Tyhle obrázky vás musí dojmout. Uvidíte na nich zvířata, která jsou nevinnými oběťmi člověka a jeho životního stylu spojeného s produkováním odpadu. Jak je zvířatům ubližováno a co musí snášet? -
Menu

Tyhle obrázky vás musí dojmout. Uvidíte na nich zvířata, která jsou nevinnými oběťmi člověka a jeho životního stylu spojeného s produkováním odpadu. Jak je zvířatům ubližováno a co musí snášet?

Příroda je všude kolem nás a už od dětství je nám říkáno, že bychom ji měli chránit. Že bychom se v ní měli chovat ohleduplně a hlavně by nemělo docházet k tomu, že ji budeme znečišťovat pomocí odpadků. Bohužel aktuální doba směřuje k pravému opaku, což je vidět všude okolo. My se zaměříme na zvířata, které vlivem lidí opravdu trpí. Jak? To uvidíte na přiložených fotografiích.

Uvízlá želva

Když byla tato želva malá, uvízla v kroužku, který byl lidským odpadem. Ten svíral její krunýř a ten se nemohl klasicky vyvíjet. Jak daná želva vypadá nyní? Je to hrozné.

Hladový medvěd

Vliv člověka na přírodu je spojený také s tím, že zvířata nemusí mít dostatek kvalitní potravy. Tento lední medvěd to jenom potvrzuje.

Zelená voda

Vypadá snad takto čistá voda? Rozhodně ne. Je plná různých chemikálií a mikroorganismů. Je jasné, že zde už žádná zvířata nikdy nenajdete.

Skládka lahví

Památky jsou krásné, pokud se nepodíváte na jejich druhou, odvrácenou stranu. Co říkáte na tuto fotku? Je tato obrovská skládka odpadků v pořádku?

Znečištěná řeka

Má to být pomalu plynoucí řeka. Jaká je ve skutečnosti? Je to spíše stoka plná odpadků. Jak se asi žije rybám, který to musí snášet?

Čáp v igelitu

Další ukázka toho, jak odpady škodí. Tento čáp se zamotal do velkého igelitového pytle a je v něm uvězněn. Hrůzný pohled, že ano?

Mrtvá prasata

Jak zemřela? To není jasné. Důležitým faktem je, že nejsou v kafilerii, ale že jsou v řece. A tím je voda ještě více znečišťována. Hrozné.

Špinaví tučňáci

Jasný důsledek těžby ropy, které znečišťuje prostředí. A to včetně míst, kde žijí tučňáci. Následkem je, že jim ropa špiní těla a omezuje je v pohybu.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
RECEPTY

Kynuté knedlíky na páře jsou měkké jako pavučinka: TOP recept…

Příprava domácího kynutého knedlíku představuje pro spoustu hospodyněk začátečnic doslova peklo. Správné zpracování těsta, dostatečná doba kynutí a čas vaření…
ZAJÍMAVOSTI

Důležitá informace pro každého, kdo má doma kočku nebo kocoura:…

Kočky jsou velice specifická stvoření s jedinečnými vlastnostmi. Těžko říct, čím to je, možná jsou na vině jejich předci, kočkovité…
RECEPTY

Vesnické řízky dle mé prababičky: Dělala jsem je takto celý…

Rady našich babiček jsou nesmrtelné. Jen se zamysleme a přiznejme si, kolik jejich moudrosti využíváme i dnes, v moderní době,…
ZAJÍMAVOSTI

Retro Melta má zázračné účinky na naše zdraví i chuťové…

Pamatujete si, kdy jste jako děti sedávaly u své babičky a dědečka a popíjely lahodnou meltu se šlehačkou? Pokud ano,…
ZÁBAVA

To jste ještě neviděli: Pes drží kolo svého majitele, aby…

Většina z nás miluje psy a obdivuje jejich loajalitu k člověku. Pro většinu z nás jsou psi plnoprávným členem rodiny a provází nás…
ZE ŽIVOTA

DNES RÁNO: Bezdomovec vrátil peněženku plnou peněz – neuvěřitelné, co…

Bezdomovectví je závažný problém, se kterým se v menší či větší míře potýkají všechny země světa. Zároveň je velice obtížné odhadnout,…