Tyhle fotky z minulosti už si pamatuje jen 32% Čechů, patříte mezi ně? Pokud ano, sdílejte to dál

Lidé rádi vzpomínají na svou minulost a přemýšlejí, jaké by to bylo, kdyby se stalo to nebo to. Máme doma hromady fotografií, které nám připomínají, jak to kolem nás kdysi dávno vypadalo. Ti, kteří v té době nežili, například děti, mohou pomocí fotografií lépe pochopit situaci tehdejšího světa. Žádné náročné a moderní technologie, minimum aut atd. Někteří z dnešních lidí si to možná ani nedokáží představit, ale je to opravdu tak. Babičky a dědečci často vyprávějí, jaké to kdysi bylo a jak se žilo. Vzpomínky na dávné časy nemohou být nahrazeny ničím jiným.

Čisté mléko bez filtrace

Podívejte se například na fotografii, která zachycuje stádo, jež se vrací po silnici domů. Babička vykládala, že na ně čekali, a přitom měli v rukou plátek chleba, který ukusovali. Čekali, až se kravičky vrátí zpět do stodoly, aby je mohli podojit a dostat od nich čerstvé mléko. V té době ještě byl způsob, jak mléko filtrovat, a proto ho pili pěnivé a vlažné. Celá vesnice byla cítit čerstvým mlékem. Nikdo nebyl alergický nebo se zatím vůbec nemluvilo o intoleranci na laktózu. Byly to krásné časy.

Chleba s máslem a salámem

Při pohledu na další fotografii s chlebem na talířku si můžete vzpomenout na prodávání sendvičů na karnevalovém plese ve škole. Určitě to jsou také krásné vzpomínky, protože v současné době jsou sendviče všude kolem nás. Koupíte je v každém obchodě a mají nejrůznější náplně. Tehdy to bylo jednoduché, chleba, máslo a nějaká zelenina, případně pár plátků trvanlivého salámu. Dále se tam přidalo domácí vejce, okurka nebo něco jiného. Chuť a vůně těchto pokrmů je nesmrtelná. Máte-li na to chuť, skočte si to do kuchyně vyrobit.

Čtěte také: Máme pro Vás kreativní nápady, jak využít ruličky od toaletního papíru v užitečné věci.

Tradiční čistá kuchyně

Vybavení domácností byly tehdy také naprosto jiné. Nikde žádné mikrovlnné trouby, sporáky, varné konvice či jiné vybavení. Kuchyně našich babiček byly prosté a obsahovaly základní vybavení. Pekáče, talíře, stoličky, kamna a několik dalších drobností. Dokonce zde nebyla ani voda z vodovodu, neboť pro vodu se muselo chodit do studny. Vše bylo čisté a udržované, neboť kuchyně byla, je a vždy bude centrem dění každé domácnosti.

Hra s dřevěným sudem

Jedna z posledních fotografií, na které si chlapci hrají na obyčejném dřevěném sudu, je také skvělá. Ukazuje nám, jak si tehdy děti dokázaly hrát. Nepotřebovali k tomu žádné počítače nebo jiné vymoženosti. Prostě šly ven a hrály si s tím, co bylo k dispozici. Nikdo se nebál, že by se jim něco stalo, protože tehdejší děti byly pružnější, obratnější a zdravější. Mohly si tak klidně hrát na dřevěném sudu.