Tyhle obrázky vás musí dojmout. Uvidíte na nich zvířata, která jsou nevinnými oběťmi člověka a jeho životního stylu spojeného s produkováním odpadu. Jak je zvířatům ubližováno a co musí snášet?

Příroda je všude kolem nás a už od dětství je nám říkáno, že bychom ji měli chránit. Že bychom se v ní měli chovat ohleduplně a hlavně by nemělo docházet k tomu, že ji budeme znečišťovat pomocí odpadků. Bohužel aktuální doba směřuje k pravému opaku, což je vidět všude okolo. My se zaměříme na zvířata, které vlivem lidí opravdu trpí. Jak? To uvidíte na přiložených fotografiích.

Uvízlá želva

Když byla tato želva malá, uvízla v kroužku, který byl lidským odpadem. Ten svíral její krunýř a ten se nemohl klasicky vyvíjet. Jak daná želva vypadá nyní? Je to hrozné.

Čtěte také: Neustále Vás trápí Vaše nadváha, ale nevíte jak s ní zatočit? Vyzkoušejte tuto dvoutýdenní dietu! Tuky budou rázem pryč!

Hladový medvěd

Vliv člověka na přírodu je spojený také s tím, že zvířata nemusí mít dostatek kvalitní potravy. Tento lední medvěd to jenom potvrzuje.

Zelená voda

Vypadá snad takto čistá voda? Rozhodně ne. Je plná různých chemikálií a mikroorganismů. Je jasné, že zde už žádná zvířata nikdy nenajdete.

Skládka lahví

Památky jsou krásné, pokud se nepodíváte na jejich druhou, odvrácenou stranu. Co říkáte na tuto fotku? Je tato obrovská skládka odpadků v pořádku?

Znečištěná řeka

Má to být pomalu plynoucí řeka. Jaká je ve skutečnosti? Je to spíše stoka plná odpadků. Jak se asi žije rybám, který to musí snášet?

Čáp v igelitu

Další ukázka toho, jak odpady škodí. Tento čáp se zamotal do velkého igelitového pytle a je v něm uvězněn. Hrůzný pohled, že ano?

Mrtvá prasata

Jak zemřela? To není jasné. Důležitým faktem je, že nejsou v kafilerii, ale že jsou v řece. A tím je voda ještě více znečišťována. Hrozné.

Špinaví tučňáci

Jasný důsledek těžby ropy, které znečišťuje prostředí. A to včetně míst, kde žijí tučňáci. Následkem je, že jim ropa špiní těla a omezuje je v pohybu.

Tuleň s kyblíkem

Chtěl si jenom najít potravu, ale bohužel narazil na plastový kyblík od člověka. V něm bohužel uvízl. Musel se rychle sundat, jinak by se tuleň udusil.

Pták obalený ropou

Stačila jedna ropná katastrofa a následky byly obrovské. Takto dopadlo tělo ptáka, který si pouze chtěl ve vodě ulovit kořist.

Odpad v krajině

Nejenom, že se jedná o regulérní skládku lidského odpadu. Podívejte se na samotná barviva, která se z věcí vylučují a putují dále potokem.

Kouř v ovzduší

Ne všude je snaha regulovat spaliny vypouštěné do ovzduší. Tento komín je toho jasným důkazem. Hustý černý dým škodí přírodě, i lidem.

Uvězněná želva

její krunýř se nemohl vyvíjet normálně, jelikož byla uvězněna v kusu plastu. Podívejte se pořádně a uvidíte, že se jedná o nosič 6 plechovkových piv.

Neviditelná řeka

To, co vidíte, to je řekla. Vodu aby člověk pohledal, jelikož všude na vodní hladině jsou jenom odpadky. Strašný pohled.

Pijící dítě

Nemá jinou možnost, protože má žízeň. Když se podíváme na to, jakou vodu dítě pije, je každému jasné, že vliv na zdraví musí být velký.