy jiný. Skvělá volba třeba na zahradu.

Dekorativní koule

Chcete zajímavé dekorační prvky, které nikde jinde nekoupíte? Pokud ano, je možné cement využít třeba k výrobě unikátních koulí. Kam je umístíte, to je na vás.

Jak na to?

Zaujaly vás dané možnosti? Pokud ano, seznamte se s tím, jak je připravit. Pokud se podíváme na přípravu květináčů, je to velmi jednoduché. Vezmete obyčejný hadr na podlahu a důkladně ho vymácháte v cementu. Potom už ho přehodíte přes kýbl, který bude dnem vzhůru. Necháte uschnout a když vše zatvrdne, máte hotovo. Květináč je dokonalý.

Pokud si chcete vytvořit i unikátní dekorační koule, je postup také jednoduchý. Budete potřebovat skleněné kryty lustrů, které následně cementem opatrně naplníte. Opět je třeba čekat na to, než zatvrdne. Když je hotovo, stačí trocha síly k tomu, aby skleněná koule praskla. Sklo se rozbije a vám zůstane jenom požadovaný kulatý tvar.

Líbil se vám článek?

Tisk
DŮM A ZAHRADA

Rakovina v rodině, život i dům v troskách! Kdo je…

Říká se, že ty nejzajímavější osudy píše sám život. A tento příběh je jeden z těch případů, který za to můžeme…
DŮM A ZAHRADA

Rýmovník je univerzální pomocník nejen v boji s nachlazením. Jak…

Rýmovník, nenápadná rostlina, kterou má pro její skvělé účinky doma stále více lidí. Jak naznačuje její název, je vítaným pomocníkem…
DŮM A ZAHRADA

Tato žena změnila svůj život ze dne na den. Dnes…

Myslíte si, že rok je příliš krátká doba, než aby se ve vašich životech něco mohlo dramatiky změnit? Omyl, i…
DŮM A ZAHRADA

Stará bouda byla na likvidaci, ale tento muž ji proměnil…

Pokud máte to štěstí, že bydlíte v domku se zahradou, určitě často přemýšlíte nad tím, jak by se tento prostor dal…
DŮM A ZAHRADA

Tento trik zachrání vaše orchideje, pokud se jim po přesazení…

Orchideje jsou krásné rostliny, ale někdy také poněkud háklivé. Velice často se stane, že po přesazení se jim přestane dařit…
DŮM A ZAHRADA

Tato jihoafrická rostlina může být pěstována také u nás. Když…

Rostlina se jmenuje zelenec chocholatý. Jedná se o jihoafrickou rostlinu, které se však daří i jinde než ve své domovině.…